ده ایده به مرکز منش "نوآوری و شتابدهی" آذربایجان‌غربی ارسال شده است

با راه اندازی مرکز منش "نوآوری و شتابدهی" در آذربایجان‌غربی تاکنون ده ایده به این مرکز ارسال شده است.

محمدحسین حسنی معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی درخصوص مراکز منش گفت: طرح این مراکز براساس تفاهم‌نامه بین وزارت ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی در کشور اجرا می‌شود که آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های پایلوت بوده و دوره‌های تخصصی رایگان در مراکز در زمینه کارآفرینی و کسب و کار برگزار می‌شود.

حسنی افزود: طرح‌ها و ایده‌ها براساس نیازهای استان، منطقه و ظرفیت‌های موجود خلق و اجرایی می‌شود و در این زمینه مراکز مشاوره نیز بصورت تخصصی نسبت به مشاوره تیم‌ها اقدام می‌کنند.

محمد پورمحمود عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی نیز گفت: موضوع ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از موضوعات مهمی است که وزارت علوم پیگیر بهبود و اجرایی شدن آن است و مرکز منش "مرکز نوآوری و شتابدهی" یکی از اقدامات انجام شده در این راستاست.

وی گفت: براساس تفاهم‌نامه بین جهاد دانشگاهی و ورزش و جوانان، ۳۸ رویداد کارآفرینی برنامه‌ریزی شده بود که تاکنون ۳۷ رویداد از جمله ۱۷ رویداد در زمینه کارگاه آموزشی، ۱۲ رویداد در زمینه برنامه‌های تازه شو، یک رویداد چاره جو و ۷ رویداد دورهمی و صندلی تجربه برگزار شده است.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی ادامه داد: برنامه‌های مرکز منش با همکاری ورزش و جوانان و بعد از اطلاع‌رسانی برنامه‌ها، در سه فاز اجرا می‌شود که فاز اول با عنوان فاز ترویجی و با هدف جذب مخاطبان اغلب جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله و آشنا کردن آنها با فرهنگ کارآفرینی، فاز دوم با عنوان فاز نوآوری و با هدف تبدیل ایده به اجرا و آماده‌سازی محصول اولیه و فاز سوم با عنوان فاز شتابدهی و با هدف جذب سرمایه‌گذار برای کمک به تیم‌هاست.

پورمحمود گفت: ایده‌های ارائه شده نیز ابتدا در شورای ۱۱ نفره پذیرش و سرمایه‌گذاری از لحاظ علمی بررسی می‌شود و تاکنون بعد از دریافت ۱۰ ایده و برگزاری سه جلسه شورای پذیرش، سه تیم ایده مستقر شده و هفت ایده از تیم‌ها نیز در شورای پذیرش در حال بررسی است.

جوانان و علاقمندان دارای ایده می‌توانند برای ثبت ایده و طرح خود و حضور در دوره‌های کسب و کار به پایگاه اینترنتی مرکز نوآوری و شتابدهی آذربایجان‌غربی به آدرس "amjad.jde.ir/ag" یا صفحه این مرکز در شبکه‌های اجتماعی "@maneshurmia" مراجعه کنند.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹:۵۳

شناسه خبر: 98073

مطالب مرتبط :
تشکیل قرارگاه جهاد علمی درمراکزعلمی پژوهشی متناسب با مزیت های استان

مسوول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) مطرح کرد

تشکیل قرارگاه جهاد علمی درمراکزعلمی پژوهشی متناسب با مزیت های استان

فرخنده مسوول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) با اشاره به اینکه مراکز علمی پژوهشی استان می توانند در مجموعه ای به نام قرارگاه جهاد علمی فعالیت های علمی و پژوهشی متناسب با مزیت های استان انجام دهند، گفت: این قرارگاه زمینه هم افزایی بیش از پیش دستگاه هایی اجرایی را فراهم می آورد.

مرکز شتابدهی

هم‌افزایی میان دستگاهی عاملی برای تسریع در رشد و پیشرفت

مرکز نوآوری و شتابدهی با همکاری جهاد دانشگاهی فارس و اداره کل ورزش و جوانان فارس توانسته ۲۲ رویداد چند ساعته با موضوعات کاربردی کسب‌و کار های نوپا برای ترویج نوآوری و شتابدهی با عناوین مختلف صندلی تجربه، تازه شو، چاره جو و... برگزار کند.

۱۲۳

رئیس دانشگاه ارومیه:

جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی همواره در پژوهش‌های اصیل پیشتاز بوده است

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی همواره با جهاد علمی و پژوهشی به دستاورد‌های قابل تحسینی دست یافته و در پژوهش‌های اصیل پیشتاز بوده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب