پدر هسته ای ایران درگذشت

دکتر ابومحمد عسگرخانی استاد برجسته دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت

به گزارش خبر گزاری علم و فناوری؛ پدر هسته ای ایران دکتر ابوحمد عسگرخانی روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۶/۲۹ در بیمارستان عرفان نیایش بر اثر ابتلا به بیماری کرونا دار فانی را وداع گفتابومحمد عسگرخانی از استادان برجسته دانشگاه تهران، بعد از اخذ دیپلم ریاضی وارد دانشگاه پارس تهران شد و در رشته کارشناسی ادبیات آمریکایی و انگلیسی به تحصیل پرداخت، سپس کارشناسی ارشد رشتۀ روابط بین الملل را از دانشگاه وبستر ایالت میزوری، سنت لوئیس دریافت کرد. این استاد فرهیخته در ۱۳۳۰ خورشیدی دکتری روابط بین‌الملل را از دانشگاه کوئینز کانادا دریافت کرد و حتی کاندید دکتری حقوق در دانشگاه گرونینگن، هلند شد. پایان نامه مقطع دکتری عسگرخانی با عنوان استیلا، رقابت و سازش: دیوان دعاوی ایران – آمریکا به عنوان یک رژیم بین المللی در حل تعارض در نظریه و عمل: بر اساس قوانین آنسیترال بود

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی درگذشت مرحوم عسگرخانی را تسلیت گفت:

تنها خداست که می ماند. درگذشت استاد برجسته روابط بین الملل دانشگاه تهران جناب آقای دکتر ابومحمد عسگرخانی موجب تاثر و تالم عمیق اینجانب گردید. استاد عسگرخانی متخصص حوزه روابط بین الملل و از صاحبنظران در زمینه امنیت و رژیم های بین المللی بشمار می رفت. وی در موضوع مذاکرات هسته ای نظراتی منحصر بفرد و با نگاه ویژه بر مقوله امنیت ملی  کشور داشت. از ایشان آثار علمی فاخری بجا مانده است. اینجانب در دوره کارشناسی ارشد و دکتری روابط بین الملل افتخار آموختن از محضرشان را داشتم. ارتحال این استاد فرهیخته و خدوم را به جامعه علمی کشور، اساتید ، کارکنان ، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و خانواده معزز ایشان ، صمیمانه تسلیت می گویم. از خدای سبحان برای روح بلندش ، علو درجات مسئلت دارم.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳:۳۵

شناسه خبر: 98766

مطالب مرتبط :
کاظمی

۵۰ درصد رشد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد خراسان شمالی

کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی از رشد ۵۰ درصدی پذیرش دانشجو در استان خبر داد.

۱۲

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان:

اتاق بازرگانی هرمزگان را به جایگاه ۱۰ اتاق برتر کشور می‌رسانیم/ساخت ۱۰ مدرسه ودرمانگاه در برنامه است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: به مردم هرمزگان قول می‌دهم که اتاق بازرگانی هرمزگان در آینده‌ای نزدیک جزء ۱۰ اتاق برتر کشور باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب