رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

تولید سل های خورشیدی برای اولین باردرکرمان

محمدرضا پور ابراهیمی گفت: کرمان برای اولین بار طرح تولید سل های خورشیدی را با هزینه کرد ۸ هزار میلیارد تومان را کلید زده ایم که تماما دانش بنیان است.

محمد رضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگذاری  علم و فناوری از تولید الکترود گرافیتی در کرمان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه استان کرمان به قطب تولید فولاد بدل خواهد شد لذا تولید فولاد گرافیتی در اولویت بود.

وی ادامه داد: سالانه یک و دو دهم میلیار تومان ارز فقط برای واردات قلم مورد نیاز واحد های فولادی از کشورخارج می شود و واحد های تولیدی فولاد بدون این قلم عملا توان تولید ندارند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان ظرفیت سرمایه گذاری داشته که تامین گردیده است.

وی عنوان کرد. زمین مورد نیاز این واحد در مقابل واحد تولیدی فولاد بوتیا و شهرک صنعتی فولاد کرمان شکل گرفته است و به زودی اغاز به کار خواهد کرد و این واحد تماما دانش بنیان بوده است و به غیر از کمک مشاوران علمی خارجی، کار را متخصصان داخلی انجام داده اند.

وی به طرح تولید لاستیک فوق سنگین برای اولین بار در خاورمیانه توسط کرمانی ها اشاره کرد و گفت: این طرح با هزینه کرد 7 هزار میلیاردی در کرمان آغاز به کار کرده است.

این مقام مسول اذعان کرد: با توجه به ظرفیت و تخصص موجودی که در کرمان وجود داشت لذا این طرح رقم خورده است و تمامی تجهیزات مورد نیاز یا ساخته و یا خریداری شده است تا توان ساخت لاستیک تراک و ماشین های معدنی را داشته باشد.

وی ادامه داد: در حالی که می توان بزرگترین زمینه ساز اشتغال در استان همین افزایش چرخه تولیدات است تا قطع ید واردات کنیم و اشتغال دانش بنیان را مبنایی در کشور اجرا کنیم.

پور ابراهیمی گفت: کشور ایران  بخصوص شهر کرمان از ظرفیت بسیار بالایی برای تولید انرژی های تجدید پذیر بخصوص انرژی خورشیدی  دارد.

وی افزود: کرمان برای اولین بار طرح تولید سل های خورشیدی را با هزینه کرد 8 هزار میلیارد تومان را کلید زده ایم که تماما دانش بنیان است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: بزرگترین شهرک تولید سل های خورشیدی را در کرمان ایجاد می کنیم و تمام تجهیزات ان خریداری شده است که در گمرک و بنادر هستند و منتظریم که ساخت زمین آن به پایان برسد.

پورابراهیمی در پایان خاطر نشان کرد: این طرح به محض اجرایی شدن نزدیک به 3 هزار مگابایت در سال تولید سل خواهند داشت و کرمان به قطب تولید سل های خورشیدی بدل خواهد شد

زمان انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵:۵۰

شناسه خبر: 98437

مطالب مرتبط :
۳۲

گزارش خبری//

قیمت واقعی بنزین؛ از شایعه تا واقعیت

واقعی کردن قیمت بنزین با اینکه تصمیمی درست و ضروری برای شرایط کنونی کشور است، اما نیاز به هزینه های جبرانی دارد تا هزینه اجتماعی آن را به حداقل برساند. همچنین قیمت واقعی بنزین، نمی تواند به صورت ثابت تعیین شود زیرا در گذر زمان با تغییرات نرخ ارز و تورم، باز شاهد کاهش قیمت نسبتی بنزین خواهیم بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی

حجت الاسلام شریفانی در اصفهان:

ارتقاء فکری دینی، مهم ترین کارکرد نهادهای نمایندگی رهبری در دانشگاه ها

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم معارفه مسئول جدید نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های آزاد اصفهان، ارتقاء فکری دینی، مهم ترین کارکرد نهادهای نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها،دانست و بر بالا بردن تفکر دینی در میان قشر دانشگاهی به عنوان مهم‌ترین وظیفه این نهاد مقدس تاکید کرد.

موتور نرخ ارز با سیاستگذاری‌ها جدی صادرات غیر نفتی خاموش می‌شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:

موتور نرخ ارز با سیاست‌گذاری‌ صادرات غیر نفتی خاموش می‌شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که بازار ارز و عملکرد فعالین اقتصادی نشان دهنده این است که تحریم به دلیل تغییر ادراک اثر کرده است، گفت: موتور نرخ ارز با سیاست‌گذاری‌های جدی در صادرات غیر نفتی خاموش خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب