خطرات استفاده از لیوان کاغذی

بر اساس نتایج یک مطالعه، یک نوشیدنی گرم می‌تواند در عرض چند دقیقه به ذرات میکروپلاستیک آلوده شود. این، ناشی از پوشش داخلی فنجان کاغذی بوده که آن را ضد آب کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛

استفاده از ظروف یک بار مصرف در بین افراد جامعه بسیار رایج شده است. یکی از این ظروف که امروزه زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، لیوان های از جنس کاغذ یا فوم است.

با پیشرفت صنعت و افزایش تقاضای مردم برای استفاده از کالاهای بهداشتی و لزوم صرفه­ جویی در زمان، امروزه انواع ظروف یکبار مصرف تولید و در دسترس مردم قرار گرفته است. این ظروف می­تواند از جنس کاغذ، پلاستیک، مقوا و ... باشد که به شکل لیوان، بشقاب، بطری، سطل تولید و در بازار عرضه می­شود.

با گذشت حدود سی سال از شروع تولید ظروف یکبار مصرف در داخل کشور شاهد پیشرفت روز افزون این صنعت و تولید آن در رنگ ها، ابعاد و شکل های متنوع هستیم به طوری که ایران جزو ۱۰ کشور پرمصرف ظروف یکبار مصرف در دنیا شناخته می شود.

یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین این نوع ظروف، لیوان یکبار مصرف است که به صورت لیوان یکبار مصرف پلاستیکی، لیوان کاغذی، لیوان گیاهی و.... در بازار وجود دارد. شکل ظاهری لیوان یکبار مصرف مطابق با نیازهای مشتری و میزان پیشرفت کارخانجات تولید کننده تغییر می یابد.

کلیه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از مواد پلیمری مانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی استایرن و ... تولید می شود، که هر یک از این مواد اولیه ویژگی های خاصی در محصولات تولید شده ایجاد می کنند.

در لیوان های کاغذی، لایه درونی که با نوشیدنی در تماس است، توسط پلی اتیلن و یا پوششی موم‌مانند پوشیده شده است تا از نفوذ مایع به خارج از لیوان جلوگیری کند.

لیوان های کاغذی خاصیت عایق بودن لیوان های فومی را ندارند و به راحتی سرما یا گرمای نوشیدنی داخل لیوان به دست فرد می رسد و نوشیدنی داغ سرد می شود.

بر اساس نتایج یک مطالعه، یک نوشیدنی گرم می‌تواند در عرض چند دقیقه به ذرات میکروپلاستیک آلوده شود. این، ناشی از پوشش داخلی فنجان بوده که آن را ضد آب کرده است.

محققان مؤسسه فناوری هند، آب داغ در لیوان‌های کاغذی ریختند تا ببینند چه مقدار میکروپلاستیک آزاد می‌شود.
آنها آب داغ در لیوان‌های کاغذی ۱۰۰ میلی‌لیتری ریختند و آن‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه رها کردند.
بر اساس نظرسنجی‌ها، ۱۵ دقیقه زمانی است که بیشتر مردم جهت خنک شدن نوشیدنی، صبر می‌کنند.
وقتی محققان، آب گرم را زیر یک میکروسکوپ قوی بررسی کردند، به‌طور متوسط در هر فنجان، ۲۵۰۰۰ میکروپلاستیک دیدند.
فلزاتی از جمله روی، سرب و کروم نیز در آب پیدا شد که به گفته محققان، از همان پوشش پلاستیکی ناشی شده‌اند.
دکتر سودا گوئل، سرپرست گروه تحقیق، می‌گوید: یک فرد معمولی که روزانه سه فنجان چای یا قهوه در یک فنجان کاغذی می‌نوشد، ۷۵۰۰۰ ذره میکروپلاستیک کوچک را می‌بلعد.
میکروپلاستیک‌ها حامل آلاینده‌هایی مانند یون‌ها، فلزات سنگین سمی مانند پالادیوم، کروم و کادمیوم هستند.

هنگامی‌که به‌طور منظم در طول زمان مصرف می‌شوند، عوارض جدی ضد سلامت دارند.

این آلودگی از پوشش داخلی لیوان که آن را در مقابل آب مقاوم و بازیافت آن را دشوار می‌کند، ناشی می‌شود. 

حجم کلی این ذرات پلاستیکی شناسایی شده که به اندازه یک میکرون بود، در مقایسه با موی انسان ۲۵ برابر است.

دکتر گوئل افزود: میکروپلاستیک‌ها به عنوان حامل آلاینده‌هایی هستند که اگر به طور منظم و به مرور مصرف شوند، تأثیرات بد آن بر روی سلامتی می‌تواند جدی باشد.

نگرانی فزاینده‌ای در مورد پلاستیک موجود در بسته بندی مواد غذایی وجود دارد، اما شواهد کمی در مورد نحوه تأثیر آن بر سلامت انسان وجود دارد.

مقایسه لیوان های کاغذی و فومی

1- قابلیت بازیافت و تجزیه پذیری

بسیاری از لیوان های کاغذی که برای مصرف نوشیدنی های گرم مورد استفاده قرار می گیرند، قابل بازیافت نیستند. باید اذعان کرد که لیوان های فومی هم تجزیه پذیر نیستند و مدت زمان زیادی، بدون تغییر در محیط زیست باقی می مانند. اما به دلیل اینکه هزینه تولید لیوان های کاغذی حدود دو و نیم برابر لیوان های فومی است، لیوان های فومی ارجحیت دارند.

2- عایق بودن

لیوان های فومی در مقایسه با لیوان های کاغذی خاصیت عایق بودنشان بیشتر است. لذا با گرفتن لیوان کاغذی حاوی نوشیدنی داغ، دست می سوزد و زودتر هم سرد می شود.

بهترین ظروف برای نگهداری مایعات و غذاهای داغ، ظروف شیشه ای هستند که موادشیمیایی مضر را وارد غذا نمی کنند و منجر به بروز سرطان نمی شوند
3- سازگاری با محیط زیست

اگر بخواهیم سازگاری با محیط زیست را بین لیوان های کاغذی و لیوان های فومی مقایسه کنیم، باید بگوییم که بر خلاف تصور همگان، لیوان های فومی در اولویت قرار دارند. اگر چه لیوان های کاغذی قابل بازیافت هستند، اما معمولا حدود 20 سال طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند. این مدت زمان طولانی به دلیل پوشش مومی شکل درون لیوان های کاغذی شکل است .

4- از لحاظ صرفه اقتصادی و هزینه مصرفی

تولید لیوان های کاغذی بیشتر از لیوان های فومی به ماده خام نیاز دارد که تهیه این ماده خام، سال ها به طول انجامد و بسیار انرژی بر و پر هزینه می باشد. برای تولید لیوان های کاغذی در مقایسه با لیوان های فومی، 12 برابر آب و 36 برابر برق بیشتری مصرف می شود.

اگر چه ظروف فومی به لحاظ اقتصادی و زیست محیطی بر ظروف کاغذی ارجحیت دارند، اما بی خطر نیستند. ظروف فومی در تماس با مایعات داغ، می توانند برخی سرطان ها و سایر مشکلات سلامتی را ایجاد کنند، زیرا ماده پلی استایرن موجود در لیوان های فومی، در مواجهه با گرمای زیاد و استفاده در ماکروویو، ذوب و شکسته شده و موادشیمیایی مانند بنزین و استایرن را به داخل مایع می رساند. در نتیجه نوشیدن این موادشیمیایی، بستر مناسبی را برای ابتلا به انواع سرطان ها و بیماری ها فراهم می کند .

هم چنین مواد شیمیایی موجود در این ظروف منجر به مشکلات زیر خواهد شد:

- سرطان سینه

- سرطان پروستات

- مشکلات تیروئید

- بی نظمی های قاعدگی زنان

- خستگی عمومی

- سردرد

- افسردگی

- مشکلات کلیوی

- سوزش پوست و چشم

- مشکلات گوارشی

- هموگلوبین کم

- ناهنجاری کروموزومی

- مشکلات سیستم لنفاوی

تذکر

- سعی کنید به صورت مداوم از ظروف پلاستیکی و فومی و کاغذی برای نگهداری غذا و مایعات استفاده نکنید.

- بهترین ظروف برای نگهداری مایعات و غذاهای داغ، ظروف شیشه ای هستند که به دلیل ساختارشان موادشیمیایی را وارد غذا نمی کنند و منجر به بروز سرطان نمی شوند. همچنین از لحاظ اقتصادی مناسب ترند و قابلیت بازیافت نیز هستن

مواد اولیه لیوان کاغذی به شکل کاغذ های مخصوص رول شده در ضخامت های مختلف است، که پس از ورود به دستگاه طی فرآیندی خاص ظروف کاغذی مثل لیوان کاغذی تولید می شود. این رول های کاغذ می تواند به شکل طرح دار یا بدون طرح وارد دستگاه شود. مواد به کار رفته در لیوان های کاغذی نوع خاصی از کاغذ با گرماژ بالاست که پوشش سطح آن از جنس پلی اتیلن است که این امر مانع از نشت مایعات به سطح خارجی لیوان خواهد شد. عمر دست یابی به فناوری تولید این محصول در ایران در حدود یک دهه است در حالی که در همین مدت کوتاه استقبال چشم گیری از این محصول به عمل آمده و مشتریان بسیاری پیدا کرده است. لیوان کاغذی نسبت به لیوان پلاستیکی انعطاف پذیر تر بوده و قابلیت تبدیل شدن به اشکال مختلف را دارند. برای تولید هر نوع لیوان یا ظرف یک دستگاه خاص وجود دارد و نمی توان مانند لیوان های یکبار مصرف پلاستیکی با تعویض قطعه دستگاه شکل کالا را تغییر داد.

معایب:
برای تولید این نوع لیوان از نوعی خمیر کاغذی به مقدار زیاد استفاده می شود. این خمیر کاغذی حاصل برش درختان پرتعدادی است.
عدم تولید مواد اولیه در ایران و وابستگی به واردات
امکان تولید فقط یک نوع ظرف با یک دستگاه
از نظر هزینه نسبت به ظروف پلیمری هزینه بیشتری دارد
امکان آب بندی توسط طراحی درب برای آن وجود ندارد
در صنایع بسته بندی لبنی نمی توان استفاده کرد

انتهای پیام/ ف

زمان انتشار: شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 98556

مطالب مرتبط :
عزاداری هیأت‌های دانشجویی در تهران

نکات بهداشتی برای مکان های توزیع نذورات اربعین حسینی؛

مصرف دخانیات در محل های تجمع عزاداران ممنوع است/ استفاده از لیوان کاغذی برای صرف نوشیدنی های داغ

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز خواستار نصب تابلوی منع مصرف دخانیات در مکان های تجمع عزاداران شد و گفت: در اماکن سربسته از استعمال سیگار جلوگیری شود تا از خطرات احتمالی پیشگیری کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب