ورزش صبحگاهی، خواب شب را عمیق و باکیفیت می کند

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تمرین‌هایی که در پایان روز انجام می‌شوند، خواب را در ساعات پایانی شب سخت می کند درحالی‌که ورزش صبحگاهی، خواب شب را عمیق و باکیفیت می‌کند.


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، ایرج بیگلری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: افرادی که صبح‌ها به تمرین می‌پردازند انگیزه بیشتری برای ادامه و حفظ تمرین‌ها دارند و بهتر می‌توانند به برنامه‌ تمرین‌های ورزشی خود پایبند باشند و نتیجه بهتری برای لاغری و تناسب‌اندام به دست آورند.

وی بیان کرد: زمانی که صبح‌ها تمرین می‌کنید به‌ صورت طبیعی متابولیسم و یا سوخت‌وساز بدن در طول روز بالاتر از روزی خواهد بود که تمرین‌های ورزشی ندارید و این یکی از دلایل مهم برای تمرین‌های صبحگاهی به منظور چربی‌سوزی و لاغری است به‌خصوص که تمرین‌های اینتروال (پرفشار و مقطعی کوتاه) را در برنامه‌ خود داشته باشید.

وی با اشاره به تاثیر ورزش بر خواب گفت: تمرین‌هایی که در پایان روز انجام می‌شوند باعث نگه‌داشتن متابولیسم بالا و گرم‌ شدن بدن می‌شوند و بدن را تحریک می کنند که این موضوع، خواب را در ساعات پایانی شب سخت می کند درحالی‌که ورزش صبحگاهی، خواب شب را عمیق و باکیفیت می‌کند.

بیگلری خاطرنشان کرد: افراد علاقه‌مند به ورزش نخستین ساعات روز به‌ویژه ساعت 5:30 تا 7:30 صبح را که هنوز تجمع خودروها در خیابان‌ها زیاد نشده و هوا از نظر آلودگی همچنان در شرایط مطلوب قرار دارد، برای ورزش انتخاب کنند.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰:۱۶

شناسه خبر: 98960

مطالب مرتبط :
سالمندی پویا

سالمندی پویا در گرو ۳ اصل ورزش، تغذیه و پیشگیری است

ورزش کردن و داشتن تغذیه سالم بهترین پس انداز جوانی برای دوران سالمندی است.

سالم

ویژگی های جوانان و نوجوانان دارای بهداشت روان سالم

کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به ویژگی هایی جوانان و نوجوانانی که دارای بهداشت روانی سالم هستند، گفت: جوانان و نوجوانان دارای بهداشت روان سالم مثبت اندیش و شاد هستند به خودشان و دیگران احترام می گذارند و با دیگران سازگاری دارند.

م

علم و فناوری گزارش می دهد:

فشار خون بالا قدم به قدم تا مرگ

مصرف بیش از حد نمک، چاقی و بی تحرکی سه عاملی هستند که در بروز بیماری فشار خون بالا موثرند ، همین عامل های کوچک قدم به قدم، سال به سال باعث ایجاد بیماری و حتی مرگ می شود.

ب

شناسایی نخستین نشانگر زیستی اختلال اضطراب

محققان "دانشگاه اوتاگو" نیوزلند در مطالعه اخیرشان موفق به شناسایی نخستین نشانگر زیستی اختلال اضطراب شده‌اند.

 cs

پروژه جهادی ساخت منزل مسکونی در شیروان

اردوی جهادی پروژه ساخت منزل مسکونی دو طبقه با نام پروژه امام حسن(ع) و امام حسین(ع) برای دو خانواده معلول توسط گروه جهادی سردار دلها از هیئت انصارالمهدی(عج) با مشارکت و همکاری گروه های جهادی پایگاه های تابعه حوزه حضرت خاتم الانبیاء(ص) به مرحله پی ریزی و آرماتور بندی رسید.

م

مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد؛

حضور تیم فناورانه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در هفتمین فن بازار ملی سلامت

مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از حضور تیم فناورانه دانشجویی استان برای شرکت در هفتمین فن بازار ملی سلامت به صورت مجازی در آبان ماه سال جاری خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب