رییس پارک علم و فناوری کرمان مطرح کرد:

خلق ثروت می تواند از پیوند دانشگاه و صنعت رقم بخورد

دانشگاه‌های نسل اول بر پایه انتقال اطلاعات به نسل‌های آینده فعالیت می‌کردند، این روند در دانشگاه‌های نسل دوم تبدیل به تولید علم و انتقال دانش صورت پذیرفت، اما می‌توان با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور علم را به تولید ثروت رساند.

محمدرضا سپهوند در گفتگو با خبرگذاری علم و فناوری از رویکرد و دیدگاه فناورانه دانشگاه ازاد اسلامی کرمان خبر داد و تاکید کرد: مسیر فعلی برای تحقق اهداف فناورانه و نگاه دانش بنیان، مسیری سخت و دشوار است که می‌توان با همکاری و حمایت دو مجموعه  پارک علم و فناوری و دانشگاه ازاد به خوبی آن را پشت سر گذاشت.

 

وی افزود:  دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل خصوصی بودن امکان شتاب دهندگی و سرمایه‌گذاری بر روی شرکت های فناور و دانش بنیان را دارد لذا ورود این مجموعه اموزشی به مبحث سرمایه گذاری و حمایت مالی ایده‌های فناورانه می‌تواند موجب کسب درآمد برای دانشگاه و زمینه ساز رغبت دانشجویان و اساتید دانشگاه به فعالیت های کارآفرینی بر پایه دانش بنیانی شود.

 

سپهوند ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل جایگاه فرهنگی خود می‌تواند با فعال کردن مراکز رشد گام بزرگی در ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی مبتنی بر علم بردارد و  پارک علم و فناوری نیز وظیفه بسترسازی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای رشد و توسعه را به عهده دارد لذا  تامین سرمایه برای این شرکت‌ها در رویدادهای مختلف که با حضور سرمایه‌گذاران برگزار می‌شود، صورت می‌پذیرد.

 

این مقام مسول تاکید کرد: دانشگاه‌های نسل اول بر پایه انتقال اطلاعات به نسل‌های آینده فعالیت می‌کردند، این روند در دانشگاه‌های نسل دوم تبدیل به تولید علم و انتقال دانش صورت پذیرفت، اما می‌توان با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور علم را به تولید ثروت رساند.

انتهای پیام/ طهماسبی

زمان انتشار: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷:۰۶

شناسه خبر: 98485

مطالب مرتبط :
صندوق پژوهش و فناوری

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال به کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای طرحهای فناورانه

۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با سودهای چهار و ۱۱ درصد برای اجرا و توسعه طرحهای فناورانه به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد.

اولین جلسه شورای راهبری رویداد TIM۲۰۲۲ برگزار شد

با هدف هماهنگی و هم‌افزایی بخش‌های مختلف؛

اولین جلسه شورای راهبری رویداد TIM۲۰۲۲ برگزار شد

نخستین جلسه شورای راهبری رویداد TIM۲۰۲۲ با هدف هم‌افزایی نهادهای حاکمیتی، بخش خصوصی و دیگر اجزای اکوسیستم نوآوری برگزار شد.

سپهوند

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان مطرح کرد؛

دو مولفه مهارت و دانش درکنار هم عامل اصلی ایجاد شغل و مهار افسار گسیخته بیکاری است

محمد رضا سپهوند با اشاره به اینکه امروز افراد تحصیل کرده زیادی داریم که به دلیل عدم مهارت کافی در حوزه‌های متناسب با صنایع بیکار هستند، تصریح کرد: این امر به علت عدم اموزش مهارتی و دانش اموختگی در کنار هم است لذا اگر از ابتدای امر این دو مولفه دوشادوش هم قرار بگیرند ماحصل ان ایجاد شغل های جدید و دانش بنیان شده است که اکنون به صورت اندک شاهد ان هستیم .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب