با همکاری بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان

سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی برگزار می شود

مسئول مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین استان خوزستان گفت: با همکاری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری به صورت آنلاین برگزار می شود.

سرکار فرحناز نجفی مسئول مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری به صورت آنلاین برگزار می شود.

مسئول مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین استان خوزستان در ادامه سخنان خود بیان کرد: این سمینار روز سه شنبه مورخ ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۲۱ آغاز می شود و با حضور کارشناسان به صورت مجازی و زنده در فضای اسکای روم پخش خواهد شد.

نجفی در تشریح برنامه های سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری خاطرنشان کرد: در این سمینار آنلاین دکتر محمد گلستان باغ دکترای مهندسی شیمی _ فرآیند، مخترع و دارنده 3 طرح برگزیده کشوری، مجری طرح شبکه ارزش منابع هیدروکربوری بر پایه شبکه فناور و مسئول مرکز هدایت انرژی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان حضور دارد و به صورت تخصصی به سخنرانی می پردازد.

وی در همین زمینه اضافه کرد: همچنین مهندس فاضل منصوری کارشناس ارشد مهندسی نفت گرایش مخازن هیدروکربوری، مسئول معاونت علمی و پژوهشی حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان وزارت نفت جنوب و راهبری طرح های ملی و فناورانه بسیجیان در صنعت نفت جنوب نیز در این سمینار آنلاین حضور دارد و سخنرانی می کند.

مسئول مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین استان خوزستان درباره محورهای سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری نیز گفت: در این سیمینار سوالات زیادی از جمله چرا پس از چهل و یک سال از انقلاب اسلامی با قدرت و برنامه ریزی همچنان خام فروشی ادامه دارد؟ پاسخ داد می شود.

نجفی در ادامه اضافه کرد: ساختار زنجیره ارزش منابع هیدروکربوری از دیگر محورهای سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری است.

وی راهکارهای عاجل مقابله با خام خواری و خام فروشی را از دیگر محورهای تخصصی سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری اعلام کرد.

مسئول مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین استان خوزستان اضافه کرد: همچنین آیا صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی در حال حاضر در راستای شبکه ارزش عمل می کنند؟ از دیگر محورهایی که در سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری به آن پرداخته می شود.

نجفی ذر بخش دیگری از سخنان خود خنثی سازی تحریم در فروش نفت چگونه عملی می شود؟ را از دیگر محورهای تخصصی سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری دانست که سخنرانان حول آن به سخنرانی می پردازند.

وی در ادامه تصریح کرد: بررسی زنجیره ارزش صنایع بالادست و پایین دست از دیگر محورهای تخصصی در سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری است.

مسئول مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین استان خوزستان یادآور شد: همچنین صنعت پالایشگاهی و پتروشیمیایی (فرآیندی - آماری و اقتصادی) از دیگر محورهای همایش یاد شده است.

وی درباره برگزار کنندگان این همایش نیز بیان کرد: سمینار تخصصی زنجیره ارزش و ارزش افزوده در صنایع بالادستی و پایین دستی منابع هیدروکربوری از سوی قرارگاه شهید احمدی روشن، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان، مرکز بسیج وزارت نفت، حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان (وزارت نفت - جنوب) علمی و پزوهشی بایگاه مقاومت بسیج مجتمع آموزش فنون اهواز، دانشگاه صنعت نفت، بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران و پایگاه بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی برگزار می شود.

نجفی در پایان سخنان خود اظهارامیدواری کرد که با برگزاری چنین همایش هایی بتوانیم علاوه بر حل مشکلات کشور در سال تولید؛ پشتیبانی‌ ها، مانع‌زدایی‌ ها به رونق اقتصادی نیز کمک کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶:۵۵

شناسه خبر: 99030

مطالب مرتبط :
دستگاه جدید پس از یک ساعت شناور بودن روی دریاچه، با کمک نور خورشید آب آشامیدنی تولید می کند

کارشناسان در فضای مجازی از چالش‌های آبی کشور صحبت می‌کنند / اینبار عراقچی دست به میکروفون شد

طرح چالش‌های آبی کشور پیش از اینکه به مسئله جدی تبدیل شود توسط اساتید دانشگاهی در فضای مجازی در غالب وبینار و گفت وگوهای اینستاگرامی به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب