خبری خوش برای مبتلایان به کمر درد شدید :

حفظ دیسک های ستون فقرات برای هدف قرار دادن کمردرد مرتبط با سن با کمک داروهای ضد پیری

دانشمندان دریافته اند که گروه نسبتاً جدیدی از داروها که به عنوان سنولیتیک شناخته می شوند، می توانند از انحطاط دیسک نخاعی در موش ها جلوگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Newatlas، با افزایش سن بدن انسان، بافت های آن غلظت بالاتری از سلول های پیری را جمع می کنند که دیگر توانایی تقسیم نداشته و در عوض روند پیری را تسریع می کنند. دانشمندان با بررسی این فرایند در دیسک های ستون فقرات، نشان دادند که چگونه داروهای موسوم به سنولیتیک که این سلول های مخرب را از بین می برد، می تواند از زوال ناشی از افزایش سن جلوگیری کرده و چشم انداز یک درمان جدید برای کمردرد در انسان را افزایش دهد.

 

از زمان ظهور داروهای سنولیتیک در سال 2015  که سلول های پیری را هدف قرار می دهند، این داروها در تحقیقات ضد پیری نوید قابل توجهی را نشان داده اند. ما دیده ایم که چگونه این گروه نسبتاً جدید از داروها می تواند طول عمر موش ها را افزایش دهد، اما بخش بزرگی از کارایی آنها در پتانسیل آنها برای بهبود طول عمر ما یا میزان زندگی سالم ما است که دانشمندان همچنین نحوه ی عملکرد آنها را نشان می دهند. همچنین می توان از آنها برای جوانسازی سلول های قدیمی موجود در جوندگان استفاده کرده و آنها را وادار کرد که بار دیگر مانند سلول های جوان رفتار کنند.