پوکی استخوان درمان پذیر است

رئیس گروه بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پوکی استخوان درمان پذیر است و بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی های ناشی از پوکی استخوان هستند، می توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ح الله یزدانی» در گفتگو با خبرنگار  افزود: امروزه گستره بالایی از گزینه های درمانی برای پوکی استخوان وجود دارد، البته نوع درمان بسته به شرایط هر فرد و میزان بیماری وی متفاوت است.


وی با اشاره به این که براساس آمار، معالجات می تواند خطر شکستگی لگن را تا 40 درصد، شکستگی مهره ها را 30 تا70 درصد و شکستگی غیر مهره ای را بین 30 تا 40 درصد  کاهش دهد،ادامه داد: پزشک ممکن است برای شما مکمل های کلسیم و یا ویتامین D  تجویز کند که میزان مصرف آن بستگی به شرایط شما دارد، البته ممکن است  ورزش های خاصی با هدف تقویت عضلات برای حفظ استخوان تجویز شود و در عین حال سبب بالا رفتن بیشتر تعادل شما شود.


وی اضافه کرد:در مواقعی هم به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه شرایط خانه تان را ایمن کنید که با خطر سقوط مواجه نشوید.


وی گفت: اگر احساس کردید که در معرض خطر قرار دارید، یک اسکن تراکم استخوان یا سنجش میزان جذب اشعه ایکس انجام دهید.
رئیس گروه بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: اگر بالای 50 سال دارید و با یک سقوط ساده دچار شکستگی شده اید، احتمالا در معرض پوکی استخوان هستید و لازم است به پزشک مراجعه کنید.
« روح الله یزدانی» ادامه داد: درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می تواند به شما کمک کند به زندگی فعال ومستقل خود ادامه دهید.


وی اضافه کرد:درصورتی که پزشکتان تشخیص داد که باید تحت درمان قرار گیرید، نگران نشوید ودر عین حال بدون مشورت وی درمانتان را ناتمام نگذارید.

زمان انتشار: سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 99256

مطالب مرتبط :
تاریخچه مواد پتروشیمی و تاثیر آنها بر ژئوپلیتیک جهانی/۳۰ درصد افزایش ظرفیت پتروشیمی جهان طی دهه آینده از چین

در یک مقاله گزارش شد؛

تاریخچه مواد پتروشیمی و تاثیر آنها بر ژئوپلیتیک جهانی

مقاله جدیدی استدلال می‌کند که همه جنبه‌های زندگی مردم در حال حاضر محدود به "عرضه ظاهراً نامحدود پتروشیمی ارزان قیمت و به راحتی یکبار مصرف" است و ۳۰ درصد افزایش ظرفیت پتروشیمی جهان طی دهه آینده از چین است.

کشف یک درمان جدید بالقوه برای آرتریت التهابی

محققان دانشگاه تورنتو گزارش کردند:

کشف یک درمان جدید بالقوه برای آرتریت التهابی

محققان موسسه شرودر آرتروز در تورنتو، به کشفی دست یافته‌اند که می‌تواند منجر به درمان‌های جدید برای اسپوندیلوآرتریت محوری (SpA) شود، نوعی آرتریت دردناک و ناتوان کننده که ۱ تا ۲ درصد افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث التهاب در ستون فقرات، مفاصل، چشم ها، روده و پوست می‌شود.

ایمپلنتی مغزی به نابینان کمک کند تصاویر را ببینند

دانشمندان اسپانیایی آزمایش کردند؛

ایمپلنتی مغزی به نابینان کمک میکند تصاویر را ببینند

در حالی که در حال حاضر کاشت چشم وجود دارد که به نابینایان اجازه می‌دهد الگوهای ساده را ببینند‌، دانشمندان اسپانیایی به تازگی با رویکردی متفاوت موفق شده‌اند. آنها چشم‌ها را دور زدند و با تحریک مستقیم قشر بینایی مغز‌، روی یک زن ۵۷ ساله که ۱۶ سال بود نابینا است تصاویر قابل درک را تولید کردند.

حمایت از پژوهشگران و محصولات دانش بنیان در دستور کار صندوق قرار دارد

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد:

حمایت از پژوهشگران و محصولات دانش بنیان در دستور کار صندوق قرار دارد

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی صندوق به منظور حمایت مالی از پژوهشگران و رونق یافتن بازار محصولات دانش بنیان و دانایی محور خبر داد.

ات

طرات استفاده از ظروف آلومینیومی یا رویی

مدیر نظارت بر موادغذایی ،آشامیدنی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به خطرات استفاده از ظروف آلومینیومی یا رویی اعلام کرد: امروزه دیگر ظروف رویی در بازار وجود ندارد و آن چه به نام ظروف رویی به فروش می رسد همان ظروف آلومینیومی است که به دلیل آزاد کردن آلومینیوم در غذا و انتقال این یون به بدن انسان استفاده از آن توصیه نمی شود.

کسب مدال طلا و نقره و جایزه ویژه مسابقات ابداعات و اختراعات کرواسی ۲۰۲۱ توسط نخبه بسیجی

توسط نخبه بسیج علمی نجف آباد؛

کسب مدال طلا و نقره و سه جایزه ویژه مسابقات ابداعات و اختراعات کرواسی ۲۰۲۱ توسط نخبه بسیجی

دو نرم افزار پایش داده‌های زیستی و پزشکی ریوی و قلبی عروقی نخبه بسیج علمی نحف آباد سید علی نوریان نجف آبادی با دو تیم مجزا در مسابقات ابداعات و اختراعات کرواسی Inova۲۰۲۱ شرکت کرده و موفق به کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و سه جایزه ویژه و حمایت چندین دانشگاه خارجی شد.

تزریق یک میلیون و ۱۳۷ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد:

تزریق یک میلیون و ۱۳۷ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از تزریق یک میلیون و ۱۳۷ هزار دُز واکسن در شبانه روز گذشته خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب