فرمانده سپاه قدس استان گیلان:

طرح حمایت از نخبگان علمی در گیلان عملیاتی شود

فرمانده سپاه قدس استان گیلان، گفت: سازمان بسیج علمی بهترین پشتوانه برای نخبگان علمی استان است و طرح حمایت از نخبگان علمی باید تداوم پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان، سردار محمد عبدالله پور در دیدار با مخترعان سازمان بسیج علمی با تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: بسیج در همه عرصه‌ها باید توانمند شود به این دلیل که بسیج شجره طیبه ایران اسلامی است.

وی با اعلام اینکه قابلیت‌های مناسبی برای توسعه فعالیت‌های سازمان بسیج علمی در گیلان وجود دارد، افزود: در این سازمان اقدامات مناسبی برای فعالیت از نخبگان انجام شده و این روند در سال جاری نیز باید تداوم یابد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اعلام اینکه ایده‌های نخبگان استان که مورد نیاز کشور است پس از حمایت باید تبدیل به محصول شود، گفت: ایده‌های که منجر به رفع مشکلات استان می‌شود مورد بررسی و برای حمایت از ظرفیت سازمان بسیج علمی در مرکز هم استفاده شود.

وی با اعلام اینکه یکی از کارکردهای بسیج علمی و پژوهشی نیاز سنجی و شناسایی مشکلات است، گفت: پس از بررسی وضعیت موجود باید برای رفع مشکل از ظرفیت نخبگان استفاده کرد.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان یادآور شد: از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی هم باید برای رفع مشکلات کشور استفاده کرد.

وی با اعلام اینکه اقدامات جهادی برای برون رفت مشکلات در دستور کار قرار گیرد، گفت: در سازمان بسیج علمی به دلیل نهادینه شدن تفکر جهادی بسیاری از مشکلات به شیوه علمی قابل حل است.

عبدالله پور خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات جدی کشور استفاده بهینه از قابلیت‌های موجود است، باید تلاش کنیم که بهره‌وری را در کشور افزایش دهیم.

وی با اعلام اینکه محصولات زیادی در استان گیلان تولید می‌شود که قابلیت افزایش ظرفیت تولید دار دارد، افزود: برای افزایش ظرفیت تولید باید از راهکارهای علمی بهره‌گیری کنیم، بسیج علمی و پژوهشی این فرصت را در اختیار نخبگان و پژوهشگران قرار داده است.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به حمایت‌های مادی و معنوی این سازمان از نخبگان، گفت: بروکراسی اداری یکی از چالش‌های جدی در کشور است که بسیج علمی برای حمایت از نخبگان بسیاری از بروکراسی اداری را حذف کرده است.

وی ادامه داد: یکی از دلائل ترغیب جوانان و نخبگان برای حضور در این سازمان کاهش بروکراسی اداری است که این وضعیت باید در سال‌های جاری نیز ادامه پیدا کند.

عبدالله پور خواستار توسعه فعالیت‌های مراکز رشد،  پایگاه‌های علمی و شرکت‌های دانش بنیان شد و گفت: مراکز باید پایگاه‌ها جوانان نخبه باشد و باید نسبت به تامین امکانات و تجهیزات به خوبی اقدام شود.

وی با اعلام اینکه خدمات بسیج علمی و پژوهشی باید به صورت الگو در سطح استان مطرح شود، گفت: با تفکر جهادی و بسیجی همه مشکلات قابل حل است و این ظرفیت در استان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان در این جلسه نخبگان به برخی از مشکلات موجود در سطح استان اشاره کردند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۷:۰۰

شناسه خبر: 98632

مطالب مرتبط :
اختراع سیستم خودکار برای جهت جلوگیری از هدر رفت آب در ساختمان /  برای تجاری سازی این محصول حمایت مسئولان را می خواهم

گفتگوی علم و فناوری با مخترع میانسال بیرجندی

اختراع سیستم خودکار برای جلوگیری از هدر رفت آب در ساختمان / برای تجاری سازی این محصول حمایت مسئولان را می خواهم

شمسی مخترع میانسالی بیرجندی گفت:پیمانکار ساختمانم همیشه هدر رفتن آب در ساختمان موجب ناراحتی زیاد من می شد لذا باتفکر که توانستم سیستمی برای جلوگیری از هدر رفت آب در ساختمان اختراع و آن را به ثبت اختراع هم برسانم.

۱

مسئول ساز مان بسیج علمی، پژوهشی گیلان خبر داد:

طراحی و ساخت پرنده های بدون سرنشین و تولید سامانه های ضد پهپادی در گیلان

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان از طراحی و ساخت پرنده های بدون سرنشین و تولید سامانه های ضد پهپادی در این استان خبر داد.

kof'hk

حمایت از نخبگان و نیروهای جوان منشا برکت در پیشرفت کشور

مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل حمایت از نخبگان و نیروهای جوان را منشا برکت در پیشرفت کشور مطرح کرد.

 ستاره‌های نوترونی چیست و انواع آن  چه  ویژگی‌هایی دارد

گزارش؛

ستاره‌های نوترونی چیست و انواع آن چه ویژگی‌هایی دارد

ستاره‌های نوترونی یکی از شگفت انگیزترین چیزهایی است که در جهان می شناسیم، تپ اخترها که از نظر زمان‌بندی خود بسیار حساس‌اند، مگنتار که میدان مغناطیسی فوق العاده‌قوی دارد، در باینری‌ها ادغام بسیار عجیب است و فوق سیال که مانند ابررسانا عمل می‌کند.

۱

فرمانده سپاه قدس گیلان خبرداد:

رزمایش سراسری خدمات رسانی به کشاورزان شالیکار گیلانی در سوم خرداد

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت رزمایش خدمات رسانی به کشاورزان با هدف حمایت از محصول راهبردی برنج در سوم خرداد اجراء خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب