با هدف هماهنگی و هم‌افزایی بخش‌های مختلف؛

اولین جلسه شورای راهبری رویداد TIM۲۰۲۲ برگزار شد

نخستین جلسه شورای راهبری رویداد TIM۲۰۲۲ با هدف هم‌افزایی نهادهای حاکمیتی، بخش خصوصی و دیگر اجزای اکوسیستم نوآوری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ صبح امروز اولین جلسه شورای راهبری رویداد TIM2022 با هدف هم‌افزایی نهادهای حاکمیتی، بخش خصوصی و دیگر اجزای اکوسیستم نوآوری با حضور نمایندگان پارک فناوری پردیس، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری، سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایران، سرمایه‌گذاری حرکت اول، توسعه کارآفرینی بهمن برگزار شد.

در ابتدای این نشست صدرخانلو دبیر رویداد، با ارائه گزارش از دستاوردهای ادوار گذشته TIM، اهمیت برگزاری این رویداد بین‌المللی در شرایط حساس کنونی را تشریح کرد.

قائم‌مقام دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری هشت کشور مسلمان D8-TTEN همرسانی و سرمایه‌گذاری‌های فناوری میان 8 کشور مسلمان را مهم‌ترین اهداف TIM2022 دانست.

در ادامه برنامه عملیاتی رویداد و اقدامات انجام شده توسط کارگزار اجرایی رویداد (شرکت دانش‌بنیان کاریز اعتماد) ارائه شد.

در بخش دیگر این جلسه اعضای کمیته راهبری در راستای تعیین سیاست‌های کلی رویداد TIM2022 به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند. براین‌اساس هم‌افزایی نهادهای حاکمیتی و بخش خصوصی و دیگر اجزای اکوسیستم نوآوری برای ایجاد گفتمان در سطح تعاملات بین‌المللی از الزامات تحقق اهداف TIM2022 برشمرده شد.
در پایان مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس ضمن جمع‌بندی موارد مطروحه، ایجاد ظرفیت استفاده از بازارهای بکر کشورهای گروه D8 برای سرمایه‌گذاران داخلی را از دیگر اهداف مهم این رویداد دانست.

گروه D8 به‌عنوان سازمانی بین‌المللی جهت بهبود موقعیت کشورهای درحال‌توسعه در اقتصاد جهانی، متنوع‌سازی و ایجاد فرصت‌های جدید در روابط تجاری، افزایش مشارکت در تصمیم‌گیرها در سطح بین‌المللی و فراهم‌آوردن استاندارد زندگی بهتر بین 8 کشور، بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاکستان و ترکیه رسماً ایجاد شده است. شبکه انتقال و تبادل فناوری D8-TTEN نیز به‌عنوان زیرمجموعه گروه D8 در راستای مأموریت‌هایی از قبیل ظرفیت‌سازی و انتشار اطلاعات در مورد قابلیت‌های فناوری، دستاوردها و نیازهای کشورهای عضو D8 و هماهنگی و هم‌افزایی بین کشورهای عضو، رویدادهای سالیانه «نشست سرمایه‌گذاری فناوری» را برگزار می‌نماید.

چهارمین نشست سرمایه‌گذاری فناوری TIM2022 در زمان 2 و 3 اسفندماه 1400 مصادف با 21 و 22 فوریه 2022 با حضور سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران داخلی و بین‌المللی در محل پارک فناوری پردیس برگزار می‌گردد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر برای شرکت و یا پیگیری اخبار نشست می‌توانند به وب‌سایت tim.d8tten.org مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۵:۴۴

شناسه خبر: 98467

مطالب مرتبط :
تفاهم‌ نامه حمایت از بومی‌ سازی اقلام راهبردی و تحریمی صنعت پتروشیمی امضا شد.

همراه با راه اندازی فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی توسط پارک فناوری پردیس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران؛

تفاهم‌ نامه حمایت از بومی‌ سازی اقلام راهبردی و تحریمی صنعت پتروشیمی امضا شد.

تفاهم نامه همکاری پیاده‌ سازی اقتصاد دانش‌بنیان، حمایت از بومی‌سازی اقلام راهبردی و تحریمی صنعت پتروشیمی و راه‌اندازی فن بازار تخصصی این صنعت توسط پارک فناوری پردیس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران منعقد شد.

سپهوند

رییس پارک علم و فناوری کرمان مطرح کرد:

خلق ثروت می تواند از پیوند دانشگاه و صنعت رقم بخورد

دانشگاه‌های نسل اول بر پایه انتقال اطلاعات به نسل‌های آینده فعالیت می‌کردند، این روند در دانشگاه‌های نسل دوم تبدیل به تولید علم و انتقال دانش صورت پذیرفت، اما می‌توان با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور علم را به تولید ثروت رساند.

ساخت پست برق با مدل مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اولین بار در ایران

پست فوق توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت پارک فناوری پردیس افتتاح شد؛

ساخت پست برق با مدل مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اولین بار در ایران

قائم مقام معاون فنی و مهندسی پارک فناوری پردیس گفت: به منظور تامین پایدار انرژی برق شرکت های مستقر در پارک، با مشارکت بخش خصوصی پست ۶۳/۲۰ کیلوولت پارک فناوری پردیس با ظرفیت ۸۰ مگاولت آمپر بهره‌برداری شد که ظرفیت برق ما را تا ۱۵ برابر افزایش می‌دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب