فوايد جويدن آدامس

به گفته پژوهشگران جويدن آدامس براي برطرف كردن مشكل انسداد رود، تمركز كردن، نابودي ميكروبهاي دهان، كم اشتهايي و لاغري، و كالري سوزي اثر دارد.

به گزارش خبرگزاري علم و فناوري از استان مركزي؛ آدامس جویدن یکی از لذت بخش ترین عادات بسیاری از مردم دنیا به‌شمار می‌رود که به زمان‌های بسیار قدیم بازمی‌گردد. طعم شیرین و دلپذیر به همراه ظاهر لاستیکی شکل آن حس خوبی را به انسان القا می‌کند. سالانه بیش از 100 هزار آدامس در جهان مصرف می‌شود و اگر هر فرد به مدت 30 دقیقه آدامس بجود، در طول سال بیش از 187 میلیارد ساعت آدامس جویده شده است. قدیمی‌ترین آدامس یافت شده متعلق به 9 هزارسال پیش در یکی از جزایر سوئد است که بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد این آدامس که در اصل نوعی رزین گیاهی بوده توسط نوجوانی غارنشین جویده شده است
اين جویدنی خوشمزه فوایدی دارد كه به چند نمونه آن در ذيل اشاره خواهد شد:

به نقل از مدیکال‌اکسپرس، پژوهش جدیدی نشان می‌دهد که جویدن آدامس پس از جراحی قلب ممکن است به راه‌اندازی دستگاه گوارش بیانجامد و به بیماران کمک کند تا احساس بهتری داشته باشند و نسبت به بیمارانی که از این راه‌حل ساده استفاده نمی‌کنند، زودتر از بیمارستان مرخص شوند.

"سیریوان سنگ" (Sirivan Seng)، پژوهشگر "مرکز پزشکی کروزر چستر" (Crozer-Chester Medical Center) آمریکا و از پژوهشگران این پروژه گفت: پیش از اين پژوهش‌ ، بررسی‌های زیادی در مورد استفاده از آدامس در بیمارانی که جراحی قلب را پشت سر گذاشته‌اند، انجام نشده بود اما با توجه به نتايج به دست آمده دریافتیم که شاید این راه‌حل ساده بتواند بازگشت عملکرد روده را تسریع کند. این روش ساده تقریبا برای همه بیماران، قابل استفاده است.

دکتر سنگ و همکارانش، بیمارانی را که جراحی قلب را پشت سر گذاشته بودند، مورد بررسی قرار دادند. گروه نخست، ۳۴۱ بیمار را در بر داشت که بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ تحت جراحی قلب قرار گرفته بودند و پس از جراحی، در برنامه جویدن آدامس بدون قند شرکت کردند. گروه دوم، ۴۹۶ بیمار را شامل می‌شد که جراحی قلب مشابهی را بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ پشت سر گذاشته اما جویدن آدامس پس از جراحی قلب را انجام نداده بودند.

نتایج این پژوهش نشان داد که تنها دو نفر از بیماران گروه نخست، انسداد روده را تجربه کرده‌اند؛ در حالی که این تعداد در گروه دوم، ۱۷ نفر بود.

به گفته دکتر سنگ، این تعطیلی سیستم گوارش، یکی از شایع‌ترین عوارض پس از جراحی قلب است که تقریبا در ۵/۵ درصد بیماران رخ می‌دهد. انسداد روده ممکن است به گرفتگی شکم، نفخ، تهوع، استفراغ، یبوست و دشواری تحمل یک رژیم غذایی عادی منجر شود. در نتیجه بیماران ممکن است احساس ناراحتی داشته باشند، کند شدن روند بهبودی و ماندن در بیمارستان برای بلندمدت را تجربه کنند که برای آنها، بار جسمی، روحی و مالی به همراه دارد.

"راکش آرورا" (Rakesh Arora)، از پژوهشگران این پروژه گفت: یکی از نگرانی‌های پس از جراحی قلب که کمتر به آن پرداخته شده، بروز انسداد روده یا کند شدن بازگشت عملکرد روده به حالت پیش است. تصور این که چیزی به سادگی جویدن آدامس می‌تواند این مشکل را به حداقل برساند، بسیار جذاب است. بررسی بیمارانی که پس از پشت سر گذاشتن جراحی قلب، آدامس جویده بودند، نشان داد که در میان هر ۱۰۰ نفر، یک نفر به انسداد روده مبتلا شده است. این میزان کاهش، بسیار چشمگیر بود. این پژوهش، بیشتر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

این باور وجود دارد که جویدن آدامس، روده‌ها را با القای این تصور که غذا در راه است، تحریک می‌کند. این کار که به "تغذیه ساختگی" مشهور است، به مصرف عادی غذا شباهت دارد اما در واقع، با هضم و جذب غذا یا نوشیدنی همراه نیست.

به گفته پژوهشگران، جویدن آدامس پس از جراحی، یک روش موثر و کم‌هزینه است که به بهبود احساس بیماران پس از جراحی کمک می‌کند. هنگامی که بیماران احساس بهتری داشته باشند، مشارکت بیشتری در بهبود خود خواهند داشت و نهایتاً سریع‌تر از بیمارستان مرخص خواهند شد.

با توجه به این که جویدن آدامس، کمترین خطر و هزینه را دارد، این روش باید به عنوان یک استاندارد جدید مراقبت، مورد توجه قرار بگیرد. بیماران در مورد استفاده از آدامس پس از جراحی باید با جراح خود مشورت کنند. تقریبا همه می‌توانند از یک بسته آدامس خوش‌طعم و کم‌هزینه استفاده کنند.

 

توصیه پزشکان برای جویدن آدامس

*جویدن آدامس باعث به کار افتادن غدد بزاقی می‌شود. بزاق می‌تواند به خنثی کردن اسید کمک کند. عادت به جویدن آدامس می‌تواند سوزش سر دل را تسکین و باعث هضم خوب غذا شود. متخصصان می‌گویند جویدن آدامس حتی می‌تواند به تمرکز کردن نیز کمک کند.

* برخی دندانپزشکان می‌گویند روزانه ۱۰ دقیقه جویدن آن می‌تواند باعث نابودی ۱۰۰ میلیون باکتری از دهان شود. تنها توصیه‌ای که برای جویدن آن لازم است داشت مدت زمان جویدن است. اگر به مدت طولانی آدامس جویده شود علاوه بر خسته شدن فک دندان‌ها نیز آسیب می‌بینند.

تأثیرات جویدن آدامس برای لاغری جزئی و ناچیز است.

*بعضی از تحقیقات نشان می‌دهند که جویدن آدامس برای لاغری، احتمالاً فواید زیر را داشته باشد:

ممکن است در کاهش اشتها و احساس گرسنگی کمک کند.

*عمل جویدن آدامس ممکن است سبب احساس سیری بیشتر و کاهش گرسنگی شود و به کاهش اشتهای ، به‌ویژه برای خوردن میان وعده کمک کند. نتایج مطالعات بیان می کند که جویدن آدامس، گرسنگی و اشتها را به اندازه‌ی یک نوشیدنی سرشار از کالری کاهش داد.

ممکن است به کالری سوزی کمی بیشتر کمک کند.

*چند مطالعه‌ی کوچک نشان داده‌اند که عمل جویدن آدامس ممکن است به مقداری کالری‌سوزی کمک کند. در یک مطالعه‌ی کوچک، شرکت‌کنندگانی که قبل و بعد از صبحانه آدامس جویدند، نسبت به افرادی که آدامس نجویدند، سه ساعت بعد از غذا تقریبا ۳ تا ۵ درصد بیشتر کالری سوزاندند. در مطالعه‌ی دیگر نشان داده شد که جویدن آدامس بعد از وعده‌ی غذایی، ترموژنزیس ناشی از رژیم غذایی (DIT) را افزایش داد. ترموژنزیس فرآیندی در بدن است که با تولید گرما باعث افزایش چربی‌سوزی در بدن می‌شود و افزایش متابولیسم بدن را هم به همراه دارد. تعداد کالری بیشتری که شرکت‌کنندگان سوزاندند، ناچیز بود. در واقع نتایج نشان می‌دهند که تاثیر آهسته‌تر غذا خوردن بر افزایش DIT، حتی از جویدن آدامس بیشتر است.

*تحقیقات بیشتر نشان می‌دهند که جویدن آدامس هنگام راه رفتن ممکن است به کاهش وزن کمک کند. باور بر این است که این موضوع از طریق افزایش ضربان قلب و سرعت پیاده روی، احتمالا منجر به افزایش کالری‌سوزی و چربی‌سوزی می‌شود. با این وجود، این احتمال وجود ندارد که این کار به تنهایی و بدون دخالت تغییرات غذایی و سبک زندگی، سبب نتایج قابل توجه در کاهش وزن شود. علاوه بر این، بعضی از افراد ادعا می‌کنند که جویدن آدامس ممکن است از طریق تقویت عضلات صورت، سبب شکل گرفتن بهتر صورت شود.

*تأثیرات جویدن آدامس برای لاغری جزئی و ناچیز است اما در مجموع، جویدن آدامس برای لاغری موثر بوده و ممکن است به کاهش گرسنگی و اشتها، افزایش احساس سیری و کمتر خوردن کمک کند. همچنین ممکن است به کالری‌سوزی کمی بیشتر در طول روز کمک کند. هرچند، اینکه آیا این تأثیرات منجر به کاهش وزن در بلند مدت می‌شوند یا نه، نامشخص است.

 

عوارض آدامس جویدن

جويدن آدامس داراي جنبه هاي منفي نيز است.آدامس‌جویدن ممکن است به‌طور بالقوه فرد را از مصرف میوه و سبزی‌های تازه باز دارد و کیفیت رژیم غذایی او را کاهش دهد.

جویدن آدامس بین وعده‌های غذایی می‌تواند از مصرف تنقلات پیشگیری کرده و هوس‌های غذایی را مدیریت کند.

برای افرادی که از مشکلات گوارشی مانند نفخ یا گاز معده شکایت می‌کنند، آدامس جویدن ممکن است بهترین گزینه برای کمک به کاهش وزن نباشد. آدامس جویدن مکرر موجب ورود هوای بیشتر به دستگاه گوارش می‌شود.

آدامس به دلیل این که بیشتر مواقع در یک طرف دهان جویده می شود، می تواند به عدم توازن ماهیچه فک و حتی اختلال مفصل فک منجر شود که شرایط مزمن دردناکی است. هرگاه مجموعه ای از ماهیچه ها بشدت به کار گرفته شوند، پس از مدتی انقباض ماهیچه ها و درد ناشی از آن را به دنبال خواهند داشت. دردهایی مانند سردرد، گوش درد و دندان درد.

همراه جویدن آدامس مقدار زیادی نیز هوا بلعیده می شود که باعث تولید نفخ و دردهای شکمی می شود و حتی سندرم روده تحریک پذیر به وجود می آورد.

هنگام جویدن آدامس به مغزتان علائمی مبنی بر ورود غذا ارسال می شود و آنزیم و اسیدهای معده شروع به ترشح می کنند، اما غذایی حقیقتاً وجود ندارد که هضم شود و تولید اسید غیرضروری به معده صدمه می رساند و تولید نفخ می کند

 

چه آدامسی بهتر است؟

آدامس‌های نعناعی از خواص پاک‌کنندگی دهان و کاهش تمایل به مصرف غذا برخوردار هستند که می‌تواند به کاهش هوس‌های غذایی کمک کند.

آدامس‌های بدون قند گزینه‌ی مناسبی هستند. آدامس‌های طبیعی که دارای کمترین میزان قند افزوده هستند نیز در بازار وجود دارند.

 

نکاتی جالب که درباره‌ آدامس‌ها باید بدانیم

۱. بخش اعظم آدامس متشکل از نوعی لاستیک به نام «بوتیل» بوده که در ساخت «توپ بسکتبال» نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دانشمندان آدامس را بدهضم‌ترین خوردنی دنیا می‌دانند و کولونوسکوپی روده نشان داده که آدامس قورت داده شده حداقل یک هفته بعد می‌تواند از بدن دفع شود.

۳. استحکام آدامس باعث محبوبیتش شده، البته همین استحکام آدامس را به یک آلاینده‌ی زیستی تبدیل کرده است.

۴. یکی از پلیمرهایی که در ساخت آدامس استفاده می‌شود، پلیزوبیوتیلن است که:

از این ماده در صنعت، به‌عنوان روان‌کننده در موتورها استفاده می‌کنند.

این پلیمر همان ماده‌ای است که بعد از نشت نفت، روی پرندگان دریایی می‌نشیند.

۵. آدامس معمولی قابل بازیافت و بازگشت به طبیعت نیست، چون از نوعی پلیمر ساخته می‌شود که در واقع پلاستیک مصنوعی است.

۶. آدامس در بدن ماهی‌هایی که آن‌ها را می‌بلعند، به مرور تولید نوعی سم می‌کنند. پلمیر موجود در آدامس، بعداً وارد چرخه غذایی می‌شود. پس لطفا آدامس خود را در طبیعت رها نکنید.

۷. اغلب سازندگان آدامس به منظور نرم کردن آدامس، در مواد آن از مومی به نام لانولین که از پشم گوسفند گرفته می شود، استفاده می کنند. این ماده در صابون و مواد آرایشی نیز به کاربرده می شود. اگرچه لانولین برای بدن و سلامتی ضرری ندارد، اما جویدن ماده ای از پشم چندان اشتها آور نیست.

 

انتهای پیام/ج

منبع:

https://salamattv.ir/news/220584

https://mprc.ajums.ac.ir

سلام نو

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 98261

مطالب مرتبط :
 فواید جویدن آدامس پس از جراحی قلب

فواید جویدن آدامس پس از جراحی قلب

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته‌اند که جویدن آدامس پس از جراحی قلب می‌تواند به برطرف کردن مشکل انسداد روده پس از جراحی کمک کند.

آدامس جویندی دروازه ورود به اعتیاد دانش آموزی

اعتیاد دانش آموزی

آدامس جویدنی دروازه ورود به اعتیاد دانش آموزی

امروزه مواد مخدر آنقدر تنوع شده است که می توان گفت ورود به پدیده شوم اعتیاد دروازه های زیادی دارد که کارشناسان حوزه های مختلف این آسیب نیز در این خصوص نظرهای مختلفی داده اند اما برخی از کارشناسان دروازه ورود به اعتیاد دانش آموزی را آدامس جویدنی یا همان ناس را عنوان کرده اند.

۲

برروی سایت سازمان سنجش قرار گرفت:

کارنامه انتخاب رشته مرحله تكميل ظرفيت آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» نيمه‌متمركز

کارنامه انتخاب رشته مرحله تكميل ظرفيت آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» نيمه‌متمركز سال ۱۳۹۶ بر روي ‌سايت اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب