استقبال و وداع مردم میداوود با شهید محمدعلی زمانی+تصاویر

مردم شهیدپرور بخش میداوود استان خوزستان با شهید محمدعلی زمانی از شهدای عملیات والفجر مقدماتی شهرستان باغملک وداع کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، پیکر پاک و مطهر شهید محمدعلی زمانی از شهدای عملیات والفجر مقدماتی شهرستان باغملک پس از گذشت 39 سال توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح شناسایی شد و به خاک وطن بازگشت.

پیکر پاک شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس محمدعلی زمانی پس از انجام مراحل شناسایی در روزهای گذشته از طریق فرودگاه بین المللی شهید حاج قاسم سلیمانی اهواز از معراج شهدای تهران به اهواز انتقال یافت.

پس از آن پیکر مطهر شهید محمدعلی زمانی از معراج شهدای اهواز به میداوود دیار سردار شهید حاج علی نوری ممبینی انتقال داده شد و مورد استقبال اقشار مختلف مردم و خانواده های شهدا قرار گرفت.

آئین وداع با شهید محمدعلی زمانی در جوار تربت پاک شهدای گمنام آرمیده در میداوود برگزار شد و مردم دیار شهید لطفعلی عیوضی و شهید نادر ممبینی پیکر مطهر فرزند خود را تشییع کردند.

شهید محمدعلی زمانی فرزند سلبعلی است که در سال 1342 در روستای کلگه از توابع شهرستان باغملک چشم به جهان گشود.

این دلاورمرد خوزستانی در دوران هشت سال دفاع مقدس جمعی لشکر 7 ولی‌عصر(عج) استان خوزستان بود که از مسجدسلیمان به جبهه اعزام شد.

وی پس از حضور در جبهه در تاریخ 18 بهمن ماه سال 1361 در عملیات والفجر مقدماتی شهد شیرین شهادت را نوشید و نام خود را در دفتر شهدای اسلام ثبت کرد.

شهید محمدعلی زمانی در سن 19 سالگی در منطقه فکه عراق به فیض شهادت نائل آمد ولی پیکر پاکش سال‌ها در منطقه بر جای ماند و در شمار شهدای جاویدالاثر هشت سال دفاع مقدس قرار گرفت که حالا پس از 39 سال شناسایی شد.

پیکر مطهر شهید محمدعلی زمانی طی عملیات تفحص کمیته جستجوی مفقودین در روز سه شنبه 13 شهریور ماه 1400 همزمان با سالروز شهادت پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمدمصطفی (ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع) پس از گذشت 39 سال از شهادتش کشف شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱:۴۹

شناسه خبر: 99093

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب