مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران خبر داد

برگزاری نشست تخصصی بررسی ایجاد منطقه آزاد در مازندران

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌‌های مازندران از برگزاری نشست تخصصی بررسی ایجاد منطقه ‌آزاد با حضور اساتید دانشگاه و رئیس مجمع نمایندگان مازندران خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران تب ایجاد منطقه آزاد در مازندران با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در مازندران دوباره بالا گرفت.

نمایندگان مجلس بیشترین اظهار نظرها در ارتباط با ایجاد منطقه آزاد را در مازندران مطرح می‌کنند.

در مقابل تعدادی از اساتید دانشگاه با ارائه ادله‌های مختلف و علمی نسبت به ایجاد منطقه آزاد در مازندران مخالفت خویش را اعلام کردند.

در مقابل استاندار مازندران نیز تلاش دارد در آخرین روزهای باقی مانده از مدیریت خویش تب ایجاد منطقه آزاد را بالا برده و این موضوع را تاحدودی به نام خودش ثبت و درج کند.

مجمع نمایندگان مازندران  به صورت جدی بدون بررسی همه جوانب نسبت به ایجاد منطقه آزاد اصرار دارد.

در مقابل تعدادی از اساتید دانشگاه معتقد هستند آنچه که در استان مازندران باید رونق بگیرد تولید است، با ایجاد منطقه آزاد با توجه به تجربه تلخی که در سایر نقاط کشور وجود دارد، تولید در استان مازندران با چالش جدی مواجه می‌شود و مازندران بازار هدف واردات سایر کشورها می‌شود.

در همین ارتباط امیر سادات کرمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری مازندران از نشست تخصصی اساتید دانشگاه‌های مازندران با رئیس مجمع نمایندگان مازندران خبر داد.

وی با اعلام اینکه بر اساس برنامه قرار است،اساتید دانشگاه‌های مازندران در دیدار با  غلامرضا شریعتی سخنگوی رئیس مجمع نمایندگان مازندران استدلال‌های خودشان را در ارتباط با ضعف‌های ایجاد منطقه آزاد مطرح کنند، افزود: پیش از این بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران طی نامه‌ای به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آسیب‌های ایجاد منطقه آزاد در مازندران را اطلاع رسانی کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، طرح ایجاد منطقه آزاد در مازندران از مدت هشت سال گذشته مطرح است که هنوز به ثمر نرسیده و با اما و اگرها جدی مطرح است.

در گذشته مخالفت‌های پایه علمی نداشته اما با ورود بسیج دانشجویی و اساتید دانشگاه‌ها استدلال‌های مخالفین بر اساس تحقیقات انجام شده و بررسی علمی پیش روی مجریان قرار گرفته است.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳:۲۱

شناسه خبر: 98431

مطالب مرتبط :
اولین متاورس اسلامی‌ را با نام  نت‌ورس

در مالزی؛

اولین متاورس اسلامی‌ را با نام نت‌ورس

اولین متاورس جهان که بر اساس شریعت اسلامی‌ عمل می‌کند در مالزی راه‌اندازی شد.

روشنگری؛ کارکرد روان‌شناختی مورد انتظار از مناظره

مسئول بسیج دانشجوی استان مازندران:

دعوت از رئیس مجمع نمایندگان مازندران برای مناظره درباره منطقه آزاد

مسئول بسیج دانشجویی استان مازندران، گفت: زمینه برگزاری مناظره با رئیس مجمع نمایندگان مازندران و اساتید دانشگاهی منتقد ایجاد منطقه آزاد در شبکه طبرستان فراهم شود.

۴۷

گزارش علم وفناوری از بررسی نارآمدی ها در مناطق ازاد

منطقه آزاد قشم سهمی در توسعه هرمزگان ندارد/ دولت باید صدای مردم مظلوم قشم را بشنود

بنا به آمارهای رسمی کشور ۷۶ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در ایران وجود دارد. با این حال آمارها می‌گوید سهم این مناطق از صادرات کل کشور، بین یک تا دو درصد است و این مناطق یا به پایگاه واردات کالاهای خارجی تبدیل شده‌اند یا فرار مالیاتی.

نشست انتخاباتی

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان مازندران خبر داد

برگزاری نقش نقش دانشگاهیان در تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات

مسئول سازمان بسیج دانشجویی مازندران گفت: در راستای نقش دانشگاهیان در تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری نشست تخصصی حقوقی در مازندران برگزار می‌شود.

بیکاری

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

از بیکاری ۱۸ هزار فارغ‌التحصیل حوزه کشاورزی مازندران تا کمبود کارشناس گیاه پزشکی

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در حالی از بیکاری ۱۸ هزار فارغ التحصیل حوزه کشاورزی مازندران گلایه کرد که رئیس نظام مهندسی کشاورزی مازندران ضمن رد این مسئله اعلام کرد در برخی از حوزه‌ ما با کمبود کارشناسا مواجه هستیم.

استاندار خوزستان

در نامه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد انجام شد

دعوت از استاندار خوزستان برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان اهوازی

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اهواز در نامه ‌ای خطاب به استاندار خوزستان از وی درخواست کرد تا در جمع دانشجویان حضور یابد و پاسخگوی سوالات نمایندگان دانشجویان، جامعه‌ی دانشگاهی و مطالبات مردم در خصوص مسائل استان مظلوم خوزستان باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب