باید توجه بیشتری به علوم انسانی شود

علوم انسانی میراث فرهنگی ما را در بر دارد و ما را به گذشته‌مان پیوند می‌دهد و به خدمت به کشورمان متعهد می‌سازد و این امر به حفظ هویت و استقلال کشور کمک می‌کند و باعث تقویت فرهنگ بومی و خودباوری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ سرهنگ غلام هنرمند، مسؤول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان بوشهر در نشست با مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و مسئول بسیج مساجد و محلات گفت: علوم انسانی کاربرد علوم دیگر در جوامع انسانی را آسان‌تر می‌سازد بدین دلیل در غرب حوزه‌های بین‌رشته‌ای بین علوم انسانی و علوم دیگر به راه افتاده است.

وی اظهار داشت: علوم انسانی دو سه قرن است که در دنیا ابداع شده است و جوامع مختلف در مورد شاخه های مختلف آن کارهای گسترده ای انجام داده اند لذا بر اساس منویات معظم رهبری باید علومی که دارای ریشه ی غیر دینی است به یک منبع قرآنی و دینی متصل نماییم و با توجه به اهمیت این موضوع باید کارهای علمی در چهار محور، اقتصاد اسلامی، مدیریت اسلامی، روانشناسی اسلامی و حقوق اسلامی انجام شود و برای هر موضوع در استان یک کارگروه تشکیل شود.

مسؤول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان بوشهر افزود: باید تدابیری اندیشید که دانشجویان قوی، بیشتر از وضعیت نابسامان فعلی، سراغ علوم انسانی بروند و استادان رشته‌های علوم انسانی به فعالیت‌های پژوهشی علاقه بیشتری پیدا کنند در همین راستا سازمان علمی و پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق ع استان بوشهر قصد دارد همایشی با عنوان همایش علوم انسانی برگزار نماید.

گفتنی است: علوم انسانی میراث فرهنگی ما را در بر دارد و ما را به گذشته‌مان پیوند می‌دهد و به خدمت به کشورمان متعهد می‌سازد و این امر به حفظ هویت و استقلال کشور کمک می‌کند و باعث تقویت فرهنگ بومی و خودباوری می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴:۵۴

شناسه خبر: 98051

مطالب مرتبط :
۲۵

روانشتاس بالینی و استاد دانشگاه:

نقش والدین در فرزند پروری نقشی کلیدی و آینده محور است

والدین با تصور فرزند‌دار شدن ایده‌ال‌ها و آرزوهایی در ذهنشان شکل می‌گیرد که گاهی با واقعیت‌های مواجه شده در آینده متفاوت می‌باشند. با آمدن فرزند، والدین امکان دارد بین دو حالت عاطفی و عقلانی سرگردان شوند. بخشی که مملو از عشق به فرزند و بخشنده بودن است و بخشی که نگران داشتن فرزندی قانون‌مند، مسئول و مستقل است. ایجاد تعادل بین این دو، مهارت‌هایی را می‌طلبد که یادگیری آن‌ها نیاز به آموزش و تمرین دارد.

۱

نحوه مدیریت استرس در مقابل ویروس کرونا

نزدیک به دو سال از شیوع ویروس کرونا می گذرد و در حال حاضر زندگی ما با این ویروس عجین شده است، راهکار فرار نیست و تنها می توانیم خود را قوی سازیم تا از ابتلاء به این بیماری جلوگیری شود.

همایش علوم انسانی در بوشهر برگزار می شود

همایش علوم انسانی در بوشهر برگزار می شود

سازمان علمی و پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق ع استان بوشهر در تلاش است با همکاری مراکز علمی استان همایشی با عنوان همایش علوم انسانی در چهار محور اقتصاد اسلامی، مدیریت اسلامی، روانشناسی اسلامی و حقوق اسلامی برگزار نماید.

جلسه تشکیل کارگروه های صنعت، علوم انسانی و هنر و معماری ناحیه مالک اشتر

جلسه تشکیل کارگروه های صنعت، علوم انسانی و هنر و معماری ناحیه مالک اشتر

جلسه تشکیل کارگروه های صنعت، علوم انسانی و هنر و معماری ناحیه مالک اشتر با حضور دکتر خان محمدی مسئول خانه نخبگان این ناحیه برگزار شد‌.

ب

آیت الله مکارم شیرازی ؛ علامه طباطبایی به مجالس تفسیر قرآن در حوزه رسمیت داد

سی و نهمین مراسم گرامیداشت علامه طباطبایی

آیت الله مکارم شیرازی گفت:علامه از شخصیت‌های برجسته زمان ما بود و خدمات زیادی به اسلام، مکتب اهل بیت و حوزه‌های علمیه ارائه کرد.

۸

در روز ۲۷آذرماه سال جاری برگزار می شود:

کنفرانس ملی پژوهش های بنیادی در علوم اجتماعی و حقوق اسلامی

کنفرانس ملی پژوهش های بنیادی در علوم اجتماعی و حقوق اسلامی در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۹۶ توسط موسسه دانش گستر سالار کیا و تحت حمایت سیلویکا برگزار می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب