معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور گفت:

شکافهای قومیتی ترفند استکبار جهانی و سرویسهای اطلاعاتی برای جلوگیری از تعاملات ایدئولوژیک/صبر استراتژیک اقتدار راهبردی ماست

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور در نشست تخصصی «نحوه مواجهه با چالش آفرینی‌های دشمن در منطقه» با بیان این که شکافهای قومیتی ترفند استکبار جهانی و سرویسهای اطلاعاتی برای جلوگیری از تعاملات ایدئولوژیک است، گفت: یکجایی صبر استراتژیک اقتدار راهبردی ماست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، حسین عبداللهی فر معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور در نشست تخصصی «نحوه مواجهه با چالش آفرینی‌های دشمن در منطقه» از سلسله نشست‌های تخصصی که به مناسبت روز ولادت پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت و به همت بسیج اساتید استان اصفهان‌ با همکاری بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای کاشان برگزار شد، با بیان این که شکافهای قومیتی ترفند استکبار جهانی و سرویسهای اطلاعاتی برای جلوگیری از تعاملات ایدئولوژیک است، گفت: یکجایی صبر استراتژیک اقتدار راهبردی ماست.

عبدالهی فر گفت: به نظر می‌رسد یکی از مسائل بسیار مهمی که امروز نظام جمهوری اسلامی ایران دارد با آن مواجه می‌شود خطای تحلیلی بعضی از دوستان هست، و به دلیل فضای حاکمی که امروز رسانه های دشمن دارند مدیریت اطلاعاتی می‌کنند در  مقیاس منطقه یکسری مسائل انحرافی مطرح می شود و بسیار مهم است که بتوانیم این اشتباهات را اصلاح کنیم و یک نگاه صحیحی داشته باشیم.

وی ادامه داد: طبیعی است که ما وقتی از داخل منسجم می‌شویم وقتی یک انتخابات به زیبایی انتخابات امسال را داریم که مردم علیرغم خطی که دشمن دنبال می‌کردند تا مردم نیایند پای صندوق رای می ِآیند و یک حماسه خلق می‌کنند و برخلاف تصور دشمن بین دو نگاه غربگرایانه و بومی‌گرایانه می‌آیند نگاه انقلابی را انتخاب می‌کنند کسانی را برمی‌گزینند که باور دارند به این که می توانیم خودمان مشکل را حل کنیم این مسائل برای دشمن که سالها هزینه کرده بود سنگین آمد

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور در ادامه با بیان این که بطور طبیعی پیش‌بینی می‌شد که ما اگر به چنین سمت و سویی حرکت کنیم اتفاقی که برایمان رقم خواهند زد چالشهای منطقه‌ای برایمان ایجاد خواهند کرد، عنوان کرد: چرا به جهت این که بتوانند توان ما را بگیرند بتوانند بخشی از هزینه‌هایی که ما باید صرف اصلاح مشکلات کشور کنیم را اینجا هزینه کنیم، توان فکری و جسمی ما مصروف مسائل حاشیه‌ای شود و نتوانیم مشکلات انباشته شده مردم را که الان انتظار از این دولت است که این اتفاق را رقم بزند اینها می‌آیند و مزاحمتهای منطقه‌ای برای ما ایجاد می‌کنند.

 وی افزود: ما برای مواجهه با این مسئله حتما باید مسائل کشورمان را مد نظر بگیریم چرا که تحلیل سیاسی علاوه بر این که ذهن ما کمک می‌کند تا مسائل را برای خودمان حلاجی کنیم و هر چیزی را سر جای خودش ببینیم، یکی از برکات مهم تحلیل سیاسی انتخاب نوع مواجهه است و این که ما چه کنشی را باید از خودمان بروز دهیم اگر تحلیل غلطی از صحنه داشته باشیم مواجهه ما هم با مشکل مواجه خواهد شد.

عبداللهی گفت: اگر بتوانیم تحلیل سیاسی خودمان منطبق بر یکسری اصول با اهدافی که داریم منطبق بکنیم به نظر می‌رسد بتوانیم مواجهه برتر را انتخاب کنیم.

 

بصیرت است، که دشمن را ببینیم

وی ادامه داد: یکی از اصولی که حتما باید در این تحلیل دنبال کنیم این است که فهم دقیقی از صحنه و ماجرا پیدا کنیم و بفهمیم چیستی ماجرا بعد تحلیل کنیم چرایی ماجرا و این که دشمن کجای ماجراست و چگونه می‌خواهد به اهدافش دسترسی پیدا کند، این بصیرت است، که دشمن را ببینیم.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور اظهار کرد: اتفاقاتی را داریم می‌بینیم اول قرار بود جنگ کشتی‌ها را علیه ما تدارک بکنند یک چند حرکت دریایی انجام دادند به سمت حرکتهای حقوقی رفتند قرار بود بیانیه‌های حقوقی علیه ما صادر کنند، اما امروز دشمنان منطقه‌ای ما احساس ضعف می‌کنند و در نهایت غائله تقریبا به دلایلی منتفی شد.

عبداللهی فر بیان کرد: اینها آمدند سراغ موضوعی بنام طالبان نقشه آنها این بود که با خروج امریکا حاکمیت طالبان وقتی استقرار پیدا می‌کند ما وارد یک جنگی بشویم با طالبان، گفت: دشمن می خواستند ما این خطا را انجام دهیم که هم از بیرون و هم از درون دچار آسیب شویم و چند کشور منطقه‌ای قرار بود مقابل ما قرار گیرند و بیایند کمک افغانستان می خواستند درگیر یک جنگ مفصل منطقه‌ای کنند.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به این که این نقشه دشمن را توجه داشتیم مدیریت شد، گفت: طالبان تفاوتهایی با طالبان گذشته دارد.

 

هنر سلیمان مقاومت بود که توانست بین طالبان امریکایی و طالبان بومی یک تفکیکی ایجاد کند

عبداللهی فر در ادامه خاطرنشان کرد: و این هنر سلیمان مقاومت رضوان الله تعالی علیه بود که توانست بین طالبان امریکایی و طالبان بومی یک تفکیکی ایجاد کند که امروز شاهد سر برآوردن شاخه‌های آن هستیم و می بینید یک انگیزه ضد امریکایی حاکم شده بر طالبان البته نه این که همه چیز بر وفق مراد است.

 

وصل داعش به طالبان قطعا خطای استراتژیک است

وی ادامه داد: اما این که الان داعش را وصل کنیم به طالبان این قطعا خطای استراتژیک است. می بینیم که امریکاییها نیروهای داعش خود را از اطراف و اکناف جهان جمع می‌کنند گسیل دادند به افغانستان که علیه شیعه حرکتهایی انجام دهند که ما تحریک شویم طالبان نمی‌تواند حقوق شیعه را برآورده و تامین کند این وصل کردن قطعا برای ما عارضه خواهد داشت و ما را دچار خطای تحلیلی خواهد کرد.  

عبداللهی فر تاکید کرد: لذا یک پختگی یک فهم دقیق نیاز دارد تفکیک‌ها. امروز مرزهای دشمنان و دوستان ما خیلی بهم نزدیک شده ما نباید اشتباه کنیم و صحنه‌هایی را رقم بزنیم که دشمنان ما سودش را ببرند.

 

دشمن با ناکامی در موضوع افغانستان به سمت ماجرا قره باغ و ارمنستان و نخجوان و آذربایجان رفت

وی عنوان کرد: اینها وقتی توی این صحنه ناکام شدند به سمت احیای مجدد ماجرا قره باغ و ماجرای ارمنستان و نخجوان و آذربایجان شدند آنجا هم اولا شرایط ایجاب می‌کند که بازیگرها را خوب بشناسیم ببینیم چه بازیگرهایی با چه اهدافی هستند، ترکیه چه اهدافی دارد دنبال می‌کند خود آذربایجان چه مشکلی دارد که بستر ساز این  بازی می‌شود.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور بیان کرد: ظاهر صحنه این است که کسانی آمدن زمینه ورود رژیم صهیونیستی را فراهم کردند که از لحاظ ژئوپلوتیک مرزهای را تغییر ‌دهند نخجوان را داشتیم از یک دالانی می‌دیدیم به سمت آذربایجان، به هر حال یک تعداد آذری زبان در داخل ارمنستان در جایی قرار دارند که دل‌شان می‌خواهد وصل باشند به آذربایجان.

وی عنوان کرد: اما کاری که دشمن انجام داد این است که دارد این دالان را می‌آورد در مرزهای ما و اگر این دالان بیاد اینجا این است که 44 کیلومتر مرز ما با ارمنستان قطع می‌شود و ما دچار تغییر ژئوپلوتیک می شویم ارتباط ما با ارمنستان قطع می‌شود و می‌تواند زمینه‌ساز یک سری مشکلات برای ما باشد می‌تواند دسترسی دشمن را برای انتقال انرژی باز کند باید مدیریت کنیم این صحنه را.

 

مردم آذربایجان دنبال احیای یک حس ایدولوژیک مشترک‌اند

وی با بیان این که اما نکته ای که دارد این است که اولا باید بفهمیم چرا آذربایجان این صحنه را فراهم می‌کند، گفت: مردم آذربایجان را مردمی می‌دانیم که 70 سال در سایه حکومت کمونیزم شرایطی را طی کردند که اجازه نداشتند یک اذان یا یک یاحسین و یا یک یا ابالفضل بگویند و محروم بودند از هر گونه حرکت ایدولوژیک اینها  بواسطه کم شدن شر کمونیست احساس رهایی کردند مستقل شدند و به لحاظ ایدولوژیک به فرهنگ ما نزدیک شدند و بسیار مشتاقند بیایند یک حس ایدولوژیک مشترکی احیا کنیم و این عِرق مذهبی را می بینیم.

عبدالهی فر ادامه داد:  کسانی که مخالف تعامل ایدئولوژیک مردم آذربایجان با این شیعیان غیور ایرانی آذریهای عاشق ابالفضل و اهل بیت علیه السلام هستند این برایشان خیلی سنگین است و نمی‌خواهند ارتباط برقرار شود چون در این گفتمان مذهبی بازنده آنها هستند.

 

شکافهای قومیتی ترفند استکبار جهانی و سرویسهای اطلاعاتی برای جلوگیری از تعاملات ایدئولوژیک

وی گفت: برای این که این تعامل ایدئولوژیک برقرار نشود ترفندی که استکبار جهانی و سرویسهای اطلاعاتی دیدند این است که از شکافهای قومیتی استفاده کنند تا غلبه کنند بر ارتباط ایدئولوژیک کنند و آذربایجان این انگیزه را داده که برای جلوگیری از آن تسلطی است که کاملا می‌بینند و حس می‌کنند به شکل تمام عیار سیطره فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که مردم آذربایجان عاشق نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و این برایشان خیلی سنگین است.  

وی ادامه داد: لذا مایلند که فاصله بگیرند مایلند به دشمنان ما کمک کنند مایلند که ارتباط ما را قطع کنند از لحاظ اقتصادی برای ما زحمتهایی را ایجاد کنند.

 

رژیم صهیونیستی این 25 سال پایان را جدی گرفته است

عبدلهی فر افزود: رژیم صهیونیسمی بعنوان بازیگر اصلی این صحنه بسیار امروز خودش را در شرایط سخت می بیند این 25 سال پایان رژیم صهیونیستی را جدی گرفتن و برای این که زمان را به تاخیر بیندازند دارند تلاش می‌کنند.

 

ترکیه به اندازه کافی انگیزه دارد چون در چهل سال گذشته به شدت در رقابت با جمهوری اسلامی عقب افتاده

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور بیان کرد: ترکیه به اندازه کافی انگیزه دارد چون احساس می‌کند در چهل سال گذشته به شدت در رقابت با جمهوری اسلامی عقب افتاده دارای مشکلات داخلی زیادی است که با شعارهای عوام فریبانه تلاش می کند مردمش را با خود همراه کند.

وی ادامه داد: به شدت مایل است که به مرزهای دریایی خزر نزدیک شود و این دالان به او کمک می کند به شدت مایل است که بتواند به اروپا که سالهاست بازیش می دهند برای پیوستن به ناتو یک اطمینان خاطر بدهد که می تواند گاز آسیای میانه را بدون انتقال از مرزهای ایران تامین کند این برایش امتیاز خواهد بود توی این زمینه تلاش خودش را می‌کند.

 

ترکیه ایدئولوژیک برخورد نمی‌کند

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان کرد: ترکیه ایدئولوژیک هم برخورد نمی کند هر جا منافعش ایجاب کند یک روز مرگ بر اسرائیل می‌گوید یک روز با اسرائیل مانور برگزار می‌کند و انواع اقسام را بکار می‌بردند. همچنین تروریستهای ادلب بزرگترین مشکل الان ترکیه است که تلاش می کند این ظرفیت را بیاورد حوالی مرزهای ما مستقر کند.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور بیان کرد: پاکستان به دلایل خاص خودش به دلیل وابستگی ارتش و سرویس اطلاعاتی پاکستان به امریکا دارد اهداف خود را دنبال می‌کند؛ ما باید بسیار هوشمندانه عمل کنیم.

 

هفته وحدت یکی از اصول بسیار تاثیر گذار است

وی بیان کرد: یکی از اصولی که بسیار تاثیر گذار است این است که امروز داریم یک روز بزرگ جشن می‌گیریم یکی از خواص این روز بزرگ وحدت بین مسلمین است،هنر حضرت امام رضوان الله تعالی علیه این بود که توانست اختلافاتی که دشمن در بین مسلمین ایجاد می‌کند را به بیرون مرزها جمهوری اسلامی انتقال دهد، هنر حضرت امام (ره) این بود که توانست با پرررنگ کردن مسائل اصلی جهان اسلام مثل فلسطین توانست موضوعات حاشیه‌ای را کم رنگ کند.

 

دشمن دنبال یک شرایطی است که هر گلوله‌ای از هر طرف که شلیک شود به نفع رژیم صهیونیستی باشد

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور  ادامه داد: دقیقا دشمن دارد سود و نفع خودش را این می‌ بیند که این اختلاف را برگرداند بیاورد ما را دوباره سراغ مسائل حاشیه‌ای و یک اختلافاتی را با اتحاد سازی و با متحد کردن ماجرا این موضوع را به فراموشی به کم رنگ شدن بسپرد و ما را دچار  یک شرایطی بکند که هر گلوله‌ای از هر طرف که شلیک شود این به نفع رژیم صهیونیستی باشد.

عبدللهی فر تاکید کرد: ما باید حواسمان باشد ببینیم سود اصلی این مناقشه را چه کسی می‌برد هر اتفاقی یک ریال بین کشورهای اسلامی هزینه شود سرمایه جهان اسلام است که کاهش پیدا می‌کند به نفع یهود و دشمنان ما.

 

بایدن می‌داند که هیچ کشوری توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را ندارد

وی ادامه داد: امریکایی‌ها  که امروز به فکر اتحاد سازی هستند می‌دانند بایدن می‌داند که هیچ کشوری توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را ندارد و لذا  تنها یک راه باقی می‌ماند و آن ساختن اتحادیه است اتحادیه‌ای بین ترکیه بین آذربایجان با وساطت رژیم صهیونیستی و با شریک کردن کشورهایی مثل پاکستان و غیره.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور عنوان کرد: و ما نباید توی زمین دشمن قرار بگیریم نحوه مواجهه‌مان؛ خیلی‌ها اصرار می‌کنند برویم کمک فلانی دقیقا کسانی هستند که دانسته یا نادانسته دارند پازل دشمن را تکمیل می‌کنند.

 

یک جایی صبر استراتژِیک اقتدار راهبردی ماست

عبداللهی فر با اشاره به اقتدار قدرت نظامی،گفت: یک جایی صبر استراتژِیک اقتدار راهبردی ما، ایجاب می‌کند بزرگ منشانه و عزتمندانه در عین داشتن قدرت با مسائل برخورد کنیم و باید توان را جمع و مسائل را مدیریت کنیم به نفع منابع و  مصالح اسلامی تا انشاالله در مقابل دشمنان با اقتدار بایستیم.

انتهای پیام/

    معصومه صادقی

 

زمان انتشار: دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵:۴۱

شناسه خبر: 99343

مطالب مرتبط :
عسل

ساخت یک حسگر سریع برای تشخیص میزان سم عسل

دانشمندان روسی یک حسگر سریع برای تشخیص نیتروبنزن در غذا و لوازم آرایشی ایجاد کرده اند.

اصفهان و قونیه در مسیر خواهرخواندگی

در دیدار معاون فرهنگی شهردار اصفهان با هیأت اعزامی از کشور ترکیه؛

اصفهان و قونیه در مسیر خواهرخواندگی

هیأت ترکیه‌ای در دیدار با معاون فرهنگی شهردار اصفهان با اشاره به قرابت‌های فرهنگی اصفهان و قونیه، خواستار فراهم شدن مقدمات خواهرخواندگی این دو شهر شدند.

معافیت مبتلایان به سرطان از پرداخت فرانشیز تعرفه دولتی در دریافت خدمات تخصصی

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت به مناسبت هفته بیمه سلامت مطرح کرد؛

معافیت مبتلایان به سرطان از پرداخت فرانشیز تعرفه دولتی در دریافت خدمات تخصصی

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: مبتلایان به سرطان از پرداخت فرانشیز تعرفه دولتی در دریافت خدمات تخصصی معاف هستند.

منطقه حاشیه نشین شهر اصفهان باید بعنوان یک ناحیه ویژه با متولی مشخص و واحدی باشد

مدیر انجمن حمایت از کودکان چتر نیلی حصه اصفهان گفت:

منطقه حاشیه نشین شهر اصفهان باید بعنوان یک ناحیه ویژه با متولی مشخص و واحدی باشد

دیر انجمن حمایت از کودکان چتر نیلی حصه اصفهان، در سلسله نشست‌های تخصصی دانشگاه حل مسئله «مسئله دوم، حاشیه نشینی در شهر اصفهان،علل و پیامدها»

تشریح مهمترین دلایلی بیشتر بودن جرائم و آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین/سن متغییر خیلی مهم است

عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه اصفهان؛

تشریح مهمترین دلایلی بیشتر بودن جرائم و آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین/سن متغییر خیلی مهم است

عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه اصفهان، در سلسله نشست‌های تخصصی دانشگاه حل مسئله «مسئله دوم، حاشیه نشینی در شهر اصفهان،علل و پیامدها» پنج عامل تراکم جمعیت، مهاجرپذیری، جوانی جمعیت و مالکیت و بافت مسکن را از مهمترین دلایلی بیشتر بودن جرائم و آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین دانست و تاکید کرد: بویژه سن متغییر بسیار مهم است.

جراحی آب مروارید رابطه معنی‌داری با افزایش خطر مرگ عروقی دارد

در مجله چشم پزشکی بریتانیا گزارش شد؛

جراحی آب مروارید رابطه معنی‌داری با افزایش خطر مرگ عروقی دارد

تحقیقاتی که به صورت آنلاین در مجله چشم پزشکی بریتانیا منتشر شده است نشان می‌دهد که جراحی آب مروارید با افزایش خطر مرگ ناشی از علل عروقی مانند سکته مغزی و حمله قلبی مرتبط است.

روش شمارش سلول‌های توموری و چگونگی گسترش سرطان ابداع شد

توسط مهندسان MIT؛

روش شمارش سلول‌های توموری و چگونگی گسترش سرطان ابداع شد

مهندسان MIT راهی برای شمارش سلول‌های تومور در حال گردش گریزان در موش‌ها ابداع کردند که به آن‌ها اجازه می‌دهد دینامیک متاستاز را مطالعه کنند.

تاکید وزیر علوم بر استفاده از ظرفیت موسسات علمی در ارزیابی آموزش عالی/۱۱۹ موسسه آموزش عالی آزاد دارای مجوز فعالیت‌اند

درهجدهمین نشست شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی:

تاکید بر استفاده از ظرفیت موسسات علمی در ارزیابی آموزش عالی/۱۱۹ موسسه آموزش عالی آزاد دارای مجوز فعالیت‌اند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به گستردگی و تنوع موضوعات مختلف در آموزش عالی گفت: برای ارزیابی و نظارت بر فعالیت موسسات آموزش عالی به ویژه موسسات آموزش عالی آزاد؛ می توان از ظرفیت موسسات علمی مورد تأیید استفاده کرد، همچنین رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری به ۱۱۹ موسسه آموزش عالی آزاد دارای مجوز فعالیت اشاره کرد.

اهلی‌سازی آناتومی ماهیچه‌های صورت سگ‌ها برای ارتباط با انسان تغییر کرد/اکنون سگها انسان را دستکاری می‌کنند

محققان دانشگاه هاوارد گزارش کردند:

اهلی‌سازی آناتومی ماهیچه‌های صورت سگ‌ها برای ارتباط با انسان تغییر کرد/اکنون سگها انسان را دستکاری می‌کنند

تنها در ۳۳۰۰۰ سال، اهلی‌سازی آناتومی ماهیچه‌های صورت سگ‌ها را به‌طور خاص برای ارتباط صورت با انسان تغییر داد، اما، جداول از آن زمان تغییر کرده است اکنون این سگ‌ها هستند که به جای آن ما را با چشمان شایان ستایش خود مقاومت ناپذیر دستکاری می‌کنند.

سرپرست دانشگاه تربیت مدرس منصوب شد

با حکم وزیر علوم؛

سرپرست دانشگاه تربیت مدرس منصوب شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی؛ دکتر «فرهاد دانشجو » را به عنوان سرپرست «دانشگاه تربیت مدرس» منصوب کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب