۲ مرکز شبانه روزی واکسیناسیون در آبادان راه اندازی شد

۲ مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در شهر آبادان راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، 2 مرکز شبانه‌ روزی تزریق واکسن کرونا در شهر آبادان راه اندازی شد.

برای خدمت گذاری به مردم نخستین مرکز شبانه روزی واکسیناسیون در آبادان در مصلای نمازجمعه ثامن الائمه(ع) این شهر واقع در بلوار پیروزی، خیابان پاسداران راه اندازی شده است.

راه اندازی نخستین مرکز شبانه روزی واکسیناسیون در آبادان با حمایت حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی پور امام جمعه آباین شهر برای تسریع در فرآیند واکسیناسیون عمومی انجام شده است.

همچنین دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون شبانه ‌روزی آبادان با نام شهید مدافع سلامت جعفر شریفی در با حضور معاون سازمان اورژانس کشور در محل ساختمان جوانان هلال احمر آبادان راه اندازی شد.

مرکز تجمیعی واکسیناسیون شبانه ‌روزی شهید مدافع سلامت جعفر شریفی به منظور رفاه حال مردم آبادان با مشارکت مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال احمر و مرکز بهداشت آبادان راه‌اندازی و فعالیت خود را آغاز کرد.

دکتر شکرالله سلمان زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان در مراسم گشایش مرکز تجمیعی واکسیناسیون شبانه ‌روزی آبادان شهید مدافع سلامت جعفر شریفی اظهار کرد: این مرکز به منظور رفاه حال مردم آبادان و در راستای برنامه ملی واکسیناسیون از سوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال احمر و مرکز بهداشت آبادان راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی چنین مراکزی تصریح کرد: با توجه به کاهش سن گروه های هدف برای واکسیناسیون، افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون در منطقه جنوب غرب استان خوزستان ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان بیان کرد: به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و گرمای هوا در استان خوزستان بیشترین زمان مراجعه مردم آبادان برای واکسیناسیون در ساعات بعد از ظهر و شب است بنابراین فعالیت این مرکز شبانه روزی خواهد بود.

در این 2 مرکز شبانه روزی واکسیناسیون در شهر ابادان کادر درمان به همراه نیروهای جهادی واکسن کرونا را به داوطلبان دریافت این واکسن تزریق می کنند.

آبادان های عزیز می توانند در همه ساعات شبانه روز با مراجعه به نمازجمعه ثامن الائمه(ع) آبادان ساختمان جوانان هلال احمر آبادان واکسن کرونا را دریافت کنند.

به گفته متخصصان هیچ کدام از واکسن های تولید شده در دنیا برای بیماری کروناویروس ایمنی صد در صدی ایجاد نمی کنند و دریافت کنندگان این واکسن همچنان باید پروتکل های بهداشتی لازم را رعایت کنند.

شستن مرتب دست ها با آب و صابون، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در جاهای شلوغ و پر رفت و آمد از جمله توصیه های ضروری برای جلوگیری از ابتلا به بیماری منحوس کروناویروس است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴:۱۲

شناسه خبر: 98348

مطالب مرتبط :
واکسن کرونا

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

واکسیناسیون مهم‌ترین ابزار برای خلع سلاح کرونا/ فاصله دزهای واکسن‌های موجود در کشور چقدر باید باشد؟

مهم ترین ابزار کشورهای مختلف برای خلع سلاح ویروس منحوس کرونا را واکسیناسیون عنوان کرده اند، اتفاقی که تزریق دزهای آن در زمان های معین شده از اهمیت بالایی برخوردا است .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب