صافکاری بدون رنگ مهارتی نوین در تعمیر خودرو

صافکاری PDR، روشی نوین برای بازیابی سطح آسیب دیده بدون رنگ به حالت اولیه خود، با کمترین هزینه و در کمترین زمان می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ بعد از تصادفات کوچک و بزرگ و وارد آمدن آسیب به بدنه خودرو آنچه که همه ما به آن نیاز داریم تعمیرات خودرو می‌باشد. تعمیر و صافکاری خودرو مهارتی است که می‌شود با یک نیازسنجی ساده به ارزش آموزش آن پی‌ برد.

مهندس رضا بیابانی کارآفرینی موفق در گفتگو با علم و فناوری در خصوص شیوه جدید کار خود که صافکاری خودرو بدون رنگ است، گفت: صافکاری بدون رنگ روش و شیوه جدیدی است که با ابزارآلات جدید سطح کار را به خوبی می‌توان به حالت اولیه کمپانی درآورد.

صافکاری بدون رنگ یا (PDR) مهارت نوینی بود که اگر می‌توانستیم در ایران آن را آموزش دهیم از خروج ارز جلوگیری می‌شد چرا که ما نیاز داشتیم تکنسین های فنی را از خارج از کشور بیاوریم و این موجب ارزبری و خارج کردن ارز از کشور می‌شد و واقعاً برای من خیلی جای تاثر داشت به این خاطر تصمیم گرفتم که خودم به هموطن هایم آموزش بدهم تا این تکنیک را بدون نیاز به تکنسین های خارجی یاد بگیرند.

کلمه PDR برگرفته شده از Paintless Dent Repair و به معنای ترمیم بدون رنگ می‌باشد. صافکاری پی دی آر روشی نوین برای بازیابی سطح آسیب دیده بدون رنگ به حالت اولیه خود، با کمترین هزینه و در کمترین زمان می‌باشد. خودروی شما ممکن در اثر تصادف یا سایر عوامل همچون بارش تگرگ و … آسیب ببیند. در این مواقع اگر رنگ ماشین آسیب ندیده و از بین نرفته باشد، اولین راهکار برای اصلاح فرورفتگی و برجستگی‌های ایجاد شده بر روی بدنه، مراجعه به صافکاری می‌باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، پدیده صافکاری مدرن پی دی آر (PDR) وارد این عرصه شده است.

صافکاری خودرو کسب و کاری است که نیاز به سرمایه های مالی آنچنانی ندارد و تنها داشتن مهارت و علاقه مهمترین سرمایه آن است.

اوایل سال ۱۳۹۰ بود که زیر ۱۰ میلیون تومان هزینه کردم تا ابزارآلات و تجهیزات لازم را تهیه کنم، با نرخ تورم الان اگر کسی بخواهد وارد این حرفه بشود حدود ۲۵ میلیون نیاز دارد تا ابزار و تجهیزات مورد نیاز را تهیه کند.

از زمان کودکی و نوجوانی به کار خودرو علاقه زیادی داشتم علاقه ام باعث شد که در دبیرستان و دانشگاه در رشته فنی تحصیل کنیم؛ اکنون نیز همراهی برادرم باعث پیشرفت کارم شده است.

محمد بیابانی در کنار آموزش های که ارائه می‌دهند خدماتشان را در بستر فضای مجازی هم گسترش داده و به صورت تخصصی پیش می‌برد.

مربی آموزش کارگاه آنها که تجربه های زیادی در این کار دارد می‌گوید: برای آموزش و یادگیری این مهارت هیچ هزینه ای نکرده‌ام و تنها با آزمون و خطا توانستم کار را رشد و گسترش دهم.

صافکاری خودرو کار بسیار جذابی است که اگر دل به کار دهیم مشتری زیادی دارد‌.

این کار هم مثل همه کارها شکست هم دارد اما با انگیزه و پشتکار است که انسان به موفقیت می‌رسد اگر به کاری که انجام می‌دهیم عشق و علاقه داشته باشیم و پای تمام مشکلات بایستیم و با اولین شکستی که می‌خوریم دلسرد نشویم قطعاً موفق خواهیم بود.

به عنوان مثال اگر با شروع کاری در اول راه با شکستی روبرو شدیم نگوییم که اگر پول هایم را در بورس گذاشته بودم برنده بودم یا اگر ارز دیجیتال خریده بودم برنده بود این مقایسه ها اصلا خوب نیست ما باید در راهی را که انتخاب کرده‌ایم ثابت قدم باشیم و با تمام توان جلوی مشکلات بایستیم تا موفق شویم.

گفتنی است آموزش فنی حرفه ای با در اختیار گذاشتن آموزشگاه فنی ۹ دی به این گروه فضا را برای یادگیری این مهارت فراهم کرده است و اکنون مکانی شده برای مهارت آموزی کسانی که به این کار علاقه دارند.

جنسیت در این کار مطرح نیست و زنان هم می‌توانند کنار مردان به این حرفه بپردازند چرا که این صافکاری نوین مثل صافکاری معمول کار سنگینی نیست که خستگی به دنبال داشته باشد و کاری کاملا راحت و شیرین و بدون سر و صدا است.

تبلیغ مهارت آموزی و توجه به نیاز سنجی برای خانواده ها و جوان ها نیاز امروز جامعه است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۰:۲۴

شناسه خبر: 99391

مطالب مرتبط :
دلایل خاموش شدن اتومیبل در حین رانندگی

دلایل خاموش شدن اتومیبل در حین رانندگی

شایع‌ترین مشکلی که باعث می شود خودرو در حین رانندگی خاموش شود،

راه‌اندازي مركز سنجش مهارت در مجموعه پادگان اصفهان براي اولين بار در كشور

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در همايش مهارت آموزي كاركنان وظيفه نيروهاي مسلح خبر داد:

راه‌اندازي مركز سنجش مهارت در مجموعه پادگان اصفهان برای اولين بار در كشور

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در همايش مهارت آموزي كاركنان وظيفه نيروهاي مسلح از راه‌اندازي مركز سنجش مهارت در مجموعه پادگان اصفهان برای اولين بار در كشور خبر داد.

شناخت ظرفیت‌های مهارتی لایه‌های استانی، ظرفیت‌های ملی را افزایش می‌دهد

نماینده دفتر وزارت امور خارجه در استان اصفهان:

شناخت ظرفیت‌های مهارتی لایه‌های استانی، ظرفیت‌های ملی را افزایش می‌دهد

کردآبادی نماینده دفتر وزارت امور خارجه در استان اصفهان در جلسه‌ای با مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان گفت: شناخت ظرفیت‌های مهارتی لایه‌های استانی، ظرفیت‌های ملی را افزایش می‌دهد.

۱۲۳

دومین رویداد بین المللی کارآفرینی (تاک ۲) با همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی برگزار می‌شود

دبیر کمیته علمی رویداد و معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از برگزاری دومین رویداد بین المللی مجازی کارآفرینی تاک ۲ با همکاری پارک علم و فناوری و کمیته امداد امام (ره) استان خبر داد.

 واگذاری تصدی‌های مراکز فرهنگی شهرداری با رویکرد کارآفرینی

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان مطرح کرد:

واگذاری تصدی‌های مراکز فرهنگی شهرداری با رویکرد کارآفرینی

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان، گفت: اتاق فکر با موضوع واگذاری تصدی‌های سازمان‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به بخش خصوصی با رویکرد کارآفرینی برگزار شد.

۱

در پارک علم و فناوری برگزار شد:

برگزاری اولین رویداد کارآفرینی استارتاپ تریپ کشاورزی

اولین رویداد کارآفرینی استارتاپ تریپ کشاورزی با حضور رابط مرکز نوآوری شهید آشتیانی معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) و تیم های استارت آپ، در بزرگترین برج فناوری کشور برگزار شد.

خودرویار

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن؛

با اپلیکیشن «خودرویار» مکانیک خودرو خود شوید+لینک دانلود

اپلیکیشن «خودرو یار» برنامه ای حرفه ای است که در آن تمام ایرادهای احتمالی خودرو به همراه روش تعمیر آن ارائه شده است که با استفاده از آن می تواند تا حد ممکن از رجوع به مکانیک خودداری کنید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب