حضور شرکت دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان در نمایشگاه ایران فارما

شرکت دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان در نمایشگاه ایران فارما با هدف معرفی محصولات خود به شرکت های داخلی و خارجی حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ سیامک محمدی مدیر عامل شرکت دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان گفت: ششمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما به عنوان بزرگترین رویداد تخصصی دارو و صنایع توسط سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان غذا و دارو در سال جاری از 19 تا 21 مهر برگزار می‌شود.

تولید پماد کاملا گیاهی برای رفع سوختگی های شدید/ صرف فعل توانستن از علم تا  عمل با جوان اردبیلی | خبرگزاری فارس

وی تصریح کرد: ایران فارما عنوان نمایشگاه شناخته شده در صنعت دارویی است که در تقویم نمایشگاهی ثبت گردیده است. نمایشگاه ایران فارما با هدف معرفی توانمندی و پتانسیل صنعت دارویی کشور، ارائه آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت دارو، آشنایی با بازارهای جدید و ایجاد بستر لازم جهت انتقال دانش فنی، از سال 1393 و در پنج دوره برگزار شده است.

محمدی گفت: شرکت دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان با برند پروهیل در این نمایشگاه با هدف معرفی محصولات خود به شرکت های داخلی و خارجی شرکت کرده است.

وی افزود: این نمایشگاه به عنوان بزرگترین نمایشگاه‌های بین‌المللی دارویی خاورمیانه ظرفیت صنعت دارویی کشور در سطح جهان معرفی می کند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان به اهداف برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی ظرفیت و پتانسیل موجود در شرکت‌های فعال در زمینه دارو و صنایع وابسته،  تاثیرگذاری بر بازار دارویی داخلی و بین‌المللی، برقراری ارتباط با مراکز تحقیقاتی علمی داخلی و بین‌المللی، ایجاد بستر مناسب برای تجارت بین‌المللی در زمینه دارو و صنایع وابسته، حمایت از تولیدات داخلی و توسعه صادرات در زمینه دارو و صنایع وابسته برگزار می شود.

محمدی اظهار داشت: در این نمایشگاه با فضای بالغ بر 43 هزار مترمربع، بیش از 550 شرکت داخلی و خارجی در صنعت داروسازی حضور دارند، علاوه بر این بیش از 30 کشور خارجی و بیش از 100 انجمن علمی و دانشجویی حوزه سلامت در این نمایشگاه مشارکت دارند.

وی گفت: برگزاری چنین نمایشگاهی فرصت جذب سرمایه‌‌گذار و ارائه خدمات بیمه را برای شرکت های حاضر در این نمایشگاه فراهم می کند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت‌های دانش بنیان در ششمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما ۲۰۲۱) به‌صورت بلاعوض حمایت می‌کند.

وی اظهار داشت: حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی در راستای توسعه بازار محصولات این شرکت‌ها و پیوند آنان با صنایع کشور صورت می‌گیرد.

محمدی گفت: برپایی پاویون‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های داخلی یکی از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان است که طی آن شرکت‌های منتخب می‌توانند از تخفیف ۹۰ درصدی در تامین هزینه‌های مربوط به شرکت در نمایشگاه‌ها برخوردار شوند و به معرفی محصولات و دستاوردهایشان بپردازند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷:۲۵

شناسه خبر: 98877

مطالب مرتبط :
تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اصفهان و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه

با هدف گسترش بازار محصولات دانش بنیان امضاء شد:

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اصفهان و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه ازاد اسلامی و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به منظور گسترش بازار محصولات دانش بنیان، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

سلول های ریه

نقش سلول های ریه در هدایت سیستم ایمنی

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون (BUSM) نشان می دهد که ایمنی ریه توسط سلول هایی که در فضاهای هوا، سلول های اپیتلیال با استفاده از یک مولکول تخصصی ایمنی ، MHC-II قرار گرفته اند، ایجاد می شود.

اندازه‌گیری عینی بی‌اشتهایی عصبی با حرکات موجی مربعی چشم ممکن شد

محققان استرالیایی گزارش کردند:

حرکات موجی مربعی چشم بعنوان نشانگر عینی خطر بی‌اشتهایی عصبی شناسایی شد

محققان استرالیایی در یک مطالعه جدید موفق به کشف یک نشانگر زیستی بالقوه« حرکات موجی مربعی چشم» برای شناسایی خطر ابتلا به بی اشتهایی عصبی در افراد شده اند.

دامپزشکی استان اصفهان هر سال قریب ۱۴ میلیون نوبت سر واکسیناسیون انجام می‌دهد

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت:

امسال ۱۴ میلیون نوبت سر واکسیناسیون توسط دامپزشکی استان اصفهان انجام شد/ به سرانجام نرسیدن تحقیقات دامپزشکی بخاطر نبود دامپزشک و داروساز

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: دامپزشکی استان اصفهان هر سال قریب ۱۴ میلیون نوبت سر واکسیناسیون انجام می دهد. عضو ستاد علوم گیاهان دارویی و پارک علم و فناوری ریاست جمهوری هم در خصوص فعالیت دانش بنیان در حوزه دامپزشکی گفت: فعالیت در این حوزه عموما در بحث علوم دارویی و گیاهان دارویی در پارکها و مراکز رشد است،اما عموما تحقیقات این شرکتها بخاطر نبود دامپزشک و داروساز به سرانجام نمی رسد.

مولکول

ابداع حسگری برای تشخیص مولکول های گاز

دانشمندان حسگر جدیدی برای تشخیص مولکول های گاز ابداع کرده اند. این سنسور ترکیبی از ترانزیستور گرافن با روکش فلزی و آلی است که نمونه اولیه سنسورهای کاملاً جدیدی را نشان می دهد.

۱

سرهنگ مرادی خواه اعلام کرد:

افتتاح آزمایشگاه گیاهان دارویی در شهرستان صحنه

مدیر بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه صحنه از تاسیس آزمایشگاه گیاهان دارویی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان خبر داد.

صندوق پژوهش و فناوری

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال به کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای طرحهای فناورانه

۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با سودهای چهار و ۱۱ درصد برای اجرا و توسعه طرحهای فناورانه به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد.

خبرگزاری علم و فناوری

دارو سازی هوشمند راهی برای درمان سرطان

مهشید گیوریان دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته مهندسی پزشکی گفت: دارویی که در این طرح مورد استفاده قرار گرفته، بربرین کلراید نام دارد که در این دارو از عصاره زرشک با خاصیت های فراوانی از جمله آنتی باکتریایی، ضدسرطانی، ضد الزایمر و ... استفاده می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب