بومی سازی دیگ های بخار توسط متخصصان ایرانی

شرکت آذر دما گستر بویلرهای تولیدی خود را به کشورهایی صادر می‌کند که روزگاری دیگ های بخار را از آنجا می‌خرید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ شرکت آذر دما گستر موفق به طراحی و تولید دیگ های بخار با طراحی متفاوت که به لحاظ راندمان قابل مقایسه با بویلرهای تولیدی روز اروپا هستند شده است.

عمده محصولات این شرکت در صنایع خشکشویی، صنایع پتروشیمی، پالایشگاه ها، صنایع مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که اکثر از ورق های آتش بار و 17Mn4 استفاده می‌شود‌.

متخصصان در این کارخانه توانستند با بهره گیری از دانش فنی تجهیزات مورد نیاز کارخانه را بومی سازی کنند.

۷۵ درصد جوش هایی که به مخازن زده می‌شوند ماشینی و با تکنولوژی به روز دنیا است در نتیجه وجه تمایز این شرکت با تولیدکنندگان دیگر استفاده از انواع دستگاه های اتوماتیک و تجهیزات به روز دنیا است.

خوش خلق مدیر عامل شرکت آذر دما گستر در خصوص فعالیت این شرکت می‌گوید: دیگ های بخار تولید شرکت آذر دما گستر در سیستم ­های مختلفی که به بخار نیاز دارند، توسط دیگ بخار (بویلر بخار) تهیه می­‌شود. در یک دیگ بخار با استفاده از احتراق سوخت توسط مشعل، آب تا نقطه­ ی جوش حرارت می­‌بیند و بخار تهیه شده از طریق لوله­ ها به تجهیزات و محل ­های مصرف منتقل می‌شود.

دیگ بخار یک مخزن تحت فشار است که وظیفه­ ی آن تبدیل آب به بخار بوده و با توجه به اینکه حاوی آب و بخار در دمای بالاتر از ۱۰۰ درجه سانتیگراد می­‌باشد، طراحی و عملکرد آن بر اساس قوانین و استانداردهای بین­ المللی تعریف می‌­شود.

این استانداردها ممکن است بر اساس دستورالعمل­ های کشور سازنده، قوانین کشور استفاده کننده مانند بازدهی و مصرف انرژی، مدیریت هزینه­ ها و با گذشت زمان تغییر یابد. با توجه به این مطلب، مصرف کننده باید همیشه قوانین و استانداردهای بین المللی و محلی را مد نظر قرار دهد.

کلیه دیگ های بخار تولید این شرکت با ظرفیت 100 تا 500 کیلو گرم بر ساعت و فشار کاری با 6 الی 10 بار و طبق استاندارد EN12953 و B.S.2790 و استاندارد ملی ISIRI 4321 طراحی و تولید می‌شوند.

در ساخت این دیگ ها  از ورق های فولادی با آلیاژ 17Mn4 طبق استاندارد DIN17175 و لوله های آتش خوار ST35.8 طبق استاندارد DIN17155 استفاده شده است.

این دیگ ها دارای پلاک و گواهینامه تایید نقشه فنی تحت استاندارد اتحادیه اروپا (CE) می‌باشند. بازرسی از متریال مصرفی، تمامی مراحل تولید، و کلیه تست های انجام یافته توسط توسط بازرس اداره استاندارد و واحد کنترل کیفیت دارای مجوز از اداره استاندارد صورت می‌پذیرد.

تمامی مراحل جوشکاری با استفاده از الکترودهای نوع E7018 و E6010 به صورت پیش گرم شده توسط جوشکاران دارای گواهینامه طبق دستورالعمل WPS و PQR انجام می‌شود.

از بزرگترین مزیت های این محصول می‌توان به کاربری آسان، عملکرد سریع، قیمت مناسب، کیفیت و راندمان بالا، سطح حرارتی بالا با تجهیزات کنترلی تمام اتوماتیک و سیستم برقی یکپارچه اشاره کرد.

ایزولاسیون بدنه با پشم سنگ و پشم سرامیکی و کاوراسیون با ورق استنلس استیل صورت پذیرفته است.

یکی دیگر از ویژگی های اصلی این دیگ ها استفاده از توربولاتور داخل لوله جهت افزایش راندمان دیگ و قرار دادن دریچه های بازرسی جهت سهولت در بازرسی های ادواری داخل بویلر می‌باشد.

در این مجموعه ۱۳۰ نفر از متخصصان صنعتی سالانه بالغ بر ۲ هزار تُن محصول تولید می‌کنند که حدود ۴۰۰ تُن از آن به کشورهای همسایه چون ارمنستان، آذربایجان، سوریه تا اتیوپی صادر می‌شود.

استانداردهای جهانی است که باعث جذب مشتریان زیادی در این شرکت برای چرخش چرخ های صنایع بزرگی در کشور شده است.

جوانان و متخصصان در این شرکت حتی در سخت ترین شرایط تحریمی و اقتصادی هم با فکر و اندیشه رو به جلو قدم برمی‌دارند تا پیشرفت کشور را رقم بزنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 98922

مطالب مرتبط :
ساخت سیستم ترمز هوشمند قابل نصب بر روی انواع خوردورها ۲

توسط محققان اصفهانی؛

ساخت سیستم ترمز هوشمند قابل نصب بر روی انواع خودروها

صدرا یراقی از محققان مجموعه جنرال تک، گفت: سیستم ترمز هوشمند قابل نصب بر روی انواع خودروهای قدیمی و جدید طراحی و نمونه اولیه آن ساخته شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب