کسب رتبه سوم مرحله کشوری لیگ علمی بین المللی پایا توسط دانش آموزان فرزانگان ۱

دانش آموزان پایه هشتم دبیرستان فرزانگان ۱ دوره اول تهران در مسابقات کشوری لیگ علمی بین المللی پایا رتبه برنز را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ دانش آموزان بسیجی پایه هشتم دبیرستان فرزانگان ۱ دوره اول تهران در مقام علمی سی و سوم کشوری در لیگ علمی بین المللی پایا رتبه سوم را در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از آن خود کردند.

این دانش آموزان بدون مربی و با تلاش های خود توانستند به این موفقیت برسند و تنها در روزهای پایانی فعالیت های خود دبیر زیست مدرسه نظارتی بر کار آنها انجام می‌دهد تا کار نهایی به مسابقات راه پیدا کند.

موضوع مسابقه این دانش آموزان تحقیق در رشته پژوهشی با محوریت پرورش حشرات و درآمد حاصل از صادرات آن بود که این نوجوانان خلاق به علت بیماری کرونا حدود ۳ ماه تحقیقات خود را به صورت تئوری روی ملخ انجام دادند و به نتیجه رسیدند.

مدرسه فرزانگان ۱ جزء سه مدرسه ای است که بیشترین شرکت کننده را در مسابقات لیگ علمی پایا دارد چون داری رشته های مورد علاقه بچه ها مثل علوم کامپیوتر، علمی پژوهشی، کارآفرینی و علوم پایه در آن ارائه می‌شود.

شایان ذکر است لیگ علمی بین المللی پایا بزرگ ترین مسابقه ی گروهی کشور و جهان اسلام است که با همکاری بسیج دانش آموزی، مؤسسه علمی آموزشی رزمندگان اسلام و مرکز دانش پژوهان فردا(خانه ریاضی) برگزار می‌شود؛ این لیگ در پايه ششم ابتدايی و در دوره اول متوسطه در يک رشته واحد با عنوان علوم پايه متشکل از دروس رياضی و علوم و در متوسطه دوره دوم در چهار رشته رياضی، فيزيک، شیمی و زيست در سطح کشور برگزار می‌شود و در آن 5 نفر از دانش‌آموزان در قالب يک تيم به پاسخ‌گويی سؤالات می‌پردازند. 

تحرک و پویایی علمی و پژوهشی بیشتر دانش آموزان، به رشد آنها در تمام ابعاد، به ویژه رشد اجتماعی و اخلاقی و تعدیل خصلت خود محوری وی كمك كند و موجبات درك مبانی و اصول ارزشی و اخلاقی و زمینه پایبندی به آن ها را بیشتر فراهم كند و دانش آموز را از فضای پرتنش و استرس زای آزمونی خارج نموده و فرصت های جدیدی را برای تعامل و هم فكری ایجاد نماید.

برگزاری مسابقات لیگ علمی پایا، در صدد ایجاد فضای سالم در قالب گروه های كوچك دانش آموزی است، تا زمینه ساز بستری برای ایجاد تفكر جمعی و خلاق، ابداع و نوآوری، تجزیه و تحلیل در عرصه های مختلف علوم است. در این گونه مسابقات علمی كه به صورت گروهی برگزار می‌شود، دانش آموزان انجام كارگروهی را می‌آموزند و برای زندگی همراه با عدالت اجتماعی و وظایف دشوار زندگی گروهی در آینده آماده می‌شوند.

هدف اصلی در لیگ علمی بین المللی پایا ارتباط بین علوم پایه و تقویت دانش آموزان در تبدیل قدرت علم به عمل است. ترویج روحیه پژوهشی و پرسشگری، هدایت دانش آموزان در مسیر تحقیق و پژوهش و طراحی لیگ های پژوهشی و کارآفرینی در کنار لیگ علمی، رویکرد اصلی پایا به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶:۲۴

شناسه خبر: 98533

مطالب مرتبط :
مدال آوران به دارایی‌ها وتوانمندی‌های خود متکی باشند/ عین جنگ کرونا را شکست دادیم

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان

مدال آوران به دارایی‌ها وتوانمندی‌های خود متکی باشند/عین جنگ مردم کرونا را شکست دادند

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در آیین اختتامیه چهاردهمین لیگ علمی پایا با تاکید بر این که قدر خود را بدانید به دارایی‌ها به توانمندی‌های خود متکی باشید، گفت: در مسئله کرونا طبق داشته و تواناییها خودمان کار را شروع کردیم مردم هم کمک کردند، عین جنگ کرونا را شکست دادیم.

بزرگترین رقابت علمی دانش آموزی کشور و جهان اسلام مهلت ثبت نام تا ۲۰ دی ماه

سیزدهمین دوره لیگ علمی بین المللی پایا

شرکت در رقابت علمی پایا

بزرگترین رقابت علمی دانش آموزی کشور و جهان اسلام مهلت ثبت نام تا ۲۰ دی ماه

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب