برای نخستین بار در کشور

تولید دستگاه اتوکلاو پخت لاستیک

برای نخستین بار در کشور دستگاه اتوکلاو پخت لاستیک در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی تولید شد

دکتر خاتمی مدیرعامل شرکت “ماشین سازی بارمان مهنام ارومیه” مستقر در پارک علم و فناوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در این باره اظهار کرد: ما برای نخستین بار در کشور دستگاه اتوکلاو پخت لاستیک را تولید و روانه بازار هدف کرده ایم و توانستیم  آذربایجان غربی را در زمره تولیدگنندگان جهانی این محصول قرار دهیم.

 وی ادامه داد: این شرکت توانسته سیستم ترمیم و پخت لاستیک را  با متدهای جدید تولید و روانه بازار هدف کند.

مدیرعامل این شرکت فناور بیان کرد: نمونه خارجی این محصول سیستم گرمایشی برق داشته و مصرف برق را بالامی‌برد و این در حالی است که این محصول با روغن داغ کار کرده و حدود ۹۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی می‌کند.

دکتر خاتمی در ادامه گفت: این محصول چهار میلیارد ریال هزینه تولید دارد و نمونه خارجی آنبا قیمت بیش از ۱۰ میلیارد ریال در بازار عرضه می شود.

به گفته وی این دستگاه توانایی دارد هر پنج ساعت ۱۲ حلقه لاستیک را ترمیم و پخت کند.

شایان ذکر است شرکت “ماشین سازی بارمان مهنام ارومیه” از سال ۹۸ در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی مستقر بوده و فعالیت خود را نیز بیش از این سال در سال ۹۷ آغاز کرده است.

زمان انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹:۲۶

شناسه خبر: 98231

مطالب مرتبط :
نمایشگاه

توسط معاونت بسیج علمی مبارکه؛

افتتاح خانه نجوم تا برپایی غرفه دستاوردها و اجرای بیش از ۴۰ برنامه در هفته بسیج

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان مبارکه گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج بیش از ۴۰ برنامه آماده و اجرا کردیم، از جمله برگزاری جشنواره، برپایی غرفه دستاوردهای علمی فناورانه، کارگاهها و دوره‌های علمی آموزشی، افتتاح خانه نجوم، ارائه طرحهای نخبگان و مخترعان با حضور نماینده و مسئولان شهرستان مبارکه، همچنین تجلیل از نخبگان شهرستان و بسیجیان بود.

روشا

سی و چهارمین رویداد شتاب آذربایجان(روشا) برگزار می شود

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از برگزاری سی و چهارمین رویداد شتاب آذربایجان(روشا) با محوریت محصولات غالب کشاورزی و دامپروری استان خبر داد.

۱۲

در شرایط خشکسالی دامداران عشایری باید مورد حمایت قرار گیرند

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : با توجه به عدم بارش ها در سال جاری و خشکسالی به وجود آمده، دامداران عشایری باید مورد حمایت قرار گیرند تا دسترنج آنها که به صورت دام سبک و سنگین می باشد بر اثر خشکسالی تلف نشود.

کسب دانش فنی تولید فلومتر و نوشتن نرم افزار بومی آن در شرکت دانش بینان ایرانی

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران؛

کسب دانش فنی تولید فلومتر و نوشتن نرم افزار بومی آن در شرکت دانش بینان ایرانی

مبتکران خلاق شرکت دانش بنیان ابزار کنترل ارشیا پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به نوشتن نرم افزاری بومی برای ساخت فلومتر و همچنین تجهیز آزمایشگاه کالیبراسیون زیر نظر سازمان استاندارد شدند.

سازمان بسیج علمی

فراخوان حمایت از ابتکارات و اختراعات نخبگان استان گلستان

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه نینوا گلستان از ابتکارات و اختراعات نخبگان گلستان حمایت مادی و معنوی دارد.

ترویج علم نجوم

عضو رصدگر ستاد استهلال اصفهان گفت؛

ترویج علم نجوم از دغدغه‌های مرحوم کیاست‌پور بود/ افزایش تاب‌آوری شهروندان از بازخوردهای ترویجی علم نجوم است

عضو شورای علمی مرکز آموزش نجوم ادیب، با بیان این که «جشنواره ملی ترویج نجوم ادیب» یادمان پروفسور احمد کیاست‌‌پور، فرصتی برای ارائه آثار منجمان آماتور است، گفت: افزایش تاب‌آوری در میان شهروندان یکی از بازخوردهای فعالیت‌های ترویجی در زمینه علم نجوم است.

عضو ستاد اجرای نقشه مهندسی فرهنگی مطرح کرد:

عضو ستاد اجرای نقشه مهندسی فرهنگی مطرح کرد:

بخش اعظم تغییرات فرهنگی ما در شرایط موجود ناخودآگاه است/دولتی را دنبال کنیم که تلاش دائمی برای الگوی اسلامی داشته باشیم

حسن بنیانیان عضو ستاد اجرای نقشه مهندسی فرهنگی با بیان این که در جامعه مطلوب اسلامی دین و فرهنگ باید تکلیف سیاست و اقتصاد را روشن کند، گفت: بخش اعظم تغییرات فرهنگی ما در شرایط موجود ناخودآگاه است، روش مردم سالاری پایه‌گذاری شده هم مربوط به دین نیست و برای جامعه این جواب نمی‌دهد، باید دولتی را دنبال کنیم که تلاش دائمی برای الگوی اسلامی را داشته باشیم و به حل ریشه‌ای مسائل فرهنگی توجه شود.

«لومتادون» دستاورد دانشمند ایرانی در مرکز ثبت اختراعات آمریکا به چاپ رسید

توسط پرفسور جواد صفایی قمی محقق شد؛

«لومتادون» دستاورد دانشمند ایرانی در مرکز ثبت اختراعات آمریکا به چاپ رسید

پرفسور جواد صفایی قمی به همراه دانش آموخته دکترا این دانشگاه منصوره نادری، موفق به تولید لومتادون (فرم خالص انانتیومر R متادون) یک ماده مخدر سنتزی شد، نتیجه این پژوهش، در مرکز ثبت اختراع آمریکا به چاپ رسیده است، این ترکیب، ۲-۱.۵ برابر قوی تر از متادون است،

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب