اختراع خانه و کلاه هوشمند توسط نوجوان نخبه

دانش آموز نخبه ایرانی مبینا فدایی دارنده رتبه برتر کد‌نویسی استانی، خانه، کلاه و آزمایشگاه هوشمند را طراحی و ‌اختراع کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ مبینا فدایی جوان نخبه ۱۸ ساله ای که در رشته ریاضی فیزیک مشغول تحصیل است در رشته کدنویسی محور سخت افزار رتبه برتر استانی را از آن خود کرد و به مرحله کشوری راه یافت.

این پژوهشگر نوجوان در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری گفت: با توجه به علاقه ای که به کامپیوتر داشتم از ۱۳ سالگی شروع به کدنویسی و رباتیک کردم و در این راه پدر و مادرم و همچنین استادم کمک شایانی برای موفقیت من داشتند.

وی بیان کرد: تا کنون به لطف خداوند ۲ مقام کشوری، ۳ مقام استانی، یک مقام منطقه‌ای در کدنویسی و همچنین در مسابقات خوارزمی و مسابقات جشنواره ملی خلاقیت کارآفرینی مقام استانی را کسب کرده ‌ام و در رشته رباتیک (ربات مبارز) مقام استانی را گرفته ام.

این نخبه نوجوان گفت: تا کنون ۳ اختراع به نام های خانه هوشمند، کلاه هوشمند و آزمایشگاه هوشمند داشته است.

وی ادامه داد: در خانه هوشمند پارامترهای خانه تماما با گوشی کنترل می‌شود و کلاه هوشمندی که ساخت و استفاده آن برای نابینایان است یکی از قابلیت‌های آن حفاظت از جان نابینایان است به طوری که اگر مشکلی در خیابان برای نابینا پیش بیاید به یکی از نزدیکانش اطلاع داده می‌شود و یا اگر ضربان قلب فرد نابینا بالا و پایین بشود و یا فشار خونش افت پیدا کند باز به یکی از نزدیک‌ترین افراد او زنگ میزند و از طریق پیامک لوکیشن را ارسال می‌کند تا به کمکش بیایند؛ و دیگر قابلیت آن این است که نام اشیاء را با اعلام صوتی به فرد نابینا می‌گوید مثلاً این شانه است.

فدایی در پایان با اشاره به اینکه به یادگیری زبان‌های خارجی بیشتری علاقمند است، اظهار کرد: ان شاءالله می‌خواهم اختراعاتم را به تولید برسانم و به صورت حرفه‌ای کد نویسی را ادامه بدهم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲:۱۷

شناسه خبر: 98353

مطالب مرتبط :
هوشمند

پیشرفته‌ترین کلاه ایمنی در مازندران ساخته شد/ برقراری تماس خودکار با پلیس در زمان تصادف

مخترع مازندرانی موفق به تولید کلاه ایمنی هوشمند شده که قادر به برقراری ارتباط با پلیس در زمان تصادفات است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب