علم و فناوری گزارش می دهد:

شروع آغاز دغدغه والدین

در آستانه شروع فصل مدارس اولیا دانش آموزان هم اکنون بیشتر دغدغه سرویس مدارس را دارند چرا که رفت و آمد فرزندان به آموزشگاه به چالشی تبدیل شده است. وجود مدارس گوناگون از جمله دولتی، هیات امنایی، غیر انتفاعی و سایر موارد باعث شده است که بهترین مدرسه نزدیک ترین مدرسه نباشد چرا که تنوع مدارس باعث شده است.


به گزارش خبرگرگزاری بسیج، در آستانه شروع فصل مدارس اولیا دانش آموزان هم اکنون بیشتر دغدغه سرویس مدارس را دارند چرا که رفت و آمد فرزندان به آموزشگاه به چالشی تبدیل شده است.


وجود مدارس گوناگون از جمله دولتی، هیات امنایی، غیر انتفاعی و سایر موارد باعث شده است که بهترین مدرسه نزدیک ترین مدرسه نباشد چرا که تنوع مدارس باعث شده است که هر خانواده ای با توجه به میزان درآمد فرزندش را در مدرسه دلخواهی ثبت نام کند که این باعث دوری مدرسه از خانه شده است.


علاوه بر خطر هایی که سرویس رفت و آمد برای دانش آموزان دارد هم اکنون دغدغه افزایش کرایه به چالشی برای خانواده ها تبدیل شده است، اما در استان خراسان شمالی هنوز افزایش را اعلام کرده اند اما زمزمه آن در کل کشور و همچنین این استان وجود دارد.


هم اکنون بیشتر مدارس سرویس های مورد نیاز را برای جا به جایی دانش اموزان آماده کرده اند و به نوعی ساماندهی شده است اما افزایش قیمت نگرانی خانواده ها است، این امر باید زودتر ساماندهی شود تا تکلیف خانواده ها برای تامین هزینه مدرسه فرزندانشان نیز روشن شود.


نظارت بر سرویس های مدارس و استفاده از خودروهای فرسوده و دارای مشکل در سال های گذشته در برخی مواقع منجر به اتفاقات ناگوار و ناخوشایندی شده و این مسئله خود نوعی بی اعتمادی در میان خانواده ها نسبت به متولیان امر ایجاد کرده است که علاوه بر این دغدغه ها و نگرانی ها افزایش قیمت ها نیز به این دغدغه ها افزوده شده است.


حتی برخی از خانواده ها که مدرسه در نزدیکی محل سکونت آنان نیز قرار دارد به اجبار از سرویس مدرسه استفاده می کنند چرا که شلوغی خیابان و معابر عمومی نیز به دغدغه ای دیگر تبدیل شده است و نمی توانند اعتماد کنند که فرزندانشان پیاده راهی مدرسه شوند.


 وسعت شهرها، تنوع مدارس و بالارفتن سطح توقعات مردم از یک طرف و افزایش اشتغال بانوان و گسترش تک فرزندی موجب شده، تردد و چگونگی جابجایی دانش آموزان از خانه تا مدرسه و بالعکس بر سایر دغدغه های والدین در راستای بازگشایی مدارس افزوده شود.


یکی از مادران نگرانی که پسرش امسال وارد مقطع اول ابتدایی می شود، می گوید: با وجود اینکه مدرسه فرزندم در نزدیکی محل سکونت قرار دارد مجبور هستم از سرویس استفاده کنم چرا شلوغی خیابان ها مانع می شود تا فرزندم پیاده به مدرسه برود.


سمانه رحیمی افزود: همچنین کودکان هم اکنون نمی توانند تنها رفت و آمد کنند ترس والدین نیز بیش از آنان است که مانع این امر می شود.


وی از گرانی سرویس های رفت و آمد گلایه مند است و افزود: متاسفانه هزینه های تحصیل دانش آموزان در این سال ها افزایش یافته است که برایمان به دغدغه تبدیل شده است.


وی گفت: گرانی هزینه پوشاک، نوشت افزاز و هزینه مدرسه از یک سود هزینه سرویس نیز از سوی دیگر به چالش یبریا خانواده ها تبدیل شده است.


یکی دیگر از اولیای دانش آموزان نیز که در حاشیه شهر بجنورد زندگی می کند گفت: من به اجبار فرزندم ر ا در مدرسه غیر انتفاعی ثبت نام کرده ام که هم اکنون هزینه رفت و آمد برایم سنگین است.


محمد گریوانی افزود: در سال های اخیر تنوع مدارس باعث ایجاد مشکلات شده است چرا که این امر نیز باعث شده است معلمان باتجربه و یا سرشناس در مدارس خاص حضور داشته باشند که اولیای نیز به اجبار فرزندان خود را به آن مدارس می فرستند اگر مدارس همه یک رنگ باشد و دانش آموزان از نظر تحصیلی و درآمد خانوار ها تقیسم نشوند بهترین مدرسه نزدیک ترین است اما نابسامانی مدارس مانع اجرا این امر می شود.

 

 با آغاز فصل تحصيل سرويس مدارس از جمله مهم ترين دغدغه هايي است كه والدين و مديران مدارس را به خود مشغول كرده و آنها با وسواس و دلنگراني  در پي تهيه و سرو سامان دادن اين نياز ضروري دانش اموزان مي باشند.


هر سال با نزديكي به مهر ماه اين دغدغه كه آيا خودروي استفاده شده در سرويس ها مناسب است ، راننده خوردوها قابل اعتماد هستند ، هزينه سرويس ها مناسب مي باشد خانواده ها را به خود مشغول كرده و در بسياري از مواقع برخوردهايي را بين والدين با مسوولان مدارس ايجاد مي كند.
وقوع چندين مورد حادثه دلخراش رانندگي خوردوهاي سرويسي در سال هاي گذشته دلنگراني خانواده ها را در اين بيشتر كرده و از اين جهت توجه و دقت مديران و مسوولان آموزش و پرورش را ضروري تر ساخته است .

زمان انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 98816

مطالب مرتبط :
کارشناس

تغییرات در شرایط بحران باعث ترس و اضطراب در کودکان می شود

کارشناس فرزندپروری معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: ایجاد تغییرات در شرایط بحران، کودکان را می ترساند و مضطرب می کند.

فتا

هشدار پلیس فتا خراسان شمالی: به تماس‌ های بی‌ پاسخ بین‌المللی توجه نکنید

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به تماس‌های ناشناس خارجی به شهروندان گفت : برای مراقبت از امنیت خود در برابر فعالیت مجرمان سایبری ، پس از دریافت تماس از دست رفته از شماره‌های ناشناس خارجی ، آنها را مسدود کنید تا در مقابل مجرمان ایمن بمانید.

بسی

علم و فناوری گزارش می دهد:

دانش آموزانی که هنوز منتظر نگاه گرم نیکوکاران هستند

مهر گذشت هم اکنون در آبان ماه به سر می بریم اما متاسفانه هنوز هم در استان خراسان شمالی دانش آموزانی هستند که منتظر حمایت و نگاه خیران و نیکوکاران هستند، این دانش اموزان هنوز نتوانسته اند نوشت افزار لازم، لباس یا فرم مدارس کیف و کفش تازه تهیه کنند.دانش اموزانی هستند که شروع سال تحصیلی را با کفش های پاره، کیف کهنه و لباس کهنه خواهر و بردار خود جشن گرفتند، متاسفانه در اول سال تحصیلی ذوق و شوق بر لبانش خشکید.

شسی

شیفت ایثار کارگری در کارخانه لوله گستر اسفراین برگزار شد

مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه حسن خاکسار از برگزاری شیفت ایثار کارگری در کارخانجات استان با حضور ۱۶۰۰نفر ساعت از جهادگران و تلاش گران جامعه کارگری خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب