با پیشنهاد نماینده مردم هرمزگان:

طرح آسفالت جاده بین مزارع در کشور به مجلس می رود

با پیشنهاد نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و با هدف حمایت از کشاورزان زحمتکش کشور پیشنهاد آسفالت جاده بین مزارع در کشور به مجلس می رود تا محصولات کشاورزی در راه های ناهموار ازبین نروند .

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان؛ احمد مرادی نماینده مرم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز ، در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت:  جاده های بین مزارع کشاورزان دربن بست قرار گرفته و با کمترین بارندگی و سیلاب از بین می رود .
وی ادامه داد : کشاورزان باید به موقع محصولات خود را جمع آوری و تحت شرایط مناسبی از محل مزرعه به بازار و یا محل نگهداری ویژه ای  منتقل کنند.
مرادی با اشاره به انتقال نیافتن به موقع محصولات کشاورزی در کشور اظهار داشت : جاده های نامناسب بین مزارع مشکل بزرگی است که می تواند دسترنج کشاورزان را بر باد دهد. 
نماینده مردم بندرعباس ، قشم ، حاجی آباد ، بندر خمیر و ابوموسی در ادامه گفت : معمولا تاخیر در جمع آوری و انتقال محصولات هر چند کوتاه مدت و نیز حمل محصول در شرایط نامناسب می تواند باعث ریخت و پاش و نیز افت کیفیت محصولات کشاورزی شود .
وی خاطر نشان کرد: برخی مواقع کشاورزان برای رفتن به مزارع کشاورزی خود به ناچار می‌بایست با طی یک مسافت طولانی از یک روستا با دور زدن از چند محل به زمین کشاورزی خود بروند و قطعا همین مشکل در پایان کار روزانه هم وجود دارد .
مرادی ادامه داد : با توجه به تردد روزانه هزاران  نفر از جاده هاي بين مزارع  و نبود متولي نظارت، اين جاده ها در وضعيت نامناسب قرار داشته و با گذشت ساليان بسيار از يك مرمت ساده هم بي بهره بوده اند.
وی افزود: ساليانه مبالغ بسيار براي احداث و بهسازي جاده هاي روستايي هزينه مي شود ولي به جاده هاي بين مزارع كه بيشتر مورد استفاده اقشار محروم و كشاورز قرار دارد، هيچ گونه توجهي نمي شود.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس در ادامه اظهار داشت : مرمت اين جاده ها از خواسته هاي به حق مردم است و یکی از مهمترین عوامل زیربنایی برای توسعه هر کشوری و مناطق روستایی آن، وجود شبکه جادهای کارامد و مطلوب در آن کشور جهت رفع نیازهای حمل و نقل آن است. 
نماینده مردم هرمزگان با اشاره به روند توسعه روستایی در کشور ، شرط اصلیِ به حرکت در آوردن مکانیسم های توسعه اقتصادی را ایجاد شبکه جاده روستایی مناسب دانست و افزود : با وجود شبکه مناسب ، حمل آسان فرآورده های کشاورزی به مراکز مصرف و صادرات، امکانپذیر بوده  و کشاورزی را از سودآوری کافی برخوردار می سازد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹:۵۶

شناسه خبر: 98639

مطالب مرتبط :
فولاد

پوشش ضد خوردگی معیار جدیدی را تعیین می کند

دانشمندان دانشگاه رایس یک آلیاژ جدید با مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد و متنوع ساخته اند که می تواند در محافظت از فولاد در برابر خوردگی بسیار موثر باشد.

۲۵

رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان:

خواسته هرمزگانی ها برای کسب کرسی های مدیریتی کشوری محقق نشده است

رییس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی هرمزگان گفت: نشستی که نمایندگان استان در مجلس با استاندار جدید داشتند به شناخت بیشتر از وی منجر شد و به توافق های ارزشمندی رسیدیم.

محمدزاده

برگزاری رویداد فناورانه راهینو با موضوع «کشاورزی و امنیت غذایی» در خراسان شمالی

مسئول نمایندگی شرکت پیشگامان و معاون علمی، پژوهشی سپاه حضرت جوادالائمه(ع) گفت: برای اولین بار رویداد فناورانه «راهینو» با موضوع «کشاورزی و امنیت غذایی» در خراسان شمالی برگزار می شود.

۳۲

گزارش خبری//

قیمت واقعی بنزین؛ از شایعه تا واقعیت

واقعی کردن قیمت بنزین با اینکه تصمیمی درست و ضروری برای شرایط کنونی کشور است، اما نیاز به هزینه های جبرانی دارد تا هزینه اجتماعی آن را به حداقل برساند. همچنین قیمت واقعی بنزین، نمی تواند به صورت ثابت تعیین شود زیرا در گذر زمان با تغییرات نرخ ارز و تورم، باز شاهد کاهش قیمت نسبتی بنزین خواهیم بود.

۴۷

گزارش علم وفناوری از بررسی نارآمدی ها در مناطق ازاد

منطقه آزاد قشم سهمی در توسعه هرمزگان ندارد/ دولت باید صدای مردم مظلوم قشم را بشنود

بنا به آمارهای رسمی کشور ۷۶ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در ایران وجود دارد. با این حال آمارها می‌گوید سهم این مناطق از صادرات کل کشور، بین یک تا دو درصد است و این مناطق یا به پایگاه واردات کالاهای خارجی تبدیل شده‌اند یا فرار مالیاتی.

صث

بررسی عارضه خشکیدگی خوشه خرما در نخلستان های هرمزگان

گسترش عارضه خشکیدگی خوشه خرما در اکثر نخلستانهای استان هرمزگان توسط محقق مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي بررسی شد.

ببب

در دیدار رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با نماینده منتخب مردم شرق هرمزگان مطرح شد

لزوم برنامه های جهش تولید در توسعه بخش کشاورزی هرمزگان

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان از پیش بینی جهش تولید در گوشت قرمز ومرغ این استان و تدوین برنامه برنامه عملیاتی در این بخش خبر داد.

۴۱۱۴

فعالیت پژوهشگران زیر ذره‌بین خبرگزاری علم و فناوری،

سیر جامعه علمی در جاده خاکی/ کدام مجلات دانشگاه آزاد اسلامی معتبر یا جعلی است؟

باتوجه به نقش مهم پژوهشگران و محققان در شناسایی نیازهای جامعه، توجه به اعتبار نشریات علمی از مهم‌ترین کارهایی است که این افراد باید بدان توجه داشته باشند، لذا در تازه‌ترین اخبار در این رابطه، دانشگاه آزاد اسلامی اعتبارسنجی مجلات علمی خود را به روزرسانی کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب