جانشین دادستان مرکز استان ایلام ؛

نخبگان سرمایه های ارزشمند جامعه هستند

دکتر شهرام غلامحسینی اظهار کرد: دادستانی استان همواره آمادگی خود را برای حمایت از راهکارها و ایده های نخبگان جهت توسعه بخشهای مختلف جامعه اعلام نموده و پذیرای نظرات و پیشنهادات این قشر تاثیرگذار جامعه جهت رفع کاستی ها و مشکلات استان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، جلسه شورای تخصصی خانه نخبگان بسیج استان ایلام، امروز دوشنبه (15/06/1400) با حضور جانشین دادستان استان در محل سالن اجلاس دانشگاه جامع علمی و کاربردی ایلام برگزار شد.

نخبگان سرمایه های ارزشمند جامعه هستند

 دکتر شهرام غلامحسینی، در این دیدار نخبگان را سرمایه های ارزشمند جامعه برشمرد و اظهار کرد: دادستانی استان همواره آمادگی خود را برای حمایت از راهکارها و ایده های نخبگان جهت توسعه بخشهای مختلف جامعه اعلام نموده و پذیرای نظرات و پیشنهادات این قشر تاثیرگذار جامعه جهت رفع کاستی ها و مشکلات استان خواهد بود.

وی افزود :متاسفانه جامعه ما با مشکلات عدیده ای در حوزه های مختلف مواجه است و قطعاٌ دیدگاههای نخبگان می تواند در تسهیل و رفع این مشکلات یاریگر دادستانی استان در رفع چالش ها و مسائل مختلف باشد.

جانشین دادستان استان ایلام اظهار کرد: وقتی موضوعات و مسائل بصورت تخصصی و با رویکرد نخبه گزینی و تحول آفرینی بررسی شود قطعاً موفقیت های بزرگی در پی خواهد داشت، چراکه تاریخ گواه این مطلب است که هرگاه نخبگان در عرصه ای حضور داشته اند،  شاهد تحول در آن عرصه بوده ایم.

دکتر غلامحسینی با بیان اینکه دستگاه قضا مدعی العموم و خادم مردم است تصریح کرد: متاسفانه در استان شاهد جرم زایی، تولید جرم و فساد در بخش های مختلفی از بطن جامعه هستیم و در این راستا دستگاه قضا به عنوان مدعی العموم و خادم مردم در تمامی بخش ها ورود کرده و تمام تلاش خود را برای آرامش و امنیت مردم بکار خواهد بست.

این مسئول اظهار کرد: امیدواریم با همکاری و ارائه نظرات تخصصی و کارشناسانه نخبگان، استان ما به مدینه فاضله تبدیل شود و دادستان محترم استان نیز به عنوان ناظر بر اجرای قانون در تمام ادارات و دستگاه‌های دولتی  استان تکیه ها و پناهگاه امنی برای شهروندان خواهد بود

جانشین دادستان استان ایلام ادامه داد: در راستای رفع مشکلات حوزه های تخصصی، با همکاری و همیاری نخبگان کارگروههای مختلفی در سطح دادستانی استان تشکیل شده که بصورت مستمر و مجدانه پیگیر مشکلات مردم در حوزه های تخصصی هستند.

وی افزود: کارگروههای اشتغال، حمایت از تولید، بهداشت و درمان، مبارزه با فساد و جرائم حقیقی و فضای سایبری، از جمله کارگروههای تشکیل شده در دادستانی استان است که تا کنون توانسته است با ارائه راهکارهای عملیاتی، بخشی از مشکلات حوزه درمان، تولید و اشتغال را مرتفع نمایند.

دکتر غلامحسینی در پایان اظهارات خود سپاه پاسداران را پاسدار خون شهدا دانست و تصریح کرد: خوشبختانه در هر مقطعی که سپاه به یاری مردم و مسئولان آمده موفقیت های بزگی حاصل شده است، که این نشان از تلاش مجدانه، اخلاص و فداکاری این قشر فعال و پویا در جامعه است.

حل مشکلات اولویت دار، اولویت اصلی خانه نخبگان

محمود علی پور، مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام نیز در این جلسه خانه نخبگان را اتاق فکر اساتید حوزه های مختلف جهت رفع مشکلات جامعه دانست و تصریح کرد: خوشبختانه از زمان آغاز به کار این خانه، بسیاری از مشکلات استان توسط نخبگان استانی و نهادهای متولی پیگیری و مرتفع شده است.

وی، بررسی مشکلات اولویت دار استان، رصد مسائل حوزه های تخصصی در کارگروههای تخصصی و بررسی راهکارهای بهره گیری از ظرفیت های استانی و ملی برای حل مسائل تخصصی استان را از مهم ترین فعالیت های خانه نخبگان استان برشمرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام، در پایان اظهارات خود با بیان اینکه این سازمان پذیرای طرح ها و ایده های نخبگان جهت رفع مشکلات استانی خواهد بود تصریح کرد: در راستای رفع مشکلات و توسعه استان10 کارگروه تخصصی در حوزه اقتصاد، اشتغال، مدیریت، حقوق، سیاست داخلی و خارجی، آموزش و تحقیقات، گردشگری، کشاورزی و مسکن و شهرسازی تشکیل شده که در جلسات متعدد به بررسی مشکلات استان با حضور کارشناسان و نمایندگان نهادهای متولی می پردازند.

گفتنی است در پایان این جلسه روسای کارگروههای تخصصی خانه نخبگان، به ارائه مشکلات و بیان راهکارهای عملیاتی در حوزه تخصصی خود پرداختند.

انتهای پیام/

خبرنگار: فرشته نیازی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۶:۴۱

شناسه خبر: 98113

مطالب مرتبط :
ی

فعالیت گروههای جهادی بیانگر اقتدار نظام اسلامی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام: فعالیت گروههای جهادی بیانگر امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی و تحقق عدالت اجتماعی است.

خانه نخبگان

خانه نخبگان بسیج شهرستان دشتی پیشتازدر استان/ دستیابی به راهبردهای علم محور برای حل مسائل

خانه نخبگان بسیج شهرستان دشتی در حال حاضر در شش کارگروه تخصصی شامل کشاورزی، تولید و مدیریت انرژی، مدیریت منابع آبی، رودخانه مند، کسب و کارهای خرد، راه و عمران فعال است.

اوتیسم

تشخیص اوتیسم با استفاده از هوش مصنوعی

دانشمندان الگوریتم هوش مصنوعی را براساس تجزیه و تحلیل خودکار ویدئوها ارائه کرده اند که امکان مطالعه ارتباطات غیرکلامی کودکان را به صورت ناشناس و استاندارد فراهم می کند.

۱

امروز انجام شد:

برنامه بازدید از نواحی بسیج با حضور سرهنگ محمدکمال لارتی تبار

مدیر بسیج علمی و پژوهشی سپاه ناحیه کرمانشاه در نشست هم اندیشی با مسئولین حوزه های امام حسن(ع)، امام سجاد(ع)، امام موسی کاظم(ع)، امام جواد(ع) و امام هادی(ع)، خواستار حمایت همه جانبه از فعالیت های علمی و پژوهشی نخبگان بسیجی شهرستان شد.

Chile authorizes Sinovac vaccine for kids of ۶ and older

اولین کشور آمریکای لاتین؛

شیلی به واکسن سینوواک برای کودکان ۶ سال به بالا مجوز می‌دهد/توصیه WHO برای افراد بالای ۱۸ سال

مقامات بهداشتی شیلی روز دوشنبه استفاده از واکسن سینوواک علیه ویروس کرونا برای کودکان ۶ ساله و بزرگتر را تأیید کردند، این اولین کشور آمریکای لاتین که این اقدام را انجام داد، این در حالی است که سازمان بداشت جهانی در مقاله ای که سومن سپتامبر صادر کرد، این واکسن را برای افراد ۱۸ سال و بالاتر توصیه می کند.

کاهش بارش در سرچشمه‌های آبی زاینده رود به ۴۰ درصد رسید

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان اعلام کرد:

کاهش بارش در سرچشمه‌های آبی زاینده رود به ۴۰ درصد رسید

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در وبیناری که امروز و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد اعلام کرد: بر اساس آمار ایستگاههای هواشناسی استان میانگین وزنی بارش ۱۰۹میلی متر بوده که نسبت به مقدار بلند مدت ۳۰ درصد و نسبت به سال گذشته ۳۵ کاهش نشان می‌دهد که کاهش در سرچشمه های زاینده رود به حدود ۴۰ درصد رسیده است.

محمد علی مصلحی فر

احصای مشکلات و ارائه راهکار با بهره‌گیری از ظرفیت خانه نخبگان بسیج

مسئول خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: خانه نخبگان بسیج علمی ظرفیتی قابل توجه است که می تواند ضمن احصای مشکلات، راهکارهای عملیاتی را برای رفع آن ارائه دهد .

مهندس محمدرضا زرگران خوزانی کاندیدای ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی

جوان نخبه خوزستانی:

نخبگان توان تغییر سرنوشت كشور را دارند/ضرورت بستر سازی برای حضور جوانان نخبه در تصمیم سازی ها

نخبه و مخترع جوان خوزستانی گفت: مسئولان بايد باور كنند كه نخبگان می توانند سرنوشت كشور را تغيير دهند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب