سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان خبر داد؛

بیش از ۱۸۰۰ بیمار کرونایی در استان بستری هستند/ وضغیت فوق حاد کرونا دلتا در کرمان

شفیعی با عنوان اینکه هر هفته چیزی در حدود ۵۴۷ بیمار قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان بستری می‌شود و خیلی کمتر از این عدد ترخیص می‌شوند، گفت: در حال حاضر هزار و ۸۵۰ بیمار بستری در بیمارستان‌ها داریم که از این تعداد هزار و ۱۸۲ بیمار بدحال کرونایی است.

 

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان هزار و 211 مورد است.

 

وی با بیان اینکه از این تعداد 718 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند، افزود: 61 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 204 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 93 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 135 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 226 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 32 هزار 125 مورد رسیده است.

وی به فوت 24 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 3 هزار و 885 نفر رسیده است.

 

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان 571 هزار و 208 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 131 هزار و 194 مورد است.

 

وی با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان‌های استان تکمیل شده و در مراحل آخر ظرفیت بستری هستیم اظهار داشت: ظرفیت بخش آی سی یو بیمارستان‌های ما کاملاً تکمیل شده و اگر بیماری هم خدمات آی سی یو نیاز داشته باشد در سایر اتاق‌ها این خدمات به وی ارائه می‌شود.

 

شفیعی با عنوان اینکه هر هفته چیزی در حدود 547 بیمار قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان بستری می‌شود و خیلی کمتر از این عدد ترخیص می‌شوند گفت: در حال حاضر هزار و 850 بیمار بستری در بیمارستان‌ها داریم که از این تعداد هزار و 182 بیمار بدحال کرونایی است.

 

انتهای پیام/ طهماسبی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 97661

مطالب مرتبط :
تشریح وضعیت حاد کرونا دلتا و واکسیناسیون در اصفهان/ اگر تولید بیمار ادامه یابد شبیه هندوستان خواهیم شد

توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح شد:

تشریح وضعیت حاد کرونا دلتا و واکسیناسیون در اصفهان/ اگر تولید بیمار ادامه یابد شبیه هندوستان خواهیم شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، طی جلسه‌ای با بیان وضعیت حاد موج پنجم کرونا در استان، گفت: اگر تولید بیمار به همین روش ادامه یابد شبیه هندوستان خواهیم شد.

درمان سرپایی بیماران باعث ماندگاری بیشتر بیماری و شدت بالاتر شده/ با جنگی تمام عیار روبه رو هستیم، مردم با رعایت پروتکل‌ها کمک کنند

مدیر مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان:

درمان سرپایی بیماران باعث ماندگاری بیشتر بیماری و شدت بالاتر شده/ با جنگی تمام عیار روبه رو هستیم، مردم با رعایت پروتکل‌ها کمک کنند

مدیر مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان، با بیان این که درمان سرپایی بیماران به دلیل نبود ظرفیت باعث گردیده ماندگاری بیماری بیشتر و شدت آن بالاتر برود، گفت: ما با جنگی تمام عیار روبه رو هستیم و افسران ما در این جنگ بیشتر خانم‌ها هستند و مردم باید با رعایت پروتکل‌ها کمک کنند.

مدرنا آزمایش انسانی واکسن  mRNAایدز را فردا آغار می‌کند

مدرنا آزمایش انسانی واکسن mRNA ایدز را فردا آغار می‌کند

طبق گزارش جدید ارائه شده ثبت کارآزمایی بالینی موسسه ملی سلامت ایالات متحده، مدرنا آزمایش انسانی واکسن HIV مبتنی بر mRNA خود را فردا (۱۹ اوت) آغاز خواهد کرد.

عباسی

استاندار چهارمحال و بختیاری؛

دو سوم بیمارستان های چهارمحال و بختیاری را بیماران کرونایی پر کرده است /نگران تشدید موج پنجم هستیم

دو سوم بیمارستان های چهارمحال و بختیاری را بیماران کرونایی پر کرده است /نگران تشدید موج پنجم هستیم

بسیجیان پایگاه  علمی حوزه مقاومت قدس شهر دیر با شبکه بهداشت و درمان در برپایی ایستگاه آموزش و اطلاع‌رسانی کرونا به منظور حساس‌سازی، اطلاع‌رسانی و ارتقای سطح آگاهی افراد در زمینه بیماری کووید ۱۹ و و اکسیناسیون همکاری کردند.

آموزش بیش از ۵ هزار نفر با موضوع بیماری کرونا ویروس

بسیجیان پایگاه علمی حوزه مقاومت قدس شهر دیر با شبکه بهداشت و درمان در برپایی ایستگاه آموزش و اطلاع‌رسانی کرونا به منظور حساس‌سازی، اطلاع‌رسانی و ارتقای سطح آگاهی افراد در زمینه بیماری کووید ۱۹ و و اکسیناسیون همکاری کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب