دبیر خانه نخبگان استان خوزستان:

خانه نخبگان در شهرستان شوشتر راه اندازی می شود/استفاده از ظرفیت های علمی برای حل مشکلات

دبیر خانه نخبگان استان خوزستان از راه اندازی خانه نخبگان در شهرستان شوشتر خبر داد و گفت: از ظرفیت های علمی برای حل مشکلات منطقه استفاده می شود.

مهندس امین محبی فر دبیر خانه نخبگان استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: برنامه های گوناگونی را برای اجرا در سال 1400 برای خانه نخبگان در نظر گرفته ایم.

وی در ادامه بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بنا داریم که خانه نخبگان را در همه شهرستان های استان خوزستان راه اندازی کنیم که این برنامه آغاز شده است و چند خانه فعالیت خود را آغاز کرده اند.

راه اندازی خانه نخبگان در همه شهرستان های خوزستان

دبیر خانه نخبگان استان خوزستان با اشاره به برنامه های پیش رو خاطرنشان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته بنا داریم بر اساس آمادگی شهرستان ها، خانه نخبگان را در شهرستان های هویزه، شادگان، دزفول، شوشتر، آبادان، خرمشهر، هفتگل، لالی، شوش دانیال، رامهرمز، بندر ماهشهر، اندیمشک، مسجدسلیمان، اندیکا، رامشیر، بندر هندیجان، ایذه، گتوند، امیدیه، آغاجاری، بهبهان، رامشیر، باغملک، دشت آزادگان، حمیدیه، کارون و باوی راه اندازی کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: با توجه به استقرار خانه نخبگان استان خوزستان در اهواز برنامه ریزی کرده ایم تا این خانه به صورت مجزا نیز در مرکز استان راه اندازی شود و فعالیت های جداگانه ای را انجام دهد.

محبی فر در ادامه سخنان خود عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با هماهنگی های بین بخشی خانه نخبگان را در سازمان های مرتبط با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مانند سازمان بسیج جامعه زنان، سازمان بسیج اساتید، سازمان بسیج دانشجویی، سازمان بسیج جامعه پزشکی، سازمان بسیج حقوقدانان، سازمان بسیج دانشجویی، سازمان بسیج فرهنگیان، سازمان بسیج دانش آموزی، سازمان بسیج کارگری، سازمان بسیج مهندسین صنعتی، سازمان بسیج کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری و سازمان بسیج طلاب و روحانیون نیز راه اندازی شود تا در این نهادها نیز بتوانیم فعالیت های گوناگونی داشته باشیم.

دبیر خانه نخبگان استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی یک خانه نخبگان جدید خبر داد و در همین ارتباط تصریح کرد: در ادامه فعالیت های صورت گرفته در سال 1400 برنامه داریم تا خانه نخبگان در شهرستان شوشتر راه اندازی شود.

استفاده از ظرفیت نخبگان، پژوهشگران و نوآوران شوشتر

وی با بیان اینکه خانه نخبگان شهرستان شوشتر در آینده ای نزدیک راه اندازی می شود، یادآور شد: هماهنگی های لازم و برنامه ریزی های مختلفی برای آغاز به کار این خانه صورت پذیرفته است.

محبی فر در تکمیل این بخش از سخنان خود اضافه کرد: به زودی روند تعیین مسئول خانه نخبگان شوشتر تکمیل می شود و در روزهای آینده وی به صورت رسمی منصوب می شود و کار خود را در این خانه آغاز می کند.

دبیر خانه نخبگان استان خوزستان در ادامه اظهار امیدواری کرد با راه اندازی خانه نخبگان در شهرستان شوشتر بتوان از ظرفیت نخبگان، پژوهشگران و نوآوران بیش از گذشته استفاده کرد.

وی تاکید کرد: امیدواریم با راه اندازی خانه نخبگان در شهرستان شوشتر بتوانیم از ظرفیت های علمی این منطقه استفاده کافی را ببریم و از این استعدادهای بالقوه برای حل مشکلات و معضلات موجود در این شهرستان استفاده شود.

بررسی مشکلات شوشتر در کارگروه های تخصصی

محبی فر یادآور شد: پس از راه اندازی خانه نخبگان در شهرستان شوشتر، کارگروه های تخصصی با موضوعات و سرفصل های مختلف در این خانه تشکیل می شود تا ظرفیت ها و استعدادهای موجود ذر این منطقه شناسایی شوند.

دبیر خانه نخبگان استان خوزستان یادآور شد: یکی از اقداماتی که در خانه نخبگان انجام می شود این است که با تشکیل کارگروه های تخصصی، مشکلات و معضلات این منطقه شناسایی و بررسی می شوند و نتایج این بررسی های تخصصی در اختیار مسئولان و مدیران نهادهای متولی در شهرستان شوشتر قرار می گیرد تا برای حل مسائل موجود برنامه ریز های لازم را انجام دهند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: بر اساس رویکردی که در خانه وجود دارد خانه نخبگانی که در شهرستان شوشتر راه اندازی می شود یک نهاد علمی است و اختیار و مسئولیت اجرایی ندارد بنابراین نتایج بررسی های کارگروه های تخصصی در اختیار ادارات و ارگان های دولتی مرتبط قرار می گیرد تا برای رفع مشکلات و معضلات موجود در سطح این شهرستان تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند و در این راستا گام بردارند.

محبی فر در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با راه اندازی خانه نخبگان در سراسر استان خوزستان مشکلات و معضلات را به صورت تخصصی بررسی کنیم و راهکارهای لازم برای حل آنها را در اختیار مسئولان قرار دهیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵:۰۶

شناسه خبر: 98330

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب