افتتاح اولین مرکز کارآفرینی و اشتغال شهرداری شیراز

شهرداری شیراز با افتتاح مرکز کارآفرینی و اشتغال وارد مقوله کارآفرینی شد .

مرتضی جعفری، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در آیین افتتاح اولین مرکز کارآفرینی و اشتغال شهرداری شیراز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری  اظهار داشت: این مرکز با محوریت هنرهای سنتی و صنایع دستی و با حضور انسیه خزعلی، معاون امور بانوان رییس جمهور افتتاح شد .

وی ادامه داد: ساختمان این مرکز مدت ‌های زیادی بلااستفاده رها شده بود که اکنون پس از احیا، بازسازی و تجهیز، به محلی برای استقرار هنرمندان صنایع دستی شیراز و فرصتی برای کارآفرینی و اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار تبدیل شده است .

معاون شهردار شیراز با اشاره به شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی عنوان کرد: توجه به هنر، حفظ مکتب هنری شیراز و جلوگیری از منسوخ شدن برخی رشته‌ های هنری که میراث معنوی ما تلقی می ‌شوند، مهم ‌ترین پیامدهای مثبت راه‌اندازی این مرکز خواهد بود که به همت سازمان فرهنگی شهرداری با همکاری بخش خصوصی به عنوان کارگاه تولید و آموزش در کنار هم راه ‌اندازی شده است .

جعفری در خصوص بازار فروش آثار هنرمندانی که در این مرکز فعالیت خواهند داشت، تصریح کرد: تلاش داریم بستر مناسبی برای فروش آثار هنرمندانی که در این مرکز مستقر شده ‌اند، فراهم کنیم تا ضمن درآمدزایی برای جمعی از شهروندانمان، اقتصاد هنر نیز به گردش در آید.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم که در فضاهای عمومی ساختمان های شهرداری از ظرفیت ‌های هنرهای سنتی شیراز بیشتر استفاده شود تا مکتب هنری شیراز در سیما و منظر شهری نیز نمود داشته باشد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، اولین مرکز کارآفرینی و اشتغال شهرداری شیراز با محوریت هنرهای سنتی و صنایع دستی امروز با حضور دکتر انسیه خزعلی، معاون امور بانوان رییس جمهور، جمعی از مسئولین استانی، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و برخی مدیران شهری افتتاح شد .

انتهای پیام /

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 99109

مطالب مرتبط :
اات

۱۰۰ طرح دولت برای رفع مشکلات فارس

رئیس جمهور گفت: ۱۰۰ طرح نسبت به مسائل استان فارس مطرح شده و امیدواریم گام‌هایی که برداشته می‌شود به رفع مشکلات و افزایش اعتماد عمومی بیانجامد.

بودجه

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تصویب بودجه ۱۴۰۰ شهرداری شیراز با اما و اگرهای بسیار

بودجه سال آینده شهر شیراز با حرف و حدیث بسیار در جلسه عصر روز گذشته شورای شهر شیراز درحالی به تصویب رسید که جای سوال بسیاری در اذهان عمومی به جای گذاشته است.

فناوری

مدیر مرکز کارآفرینی و اشتغال جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

توسعه فناوری مشکلات ناشی از کمبود منابع را رفع می‌کند

مدیر مرکز کارآفرینی و اشتغال جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: : ما به لحاظ منابع در آینده با کمبود روبرو هستیم لذا باید با توسعه فناوری از راه بروز مشکلات در کاهش منابع جلوگیری کنیم

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب