افزایش سرمایه گذاری در حوزه معادن استان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: طی ۵ ماهه نخست سال جاری ۲۴ فقره پروانه اکتشاف برای محدوده های جدید کشف شده در استان صادر گردیده است. همچنین ۶ محدوده اکتشافی در مرحله گواهی کشف و ۲۱ معدن جدید در این بازه زمانی وارد چرخه تولید شدند.

پریسا عابدپور گفت: طی 5 ماهه نخست سال جاری 24 فقره پروانه اکتشاف برای محدوده های جدید کشف شده در استان صادر گردیده است همچنین 6 محدوده اکتشافی در مرحله گواهی کشف  و 21 معدن جدید در این بازه زمانی وارد چرخه تولید شدند.

وی افزود: جهت بهره برداری از معادن یاد شده بیش از یک هزار و 134 میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی استان انجام شده است که زمینه اشتغال مستقیم را برای 596 نفر فراهم کرده. از طرفی از این معادن سالانه  بیش از 3 هزار و 488 تن انواع مواد معدنی استخراج خواهد شد.

عابدپور تصریح کرد: یک از دغدغه های اصلی سازمان در حوزه معادن استان جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی می باشد که در این راستا با حضور و سرمایه گذاری کاملاٌ خصوصی بخش خصوصی چند واحد فرآوری انواع مواد معدنی از جمله واحد کنسانتره سازی سنگ آهن برای اولین بار در استان در شهرستان بوکان و سنگبری های بزرگ مقیاس در شمال و جنوب استان در حال راه اندازی می باشند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی تأکید کرد: در حال حاضر 503 معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ذخیره قطعی بیش از یک هزار و 138 میلیون تن و حجم سرمایه گذاری بیش از 4 هزار و 745 میلیارد ریال زمینه اشتغال مستقیم را برای 5 هزار و 179 نفر فراهم ساخته اند.

عابدپور اضافه کرد: در راستای تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری و عمل به شعار سال که از سوی ایشان به عنوان سال "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" مزین شده است 60 معدن راکد با حجم سرمایه گذاری بیش از یک هزار و 512 میلیارد ریال به چرخه تولید بازگردانی شدند.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳:۵۶

شناسه خبر: 98074

مطالب مرتبط :
۱۲۳

اجرای ۱۵۴ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان غربی از اجرای ۱۵۴ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس خبر داد.

۱۲۳

افزایش سرمایه گذاری صنعتی در آذربایجان غربی

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اظهار کرد: طی ۵ ماهه نخست سال جاری ۷۹ واحد صنعتی در استان به بهره برداری رسیده است که بمناسبت هفته دولت ۹ واحد صنعتی بصورت نمادین در سراسر استان با حضور مقامات کشوری و استانی مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت.

۳۲

مدیرکل شیلات هرمزگان خبر داد:

افتتاح ۱۲پروژه شیلاتی با ۵۴ میلیارد ریال اعتبار دولتی و شش و نیم میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی بخش خصوصی

مدیرکل شیلات هرمزگان از افتتاح و بهره برداری از ۱۲ پروژه شیلاتی هرمزگان در هفته دولت خبرداد.

۰

گزارش تصویری؛

دفتر واحد خواهران کانون بسیج مهندسین صنعت شیراز افتتاح شد

دفتر واحد خواهران کانون بسیج مهندسین صنعت شیراز با حضور جمعی از مسئولان به منظور کاهش فاصله دانشگاه و صنعت افتتاح شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب