خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

شایعه تا واقعیت اهدا جایزه جشن هشتادمین سالگرد ایران خودرو

پژوهشگر حوزه رسانه و فضای مجازی، گفت: لینکی که در فضای مجازی تحت عنوان پرداخت جایزه توسط ایران خودرو منتشر می‌شود، جعلی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، چند روزی است که لینکی تحت عنوان اهدا جایزه ویژه هشتادمین سالگرد ایران خودرو در فضای مجازی توسط کاربران دست به دست می‌شود.

این لینک در اپلیکیشن‌های که در حال حاضر در کشور فعال است به صورت گسترده دست به دست می‌شود.

بسیاری از کاربران درباره ماهیت این لینک اطلاعات کاملی ندارند و بدون توجه به صحبت و سقم این پیام و کاربردش آن را بازنشر می‌کنند.

در همین ارتباط حسین اعتصامی، پژوهشگر حوزه رسانه و فضای مجازی، مدرس دوره های کشوری سواد رسانه ای و کارشناس صدا و سیما، اظهار کرد: پیام‌های از این دست بارها و بارها ثابت شده که جعلی بوده و صحت ندارد.

وی با اعلام اینکه بهترین منبع برای دریافت اطلاعات از شرکت‌های بزرگ تجاری سایت‌های رسمی این مجموعه‌ها است، تصریح کرد: پیام‌های از این دست بیشتر از آنکه نفعی به کاربران برساند، ایجاد مشکل می‌کند.

پژوهشگر حوزه رسانه و فضای مجازی در ارتباط با پیامی که تحت عنوان اهدا جایزه توسط کاربران دست به دست می‌شود، گفت: اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد اولین منبع برای اعلامش سایت ایران خودرو است.

وی خاطر نشان کرد: کاربران با بررسی کوچک متوجه می‌شوند که ایران خودرو در 12 مهر 1341 تاسیس شده است و هنوز عمر فعالیت این مجموعه به هشتاد سال نرسیده است.

اعتصامی با اعلام اینکه هشتاد سالگی یکی از نشانه‌های جعلی بودن این پیام است، افزود: در پیام‌های از این دست در صورت بررسی بیشتر تناقضات زیادی قابل استخراج است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا احتمال دارد پس از ورود به این لینک مشکلاتی برای کاربران ایجاد شود، گفت: بهتر است کاربران وارد لینک نشوند و حتی الامکان از ارائه اطلاعات خوداری کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری پیش این لینک‌های جعلی تحت عنوان هدیه واتساب و شرکت‌های تویوتا منتشر شده است که در برخی مواقع حتی مشکلاتی برای کاربران ایجاد شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵:۰۸

شناسه خبر: 99075

مطالب مرتبط :
بعد معرفتی توحیدی و ولایی «آیت الله حسن زاده آملی (ره)» سرآمد همه فنون ایشان است

آیت الله سیدعلی حسینی آملی گفت:

بعد معرفتی توحیدی و ولایی «حکیم ذوالفنون، آیت الله حسن زاده آملی (ره)» سرآمد همه فنون ایشان است

آیت الله سیدعلی حسینی آملی در بزرگداشت حکیم ذوالفنون، عالم ربانی و سالک توحیدی آیت الله حسن زاده آملی (ره) که به صورت محازی برگزار شد، گفت: بعد معرفتی توحیدی و ولایی «آیت الله حسن زاده آملی (ره)» سرآمد همه فنون ایشان است.

۳۲

گزارش خبری//

قیمت واقعی بنزین؛ از شایعه تا واقعیت

واقعی کردن قیمت بنزین با اینکه تصمیمی درست و ضروری برای شرایط کنونی کشور است، اما نیاز به هزینه های جبرانی دارد تا هزینه اجتماعی آن را به حداقل برساند. همچنین قیمت واقعی بنزین، نمی تواند به صورت ثابت تعیین شود زیرا در گذر زمان با تغییرات نرخ ارز و تورم، باز شاهد کاهش قیمت نسبتی بنزین خواهیم بود.

شایعه

کشف راز مرگ بیماران کرونایی در گلستان شایعه یا واقعیت

انتشار مطلبی در فضای مجازی در خصوص کشف راز مرگ بیماران کرونانی توسط پزشک گلستان حاشیه ساز شد.

دکتر اعتصامی

کارشناس ارشد فضای مجازی در کشور:

فعالیت قانون‌مند پلت فرم‌ها در اتحادیه اروپا هم اجرایی شده است/ رقبت توئیتر برای ایجاد دفتر نمایندگی در کشور

کارشناس ارشد فضای مجازی کشور با اعلام اینکه قانون مند کردن پلت فرم‌ها در فضای مجازی اقدام جدیدی نیست، گفت: قانون مند کردن پلت فرم‌هاتجربه اتحادیه اروپا نیز بوده است هند، روسیه فعالیت پلت فرم‌ها را قانونی کرده و و ترکیه هم در حال اجرای آن است.

نهادهای مدنی

رسالت نهادهای مدنی در مواجهه با بحران

اگردر زمان بحران گروه‌ها و تشکل‌های مردمی ساماندهی نشده باشند و هر گروه بر اساس شرایط کاری خود در بحران پیش آمده مداخله کند در این صورت شرایط بحرانی هر روز بدترمی‌شود در حالی که می‌توان از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد به نحو احسن استفاده کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب