نوع جدید ویروس کرونا

نگرانی‌های گسترده‌ای در مورد ظهور جهش‌های جدید ویروس وجود دارد زیرا نرخ عفونت در سطح جهانی در حال افزایش است، نوع Mu دارای صور با جهش‌های مختلف است که نشان‌دهنده ویژگی بالقوه فرار ایمنی می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛

سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه در اعلامیه هفتگی همه‌گیری خود گفت: Mu که از نظر علمی با نام B. ۱.۶۲۱ شناخته می‌شود، به‌عنوان نوع مورد توجه طبقه‌بندی شده است.

نوع Mu دارای صور با جهش‌های مختلف است که نشان‌دهنده ویژگی بالقوه فرار ایمنی است.این نوع کرونا جهش‌هایی دارد که خطر مقاومت به واکسن‌ها را نشان می‌دهد و تاکید کرد که برای درک بهتر آن به مطالعات بیشتری نیاز است.

همه ویروس‌ها ازجمله سارس-کوو-۲ که باعث کووید -۱۹ می‌شود، با گذشت زمان جهش می‌یابند و اکثر جهش‌ها بر خواص ویروس تاثیر کمی دارند یا هیچ تاثیری ندارند اما جهش‌های خاصی می‌توانند بر خواص یک ویروس تاثیر داشته باشند و بر سهولت انتشار آن، شدت بیماری ایجاد شده و مقاومت آن در برابر واکسن‌ها، داروها و سایر اقدامات متقابل تاثیر بگذارند

این ویروس پس از شناسایی در کلمبیا در سایر کشورهای آمریکای جنوبی و در اروپا مشاهده شده است. اما شیوع آن در کلمبیا و اکوادور به طور پیوسته افزایش یافته و به ترتیب به ۳۹ و ۱۳ درصد رسیده است.

نگرانی‌های گسترده‌ای در مورد ظهور جهش‌های جدید ویروس وجود دارد زیرا نرخ عفونت در سطح جهانی در حال افزایش است و نوع بسیار قابل انتقال دلتا به ویژه در میان افراد واکسینه‌ نشده ودرمناطقی که اقدامات ضدویروس کاهش یافته رو به رشد است.

سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر چهار نوع نگران‌کننده کووید-۱۹ ازجمله آلفا (Alpha) در ۱۹۳ کشور و دلتا (Delta) در ۱۷۰ کشور را شناسایی کرده است همچنین این سازمان پنج نوع ازجمله Mu را اعلام کرده است که باید تحت نظارت باشند.

انتهای پیام/ ف

 

زمان انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 97970

مطالب مرتبط :
کرونا ویروس

گزارش علم وفناوری از نزدیکی گونه لامبدا به مرزهای جنوبی

لامبدا در یک قدمی جنوب کشور/هشدارهای بهداشتی و رعایت پروتکلها را جدی تر بگیرید

این روزها ایران در کوران موج پنجم کرونا قرار دارد ما همچنان نمی دانیم به قله پیک پنجم رسیده ایم یا نه؟ با این حال موج ششم با کمترین فاصله پیش روی ما قرار گرفته است.

 اطلاعات درمانی کرونا در اصفهان از طریق سامانه شهر هوشمند سلامت

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان؛

اطلاعات درمانی کرونا در اصفهان از طریق سامانه شهر هوشمند سلامت

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان، گفت: شهروندان اصفهانی از طریق سایت "شهر هوشمند سلامت" می توانند به اطلاعات لازم در خصوص روند درمانی ویروس کرونا و اطلاعات لازم در خصوص واکسیناسیون دست یابند.

تشریح وضعیت حاد کرونا دلتا و واکسیناسیون در اصفهان/ اگر تولید بیمار ادامه یابد شبیه هندوستان خواهیم شد

توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح شد:

تشریح وضعیت حاد کرونا دلتا و واکسیناسیون در اصفهان/ اگر تولید بیمار ادامه یابد شبیه هندوستان خواهیم شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، طی جلسه‌ای با بیان وضعیت حاد موج پنجم کرونا در استان، گفت: اگر تولید بیمار به همین روش ادامه یابد شبیه هندوستان خواهیم شد.

همه بضاعتمان را درگیر مسئله مبارزه با کرونا خواهیم کرد

فرمانده کل سپاه گفت:

همه بضاعتمان را درگیر مسئله مبارزه با کرونا خواهیم کرد

فرمانده کل سپاه در جلسه ستاد کرونا استان اصفهان، با بیان این ما نمی تواتیم سلامت جامعه را به دشمنانی بسپاریم که استفاده از سلاح های بیولوژیک جزیی از استراتژی مواجه با دشمنانشان است، گفت: ما به عنوان سپاه همه بضاعتمان را درگیر مسئله مبارزه با کرونا خواهیم کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب