دستگاههای بی سیم شخصی چاپ شده سه بعدی جدید نیازی به شارژ ندارند

مهندسان یک پوشیدنی بی سیم سه بعدی چاپ کردند که نیازی به شارژ ندارد. این دستگاه جدید به عنوان دستگاه همزیستی شناخته می شود که مزایای متعددی را ارائه می دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از تک اکسپلوریست؛ فناوری های پوشیدنی یکی از سریع ترین پیشرفت های صنعت فناوری گسترده تر است که در حال حاضر از توسعه تلفن های هوشمند پیشی گرفته است. از ردیاب های اصلی تناسب اندام گرفته تا هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ، همه جا پوشیدنی وجود دارد.

مهندسان دانشگاه آریزونا مفهوم جدیدی را طراحی کرده اند که دستگاه را مستقیماً برای شخص و با استفاده از برق بی سیم و ریخته گری قدرت بی سیم به دستگاه اجازه می دهد تا 24/7 بدون نیاز به شارژ مجدد کار کند.

مهندسان یک پوشیدنی بی سیم سه بعدی چاپ کردند که نیازی به شارژ ندارد. این دستگاه جدید به عنوان دستگاه همزیستی شناخته می شود که مزایای متعددی را ارائه می دهد.

3D-print medical-grade wearable devices

پوشیدنی ها بر اساس اسکن بدن استفاده کنندگان است و می توانند به طور مداوم با استفاده از ترکیبی از انتقال قدرت بی سیم و ذخیره انرژی جمع و جور کار کنند.

مهندسان از اسکن سه بعدی بدن یک کاربر برای چاپ سه بعدی دستگاه های سفارشی استفاده کردند که قسمت های مختلف بدن را می پیچند. توانایی تخصصی در قرار دادن سنسور به مهندسان اجازه می دهد تا پارامترهای فیزیولوژیکی را که در غیر این صورت نمی توانستند اندازه گیری کنند.

تاکر استوارت ، دانشجوی دکتری مهندسی پزشکی و اولین نویسنده مقاله ، می گوید: اگر می خواهید چیزی به طور مداوم نزدیک به دمای بدن باشد ، می خواهید سنسور را در زیر بغل قرار دهید. یا ، اگر می خواهید نحوه تغییر شکل دوسر خود را در حین تمرین اندازه گیری کنید ، می توانیم یک حسگر را در دستگاه ها برای انجام این کار قرار دهیم. به دلیل نحوه ساخت دستگاه و اتصال آن به بدنه ، می توانیم از آن برای جمع آوری داده هایی استفاده کنیم که یک وسیله پوشیدنی سنتی روی مچ نمی تواند جمع آوری کند.

از آنجا که پوشیدنی های جدید به طور سفارشی برای استفاده کننده مناسب هستند ، از حساسیت بالایی نیز برخوردار هستند. دانشمندان توانایی دستگاه را در نظارت بر پارامترها از جمله دما و فشار هنگام پرش فرد ، راه رفتن روی تردمیل و استفاده از دستگاه قایقرانی آزمایش کردند.

در آزمایش ماشین قایقرانی ، افراد از دستگاه های متعددی استفاده می کردند و شدت تمرین و نحوه تغییر شکل ماهیچه ها را با جزئیات دقیق بررسی می کردند. این دستگاه ها به اندازه کافی دقیق بودند تا تغییرات دمای بدن ناشی از بالا رفتن از یک پله را تشخیص دهند.

همچنین دستگاه از چسب استفاده نمی کند. قدرت خود را از یک سیستم بی سیم با برد چند متر دریافت می کند.

این دستگاه همچنین شامل یک واحد ذخیره انرژی کوچک است تا حتی در صورتی که کاربر از محدوده سیستم خارج شود ، از جمله خارج از خانه ، کار کند.

فیلیپ گتروف ، استادیار مهندسی زیست پزشکی و عضو دانشکده Craig M. Berge در دانشکده مهندسی ، گفت: این دستگاهها طوری طراحی شده اند که نیازی به تعامل با کاربر ندارند. به سادگی روشن کردن دستگاه است. سپس آن را فراموش می کنید و کار خود را انجام می دهد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶:۲۲

شناسه خبر: 98972

مطالب مرتبط :
کتابخانه تخصصی یگان ویژه در اصفهان راه اندازی شد

همزمان با هفته نیروی انتظامی؛

کتابخانه تخصصی یگان ویژه در اصفهان راه اندازی شد

رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از راه اندازی کتابخانه تخصصی یگان ویژه در اصفهان همزمان با هفته نیروی نیروی انتظامی خبر داد و گفت: در مخزن این کتابخانه مجموعه‌ای بالغ بر هشت هزار جلد کتاب موجود است.

دامپزشکی استان اصفهان هر سال قریب ۱۴ میلیون نوبت سر واکسیناسیون انجام می‌دهد

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت:

امسال ۱۴ میلیون نوبت سر واکسیناسیون توسط دامپزشکی استان اصفهان انجام شد/ به سرانجام نرسیدن تحقیقات دامپزشکی بخاطر نبود دامپزشک و داروساز

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: دامپزشکی استان اصفهان هر سال قریب ۱۴ میلیون نوبت سر واکسیناسیون انجام می دهد. عضو ستاد علوم گیاهان دارویی و پارک علم و فناوری ریاست جمهوری هم در خصوص فعالیت دانش بنیان در حوزه دامپزشکی گفت: فعالیت در این حوزه عموما در بحث علوم دارویی و گیاهان دارویی در پارکها و مراکز رشد است،اما عموما تحقیقات این شرکتها بخاطر نبود دامپزشک و داروساز به سرانجام نمی رسد.

سالم

ویژگی های جوانان و نوجوانان دارای بهداشت روان سالم

کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به ویژگی هایی جوانان و نوجوانانی که دارای بهداشت روانی سالم هستند، گفت: جوانان و نوجوانان دارای بهداشت روان سالم مثبت اندیش و شاد هستند به خودشان و دیگران احترام می گذارند و با دیگران سازگاری دارند.

 cs

پروژه جهادی ساخت منزل مسکونی در شیروان

اردوی جهادی پروژه ساخت منزل مسکونی دو طبقه با نام پروژه امام حسن(ع) و امام حسین(ع) برای دو خانواده معلول توسط گروه جهادی سردار دلها از هیئت انصارالمهدی(عج) با مشارکت و همکاری گروه های جهادی پایگاه های تابعه حوزه حضرت خاتم الانبیاء(ص) به مرحله پی ریزی و آرماتور بندی رسید.

دیابت

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

ابداع ایمپلنت تولیدکننده انسولین برای دیابت نوع ۱

مهندسان از چاپ سه بعدی و مواد زیستی هوشمند برای ایجاد ایمپلنت تولید انسولین برای بیماران دیابتی نوع ۱ استفاده می کنند.

۵۴۴۱۲۲

در تحقیقی جدید کشف شد :

فناوری پوشیدنی از گاز ازون برای از بین بردن باکتری های زخم های مزمن استفاده می کند

گاز ازون تولید شده توسط دستگاه باعث از بین رفتن باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک از طریق یک فرآیند اکسیداسیون شده که دیواره سلول های میکروب ها را می شکافد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب