اختراع چهارپایه نگهدارنده پایه های فرسوده توسط مخترعین شرکت برق

چهارپایه نگهدارنده به منظور کار برروی پایه های فرسوده توسط مخترعان شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی طراحی وساخته شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی،"احمد برزگرمعاون برنامه ریزی ومهندسی شرکت توزیع برق استان در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری اظهارداشت: چهارپایه نگهدارنده پایه های فرسوده توسط مخترعین شرکت برق خراسان جنوبی اختراع شده است.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت شبکه برق در استان و نیاز مبرم به تجهیزات نگهدارنده پایه ها و ازطرفی محدودیت در تامین جرثقیل و تجهیزات نگهدارنده، این طرح در دستور کار همکاران اداره طراحی و نظارت قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه طراحی و اجرای این طرح نزدیک به دو میلیون تومان هزینه داشته است، افزود:این چهارپایه نگهدارنده به منظور کار برروی پایه های فرسوده جهت ایمن سازی پایه ها در فرآیند  مقاوم سازی شبکه و یا مواردی که نیاز به افزایش ضریب اطمینان پایه ها دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

برزگر همچنین در خصوص فواید این طرح گفت: این اختراع موجب کاهش هزینه مقاوم سازی شبکه، افزایش ضریب اطمینان کار برروی شبکه فرسوده، افزایش مقاوم سازی شبکه و از همه مهمتر کاهش مخاطرات ناشی از فرسودگی شبکه و افزایش سطح ایمنی نیروهای اجرایی می گردد.

وی ضمن تقدیر از مهندس محسن زاده و کلیه همکاران اداره طراحی و نظارت، ایمنی وکمیسیون فنی شرکت که در طراحی و اجرای این پروژه همکاری داشتند، ادامه داد: طراحی و اجرای این طرح حدود سه ماه به طول انجامیده و برنامه ریزی برای ثبت اختراع آن در حال انجام است.

برزگر تاکید کرد: این پروژه برای اولین بار در شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی انجام شده و هیچ گونه مشابه داخلی برای آن وجود ندارد.

گفتنی است: طرح فوق از طرف محمد شیبانی رئیس کمیته مدیریت دانش حوزه مهندسی شرکت توانیر نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 99098

مطالب مرتبط :
فراخوان کارگروه سرمایه گذاری گردشگری کویر از جامعه دانشگاهی بیرجند برای شناخت کویر

فراخوان کارگروه سرمایه گذاری گردشگری کویر از جامعه دانشگاهی بیرجند برای شناخت کویر

​کارگروه سرمایه گذاری گردشگری کویر و بیابان خراسان جنوبی از جامعه دانشگاهی بیرجند دعوت کرد تا فرصت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری مناطق کویری و بیابانی استان را بررسی و راهکار‌های مناسب رابرای توسعه استان ارائه دهند.

عکس

ثبت یک اختراع بین المللی و چاپ بیش از ۵۵مقاله ISI و ISC توسط اساتید گروه مهندسی مکانیک دانشگاه تفرش

فعالیت شبانه روزی استادان تفرشی در پیشبرد علم منجر به ثبت اختراع بین المللی و چاپ مقالات ISI و ISC شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب