مرکز هدایت و حمایت سیمرغ طلایی حامی در جهت شکوفایی استعدادهای برتر

مرکز هدایت و حمایت سیمرغ طلایی ضمن شناسایی و پرورش استعدادهای افراد با کارگروه‌های تخصصی در فضاهای اجرایی و عملیاتی آنها را تبدیل به نوآور یا کارآفرین برتر کشور می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ مرکز هدایت و حمایت سیمرغ طلایی به مدیریت معصومه رضایی از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده است که مرکز متشکل از جوانان نوآور، خلاق و کارآفرین برتر کشوری می‌باشد.

پروسه ایی که در مرکز سیمرغ طلایی پیدا سازی می‌شود برای دو گروه در رده‌های سنی مختلفی اجرا می‌شود، در گروه نخست در رده سنی ۷ سال که روی مهارت ذهنی، جسمی و رفتاری کودک فعالیت می شود در جهت مسیر دهی و آگاه سازی والدین برای رشد کودک خود؛ و گروه دوم  استعدادیابی که از رده سنی ۷ سال به بالا شروع می‌شود و شامل فرآیندهای مرحله اول حوزه استعدادی فرد و شناسایی استعدادهای او اتفاق می‌افتد.

یکی از بزرگ‌ترین اِلِمان های مثبت مرکز سیمرغ طلایی این است که بعد از شناسایی استعداد‌های افراد آنها رها نمی‌شوند بلکه استعدادها وارد مرحله بعد که فضایی اجرایی و عملیاتی است شده که به آن مرحله راستی آزمایی گفته می شود. در مرحله راستی آزمایی که در کنار فضاهای اجرایی عملیاتی برایشان فراهم می‌شود آموزش تخصصی می‌بینند و در حوزه استعدادی خود قوی می‌شوند.

در مرحله راستی آزمایی فنون های مختلفی از جمله بحث تحلیل نقاط قوت و ضعف شخصیتی، ارائه تکنیک ها برای رفع نقاط ضعف شخصیتی، فنون مذاکره با بادی لنگویچ، تکنیک های حل مسئله، ایده پردازی، خلاقیت و دیگر موارد در حین کار اجرایی و عملیاتی با بچه‌ها کار می‌شود.

بعد از اینکه بچه‌ها مرحله راستی‌آزمایی را طی کردند وارد مرحله دیگری با عنوان کارگروه‌های تخصصی با کاربران تخصصی می‌شوند که برای هر کدام از آن حوزه های ذکر شده استعدادی، یکسری کارگروه‌های تخصصی متشکل از اعضای هیئت علمی جوانان عضو هیئت علمی جوانان نخبه کشوری ایجاد شده که در این کارگروه‌ها حضور پیدا کرده و آموزش‌های تخصصی را برای بچه ها فراهم می کنند؛ در کارگروه های تخصصی پروژه هایی برای هر کدام از افراد در حوزه‌های استعدادیِشان تعریف می شود که صفر تا صد پروژه را باید خودشان را انجام دهند و در کنار آن آموزش‌های تخصصی نیز در جهت داشتن یک رزومه قوی در فضای اجرایی و عملیاتی برای خود خواهند دید.

از جمله کارگروه های تخصصی الکترونیک، مکانیک، مکاترونیک، کامپیوتر، روانشناسی، هنر و صنایع دستی، مدیریت و کسب و کار، موسیقی و رسانه می‌باشد.

شایان ذکر است هدف مرکز هدایت و حمایت سیمرغ طلایی ایجاد بستری آموزشی، علمی و عملیاتی برای آینده سازان ایران اسلامی است به طوری که آنها بعد از گذراندن مقطع کودک و نوجوانی و وارد شدن در فضای دانشگاهی رزومه پربار و قوی نسبت به هم ترمیان خود و همچنین رزومه کاری خیلی خوبی برای آینده خود داشته باشند.

اتفاق جالب تری که در مرکز هدایت و حمایت سیمرغ طلایی می‌افتد این است که افراد در کارگروه‌های تخصصی می‌توانند به خروجی‌های مثبتی از جمله ثبت اختراع، چاپ مقاله علمی، تألیف کتاب به نام خود، ایجاد فضاهای کسب و کار، مدل های کسب و کاری، استارت‌آپ ها، اجرای پروژه هایی که منجر به کسب تجربه در فضای کاری و حضور در فضای شغلی متناسب که مرکز برای این آینده سازان ایران اسلامی فراهم کرده دست‌ یابند.

آدرس پیچ اینستاگرام مرکز هدایت و حمایت سیمرغ طلایی 

simorghtalaei

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶:۳۱

شناسه خبر: 98188

مطالب مرتبط :
به فعلیت رساندن استعدادهای بالقوه باعث تحول می‌شود

مدیر مجموعه هدایت و حمایت استعدادیابی سیمرغ طلایی:

به فعلیت رساندن استعدادهای بالقوه باعث تحول می‌شود

مدیر مجموعه هدایت و حمایت استعدادیابی سیمرغ طلایی بیان کرد: کشف و به فعلیت رساندن استعدادهای بالقوه نوجوانان و جوانان باعث تحول و پیشرفت در مسیر زندگی شان می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب