ویژگی های جوانان و نوجوانان دارای بهداشت روان سالم

کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به ویژگی هایی جوانان و نوجوانانی که دارای بهداشت روانی سالم هستند، گفت: جوانان و نوجوانان دارای بهداشت روان سالم مثبت اندیش و شاد هستند به خودشان و دیگران احترام می گذارند و با دیگران سازگاری دارند.


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ، «شهین  لنگری»در گفتگو با خبرنگار ما  افزود: این گروه از جوانان و نوجوانان نسبت به خود، خانواده و جامعه بی تفاوت نیستند، خودشان را می شناسند و از نقاط  ضعف و قوت  خودآگاه هستند.
وی با اشاره به این که فرد دارای بهداشت روان سالم توانایی حل مسئله را دارد و در مقابل ناکامی سریع تسلیم نمی شود، و از تکنیک های حل مسئله  استفاده می کند ، تصریح کرد: این افراد از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار هستند و روابط بین فردی سازنده ای دارند و شناختشان از واقعیت نسبتا دقیق است و برای رسیدن به هدف های خود بر اساس عقل و احساس عمل می کنند، نسبت به خودشان  نگرش مثبت دارند و ناکامی ها را تحمل می کنند.
کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت:ارزش دادن به نیازهای خود، لذت بردن از کار خود، مقابله با مشکلات عاطفی و ایجاد تعادل بین کار و زندگی از مهم ترین اصول برای حفظ و ارتقای بهداشت روانی افراد است.
«شهین لنگری» افزود: ابراز علاقه و محبت به جوان و نوجوان می تواند احساس شایستگی در آنان را افزایش  دهد.
وی تصریح کرد: در کنار آنان ماندن، دوست بودن به جای ارباب و دشمن بودن، ایجاد عزت نفس در نوجوان، دادن شخصیت به آنان به گونه ای که نوجوان نیاز به نشان دادن خود به طریق رفتارهای پرخطر و ماجراجویانه  نداشته باشد از جمله  موارد مهمی  است  که والدین در برخورد با فرزندانشان باید  همواره توجه داشته باشند.
وی اضافه کرد: والدین برای این که به استقلال جوانان و نوجوانان خود کمک کنند می توانند ارتباطی گرم وتوام با احساس امنیت و به دور از قضاوت توهین تحقیر و سرزنش داشته باشند .

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۳:۲۵

شناسه خبر: 98963

مطالب مرتبط :
م

تاثیر خود مراقبتی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان

مدیر گروه سلامت روان اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به تاثیر خود مراقبتی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان گفت: خود آگاهی، نخستین گام برای برنامه ریزی به منظور خود مراقبتی است.

فناوری

دستگاههای بی سیم شخصی چاپ شده سه بعدی جدید نیازی به شارژ ندارند

مهندسان یک پوشیدنی بی سیم سه بعدی چاپ کردند که نیازی به شارژ ندارد. این دستگاه جدید به عنوان دستگاه همزیستی شناخته می شود که مزایای متعددی را ارائه می دهد.

م

علم و فناوری گزارش می دهد:

فشار خون بالا قدم به قدم تا مرگ

مصرف بیش از حد نمک، چاقی و بی تحرکی سه عاملی هستند که در بروز بیماری فشار خون بالا موثرند ، همین عامل های کوچک قدم به قدم، سال به سال باعث ایجاد بیماری و حتی مرگ می شود.

د

ورزش صبحگاهی، خواب شب را عمیق و باکیفیت می کند

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تمرین‌هایی که در پایان روز انجام می‌شوند، خواب را در ساعات پایانی شب سخت می کند درحالی‌که ورزش صبحگاهی، خواب شب را عمیق و باکیفیت می‌کند.

م

مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد؛

حضور تیم فناورانه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در هفتمین فن بازار ملی سلامت

مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از حضور تیم فناورانه دانشجویی استان برای شرکت در هفتمین فن بازار ملی سلامت به صورت مجازی در آبان ماه سال جاری خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب