مدیر عامل مس باهنر کرمان عنوان کرد؛

بومی سازی قطعات مسی با فناوری ایرانی/ به دنبال احیای صنایع جنبی بر پایه دانش بنیان هستیم

مجید ضیایی گفت: با راه اندازی یک هلدینگ دانش بنیانی از طرح ها و ایده های دانشگاه ها استقبال کرده ایم و این ایده ها را در عرصه بومی سازی قطعات پرورش داده ایم و اکنون نزدیک به ۳۶۰ قطعه را در داخل با توان و همت جوانان متخصص ساخته ایم .

 

مجید ضیایی مدیرعامل مجتمع مس شهید باهنر کرمان در گفتگو با خبرگذاری علم و فناوری ضمن معرفی این واحد تولیدی از تولید لوله های الیاژی در این مجموعه خبرداد و گفت : با تولید این محصول که تماما ایرانی و خود ساخته است در این عرصه خود کفا شده ایم.

 

وی ادامه داد: تولید لوله های الیاژی برای نیروگاه ها و پالایشگاه ها و صنایع دریایی هم موجبات فسخ قراردادهای وارداتی شده است و هم از خروج 3 میلیون دلاری ارز در سال 98 و 6 میلیون دلاری در سال 99 این عرصه جلوگیری شده است .

این مقام مسول تاکید کرد: با راه اندازی یک هلدینگ دانش بنیانی از طرح ها و ایده های دانشگاه ها  استقبال کرده ایم و این ایده ها را در عرصه بومی سازی قطعات پررش داده ایم و اکنون نزدیک به 360 قطعه را در داخل با توان و همت جوانان متخصص ساخته ایم .

ضیایی با بیان این امر که مجتمع مس شهید باهنر کرمان دفاتر مرکزی خود را از تهران به کرمان منتقل کرده است، گفت: با این تدبیر به دنبال احیای صنایع جنبی بر پایه دانش بنیان هستیم و قصد داریم مس را به اوج خود برگردانیم و از فروش فراوری محصولات مس علم و اقتصاد را با هم پرورش دهیم .

در ادامه این مدیر عامل توانمند واحد های تولیدی این مجموعه را به خبرنگار علم و فناوری کرمان به طور کامل نشان داد و توضیحات کامل هر کارخانه را به صورت اختصاص شرح داد؛

واحد سکه زنی مس باهنر(کارخانه مطلس)

از سالیان بسیار دور از آلیاژهای مس برای ساخت سکه استفاده می شده است. سکه های مسی دارای دوام زیادی هستند و ساخت آنها نسبتا آسان است. ترکیبات مختلف آلیاژی مس دارای رنگ های گوناگونی هستند، از این رو سکه های ساخته شده از آلیاژهای مختلف دارای ارزش متفاوتی می باشند.

کارخانه مطلس شرکت صنایع مس شهید باهنر با ۳۰۰۰ متر مربع زیر بنا دارای دو خط تولید مطلس است که مجهز به بهترین ماشین آلات آلمانی و فرانسوی میباشد. مجموع ظرفیت این دو خط ۶۰۰۰ تن انواع مطلس در سال است.

در تولید مطلس آنچه از اهمیت شایانی برخوردار است، کیفیت محصول از جنبه های مختلف نظیر رنگ، ابعاد، صافی سطح، سختی و … است که توسط واحد کنترل کیفیت کنترل می شود.

 

کارخانه لوله مسی

کارخانه لوله مسی در سال ۱۳۸۶ با زیر بنای ۱۷۰۰۰ متر مربع و با سرمایه گذاری اولیه   ۳۲۰۰۰۰۰۰ یورو  تاسیس شد. این کارخانه با هدف تولید ۱۵۰۰۰ تن لوله مسی در سال راه اندازی شد.تکنولوژی تولید این کارخانه CAST & ROLL بوده که بروزترین روش تولید لوله مسی می باشد. تجهیزات این کارخانه همگی از گروه شرکت های SMS-MEER آلمان خریداری شده اند، این شرکت بزرگترین تولید کننده تجهیزات تولید لوله مسی در جهان می باشد.

این کارخانه شامل بخشهای ذوب و ریخته گری (دارای دو کوره ذوب، یک کوره نگهدارنده و ماشین آلات ریخته گری)، پوسته برداری (به ضخامت ۰٫۴ میلیمتر به منظور تولید محصول با سطحی براق و عاری از اکسید)، نورد (بوسیله دستگاه نورد سیاره ای یا PSW)، کشش (بوسیله ماشینهای کشش DDL و SPINNER BLOCK )، شیار زنی (به منظور افزایش ضریب انتقال حرارت که دانش فنی این فرایند منحصر بفرد است)، ترازپیچ (بررسی لوله بوسیله دستگاه  تست غیر مخرب EDDY CURRENT) و آنیل (به منظور ایجاد خواص مکانیکی و متالورژیکی مطلوب در محصول) می باشد.

 

کارخانه اکستروژن

کارخانه اکستروژن که از ماشین آلات ساخت کارخانه مانسمان دماگ آلمان استفاده می کند بر روی زمینی به وسعت 27360 متر مربع بنا شده است. دانش فنی این کارخانه نیز از کشور فنلاند و شرکت اتوکومپو خریداری شده است. در حال حاضر ظرفیت تولی د این کارخانه 19550 تن شامل انواع لوله، مقاطع چهارگوش و شش گوش و باسبار مسی با آلیاژهای پایه مس می باشد.این کارخانه دارای دستگاه های پرس 2500  تنی، تجهیزات تنش گیری و اسید شویی، ماشین های کلاف پیچ و برش، مستقیم کننده و انواع دستگاه های کشش سرد می باشد و محصولات آن در صنایع مختلف كاربرد دارد که برخی از آنها به شرح ذیل می باشد؛

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی (پمپ ها)صنایع برودتی و حرارتی،صنایع برق, صنایع الکتریکی و محصولات این کارخانه در مقاطع برنجی؛لوله برنجی؛لوله آلیاژی؛باسبار مسی؛لوله مسی تولید و به بازار ارایه می شوند.

 

 

کارخانه نورد

کارخانه نورد با ۳۲۰۰۰ متر مربع زیر بنا دارای انواع دستگاه های نورد سرد و نورد گرم، کوره های آنیل و پیش گرم، دستگاه های اسید شویی و برش است.

تکنولوژی، دانش فنی و ماشین آلات این کارخانه از شرکت کوبه استیل ژاپن خریداری شده است. در حال حاضر ظرفیت تولید کارخانه نورد ۳۵۰۵۰ تن در سال می باشد که نسبت به تولید انواع ورق و تسمه مسی، برنجی و آلیاژی در ابعاد مختلف و ضخامت از ۰٫۰۴ میلیمتر به بالا و با حداکثر عرض ۶۶۰ میلیمتر اقدام می گردد. در واقع با وجود تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته و دستگاه نورد سرد ۲۰ غلطکه مجهز به سیستمهای کنترل اتوماتیک صافی سطح (AFC) و کنترل ضخامت (AGC) امکان کاهش ضخامت تا اندازه مذکور فراهم آمده است.

گروه تولیدات این کارخانه شامل انواع ورق و تسمه و فویل مسی و برنجی و انواع آلیاژ با پایه مس می باشند که در صنایع زیر کاربرد دارند:صنایع ساخت وسایل برودتی، صنایع کشش عمیق، صنایع الکتریکی؛ صنایع اتومبیل سازی (رادیاتور سازی)؛ صنایع دستی و تزئینی

محصولات این کارخانه در گروه محصولات زیر تولید و تحویل می شوند: ورق و تسمه مسی، ورق و تسمه برنجی؛ ورق و تسمه سایر آلیاژها 

وی در پایان خاطر نشان کرد: مجتمع مس شهید باهنر کرمان در اوج کرونا با ارایه محصولات بومی سازی و دانش بنیانی خود در بازار کشورهای همسایه توانست رتبه برتر صادر کننده نمونه را به خود اختصاص دهد و این امر بدون حضور جوانان متخصص و متعهد امکان پذیر نبود.

 

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 98548

مطالب مرتبط :
ی

پیام تبریک مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس

دانش آموزان مسیر خطیر جهادگری و مرجعیت علمی کشور را هموار سازند

دانش آموزان برای سربلندی کشور در عرصه های علمی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، مسیر خطیر جهادگری در عرصه علم و دانش و رسیدن کشور بر بلندای مرجعیت علمی جهان را هموار سازند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب