طغیان کرونا در فارس؛

فوتی‌های کرونا، امروز بیشتر از دیروز

پیک پنجم کرونا را در حالی پشت سر می گذاریم که تعداد فوتی ها هر روز در حال افزایش می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، کرونا با بی رحمی هرچه تمام تر می تازد و روز به روز بر تعداد قربانیان خود می افزاید. طبق گفته متخصصان و کارشناسان، پیک کنونی، پیک پنجم بیشترین میزان تلفات و ابتلا در کل کشور بوده است.

در استان فارس نیز با جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر، کرونا درحال پیشروی می باشد. طبق اعلام مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تنها در 24 ساعت گذشته در فارس 52 خانواده دیگر داغدار شدند تا جمع فوتی های ناشی از کرونا که در فارس اعلام شده به پنج هزار و ۶۷۴ نفر، چیزی معادل یک هزارم جمعیت استان فارس برسد.

در همین مدت زمان در فارس 651 فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری شده اند تا جمعیت بستری های فعلی فارس به پنج هزار و ۳۸ نفر رسیده، پنج هزار و ۳۸ نفری که وضعیت 401 نفرشان وخیم گزارش شده است .

سید روح اله حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، یک میلیون و ۳۰۰ هزار ۷۲۵ تست تشخیصی مولکولی و سریع در استان فارس، شامل یک میلیون و ۱۶۲ هزار و ۳۷۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده است.

وی ادامه داد: با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۵۰ هزار و ۸۱۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۳۸ هزار و ۳۴۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۶ هزار و ۹۴۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۷۷ هزار و ۷۵۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین از بهبودی ۳۲۸ هزار و ۷۹۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او از تلخی بی پایان این روزها به دلیل شیوع کرونا و رنگ باختن اعداد و ارقام مربوط به این بیماری گفت و افزود: تعداد قابل توجهی از افراد جانباخته بر اثر کرونا در روزهای گذشته زیر شصت سال هستند و در حال حاضر از بین بیش از پنجاه هزار بیمار مبتلا یا مشکوک ابتلا به کووید۱۹ در فارس، حدود پنج هزار نفر در بخش های کرونا بیمارستان های فارس خدمات درمانی دریافت می کنند و بیش از ۴۵ هزار نفر نیز در ایزوله خانگی به سر می برند.

 

فوت روزانه بیش از 650 نفر در اثر کرونا/ هنوز به پیک پنجم نرسیده ایم

وضعیت کرونا در سطح کشور نیز تعریف چندانی نداشته و برخی از استان های کشور وضعیتی بسیاربدتر و وخیم تر از فارس دارند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز به قله خیز پنجم نرسیده‌ایم و شاهد افزایش آمارها هستیم،گفت: در هفته آتی رشد شتابانی را در واکسیناسیون شاهد خواهیم بود.

طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۵ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۱ هزار و ۱۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵ هزار و ۴۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۱۵ نفر رسید.

همچنین در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۵۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۸ هزار و ۴۸۳ نفر رسید.

 

برای کنترل پیک پنجم کرونا چه کرده اند؟

به منظور مقابله با پیک پنجم کرونا، دولت با توجه به در پیش بودن تاسوعا و عاشورای حسینی، از امروز دوشنبه 25 مردادماه الی شنبه 30 مرداد را تعطیل اعلام کرد.

همچنین محدودیت هایی نیز برای کنترل بیماری کرونا در سطح کشور و استان فارس در نظر گرفته شده است که البته برخی از آنها توسط عده ای از مردم نادیده گرفته می شود.

برای مثال درحالی که ادارات و ارگان های دولتی در این بازه شش روزه تعطیل هستند اما شرکت های خصوصی به هیچ وجه زیر بار تعطیلی نرفته و حتی برخی از آنها حاضر به کاهش تعداد پرسنل خود در روز نیز نمی باشند.

از دیگر مثال هایی که به وفور دیده می شود، انجام مسافرت در این ایام می باشد. سیل جمعیتی که به سوی شهرهایی نظیر شیراز، مشهد و شهرهای شمالی می شود، موید این اتفاق و عدم رعایت محدودیت ها توسط مردم است. البته باید نبود نظارت های کافی را نیز به این موضوع اضافه کرد.

لزوم افزایش و تسریع در واکسیناسیون عمومی نیز از دیگر موضوعات مهم و قابل تامل است که خواسته عامه مردم کشور و استان فارس نیز می باشد که امید می رود طی روزهای آتی این مهم بیش از پیش محقق شود.

در همین خصوص، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: ممنوعیت تردد سراسری از ساعت ۱۲ روز گذشته آغاز شده است و تا پنجم شهریورماه در سراسر کشور اعمال می‌شود.

عبدالرضا قاسم پور با بیان اینکه مجوزهای قبلی فرمانداری ها برای تردد خودروها باطل خواهد بود اظهار داشت: افراد حق تردد با این مجوزها را ندارند و کلیه مجوزها باطل اعلام شده است.

وی با اشاره به اعمال جریمه‌های دو میلیون تومانی برای خودروهای متخلف از دو برابر شدن جریمه‌ها پس از یک ماه از ثبت جریمه خبر داد و گفت: نیاز است جریمه‌ها با شدت بیشتری اعمال شود تا همه ملزم به رعایت باشند. 

معاون استاندار فارس اضافه کرد: تعطیلی شش روزه نیز که از امروز ۲۵ مردادماه در سراسر کشور اتخاذ شده است به جهت تلاش برای فروکش کردن موج پنجم کرونا است به این صورت که همه ادارات، بانک‌ها، مشاغل غیر ضروری تا شنبه ۳۰ مردادماه تعطیل خواهند بود.

قاسم پور در ادامه یادآور شد: اداراتی که خدمات ضروری ارائه می‌دهند مانند دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، آتش نشانی، دستگاه‌های خدمات رسان آب، برق و ... در این مدت فعالیت خواهند داشت. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲ شهرستان استان فارس دارای وضعیت قرمز هستند، گفت: برگزاری مراسم عزاداری تنها در فضاهای باز و با رعایت نکات بهداشتی قابل انجام است و فعالیت در فضاهای سرپوشیده غیرمجاز و ممنوع است. 

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 97686

مطالب مرتبط :
۰۰۰

گزارش علم و فناوری از سفر هیئت دولت به استان پهناور فارس؛

چشم توسعه فارس به رئیس جمهور و هیئت دولت

در هفتمین سفر استانی، رئیس جمهور و جمعی از هیئت دولت راهی فارس شده تا ضمن بازدیدها، دیدارها و جلسات، دستورات و مصوباتی راه گشا برای استان فارس داشته باشند، سفری که می تواند چرخ های استان را در ابعاد گوناگون اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی به گردش در بیاورد.

محمد صادقی فعال رسانه

محمد صادقی

محمد صادقی، خبرنگار و فعال رسانه در استان فارس می‌باشد که با سابقه بیش از ۷ سال حضور در رسانه و تبلیغات، هم‌اکنون مدیر خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس است.

كنفرانس سالانه فيزيك ايران با سخنرانی پژوهشگران برجسته فیزیک جهان برگزار می‌شود

با همكاری دانشكده فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان؛

كنفرانس سالانه فيزيك ايران با سخنرانی پژوهشگران برجسته فیزیک جهان برگزار می‌شود

انجمن فيزيك ايران با همكاری دانشكده فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان كنفرانس سالانه فيزيك ايران را، از ۱ تا ۴ شهريورماه به صورت برخط و با حضور چهره‌های نام‌آشنا و مطرح دنیا در عرصه فیزیک برگزار می‌‌كند.

محمد صادقی

گل به خودی روبیکا

اپلیکیشن روبیکا با بی اخلاقی هرچه تمام تر، برای بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام صفحه ساخته و برای برخی از آنها تیک احراز هویت نیز صادر کرده است!

هیچ کدام از واکسن‌های کرونا منجر به ایمنی صددرصدی نمی‌شود

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا (کووید ۱۹) مطرح کرد:

هیچ کدام از واکسن‌های کرونا منجر به ایمنی صددرصدی نمی‌شود/ شیوه‌نامه‌ها تا زمان واکسناسیون بیش از سه چهارم جمعیت کشور باید به دقت انجام شود

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا (کووید ۱۹)، با بیان این که واکسن‌هایی که الان در دنیا وجود دارد، هیچ کدام منجر به ایمنی صددرصدی نمی‌شود گفت:شیوه‌نامه‌ها تا زمان واکسناسیون بیش از سه چهارم جمعیت کشور باید به دقت انجام شود .

متنور

گزارش تصویری:

برگزاری هفتمین مانور مشترک نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی

مانور مشترک نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در شهرستان بجنورد برگزار شد.

واکسیناسیون

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد:

واکسیناسیون اولویت اصلی مقابله با کرونا در یزد است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در استان یزد واکسیناسیون به عنوان اولویت اصلی برای مقابله با کرونا در دستورکار قرار گرفته است.

 جولان کرونا ویروس خراسان جنوبی / برپایی بیمارستان ۷۰ تختخوابی  صحرایی در نهبندان برای مقابله با کرونا

افزایش فوتی‌های ناشی از کرونا در مازندران/ مرگ روزانه ۵۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در مازندران

روزانه بیش از ۵۰ نفر در مراکز درمانی مازندران به دلیل ابتلا به کرونا فوت می‌کنند که نماینده مردم ساری و میاندورود خواستار حضور کمیسیون امنیت ملی مجلس به مازندران شد

nn

به مناسبت هفته خبرنگار؛

سرکشی مسئولان سپاه فجر و بسیج رسانه از خبرگزاری علم و فناوری فارس

به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت، شهید صارمی که روز و هفته خبرنگار نامگذاری شده است، امیر جاهدی، جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس در ستاد تخصصی اقشار بسیج و هادی رضایی، مسئول بسیج رسانه فارس در محل خبرگزاری علم و فناوری استان فارس حاضر شده و ضمن دیدار با مدیر خبرگزاری و خبرنگاران، از آنها تقدیر کردند.

وضعیت قرمز کرونایی

افزایش شهرستان‌های قرمز فارس به شانزده

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: شمار شهرستان‌های با وضعیت قرمز کرونا در استان فارس به ١۶ شهرستان افزایش یافت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب