معرفی_کتاب:

کتاب "به زراعی گندم" منتشر شد

این کتاب در یازده گفتار، مفاهیم و مباحث کاربردی زراعت گندم، اصول و مبانی مدیریت زراعی، گیاه شناسی، فنولوژی، بوم شناسی، تغذیه گیاهی، مدیریت مصرف آب در زراعت، کنترل علف های هرز، مبارزه با آفات و کنترل بیماری های گیاهی، فیزیولوژی عملکرد دانه، ویژگی های کیفی دانه گندم را به زبانی ساده و کاربردی ارائه کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ مصطفی احمدی متولد سال ۱۳۵۱ خورشیدی در روستای هلالی احمدی شهرستان دشتی است. وی تحصیلات کارشناسی زراعت و اصلاح نباتات و کارشناسی ارشد رشته زراعت را در دانشگاه شیراز و مدرک دکتری زراعت- فیزیولوژی گیاهان زراعی را با موضوع تغذیه گیاهی گندم و کاربرد همزیست های گیاهی تحت شرایط تنش های محیطی، از دانشگاه ایلام اخذ نمود. سوابق علمی و آموزشی ایشان شامل تدریس در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر، مشاور پایان نامه های دانشجویی دانشگاه های شیراز و یاسوج، همکاری با پارک علم و فناوری خلیج فارس، داوری ۱۱ عنوان مقاله علمی - پژوهشی و همکار مجری ۱۰ طرح تحقیقی- ترویجی می باشد. وی عضو انجمن زراعت و اصلاح نباتات ایران، عضو انجمن فیزیولوژی گیاهی ایران بوده و مسئولیت مرکز جهادکشاورزی کاکی را به عهده دارد.

 

دکتر احمدی پژوهشگر حوزه علوم زراعی بوده و تاکنون ۴۰ عنوان مقاله در همایش ها و کنگره های ملی و منطقه‌ای علوم زراعی ارائه و ۱۴ عنوان مقاله در مجلات علمی - پژوهشی و علمی - ترویجی ، ۲ عنوان مقاله ISI  و ۵ عنوان نشریه فنی- ترویجی به چاپ رسانده است. تالیفات ایشان شامل  ۷ عنوان کتاب به شرح زیر می باشند:

۱.آموزش زراعت گوجه فرنگی.

۲.زراعت کلزا.

۳.زراعت گیاهان دانه روغنی.

۴.اکولوژی گیاهی.

۵.اصول تولید و فرآوری گوجه فرنگی.

۶ . به زراعی گندم.

۷. کاکی کهن دیار (کار مشترک گروه نویسندگان، فصل های اول و ششم).

 

فهرست مطالب:

این کتاب در یازده گفتار، مفاهیم و مباحث کاربردی زراعت گندم، اصول و مبانی مدیریت زراعی، گیاه شناسی، فنولوژی، بوم شناسی، تغذیه گیاهی، مدیریت مصرف آب در زراعت، کنترل علف های هرز، مبارزه با آفات و کنترل بیماری های گیاهی، فیزیولوژی عملکرد دانه، ویژگی های کیفی دانه گندم را به زبانی ساده و کاربردی ارائه کرده است.

به قلم دکتر مصطفی احمدی:

گندم به عنوان یکی از مهم ترین و با ارزش ترین منابع غذایی در جهان به شمار می رود. ارزش و جایگاه جهانی گندم باعث شده است که سنبله گندم به عنوان الگوی غذا در جهان شناخته شود. الگوی سازمان خواربار جهانی (فائو) یک گندم ریشکدار با شعار «بگذارید نان وجود داشته باشد» است. برنامه توسعه سازمان ملل، جهان را در احاطه دو سنبله گندم نشان می دهد. سیمیت به عنوان سازمانی که در راه اصلاح و بهبود عملکرد جهانی گندم گام بر می دارد، یک سنبله گندم بخشی از نشان بین المللی این مؤسسه معتبر و معروف جهانی است. کشت گندم از روزگاران بسیار کهن تا به امروز در ایران رایج بوده و به عنوان یک محصول استراتژیک نقش ارزشمندی را در الگوی مصرف جامعه ایرانی داشته است. عملکرد گیاهان زراعی نتیجه برهمکنش ژنتیک، محیط و مدیریت مزرعه است. در این مجموعه تلاش شده است که بر مبنای اصول زراعی و با نگاهی فیزیولوژیک به موضوعات مختلفی مانند انتخاب ارقام بر اساس پتانسیل ژنتیکی و سازگاری‌های محیطی، روش کاشت، تاریخ کاشت، مدیریت مزرعه در شرایط تنش های محیطی تغذیه گیاهی و اهمیت و نقش مکانیزاسیون در کاشت و برداشت گندم به صورت تحلیلی و کاربردی پرداخته شود.

 

به زراعی گندم با موضوعیت مدیریت زراعی گندم در پاییز ۱۴۰۰ با تیراژ ۵۰۰ نسخه توسط انتشارات نوروزی به بازار کتاب عرضه شد. علاقه مندان می توانند از نوشت افزار معلم شهر کاکی این کتاب را تهیه نمایند.

 

در صفحاتی از کتاب چنین آمده:

دما در رشد و نمو گیاهان زراعی نقش اساسی دارد به گونه‌ای که میزان رشد در واحد زمان و مراحل رشد و نمو گیاه وابسته به شرایط دمایی است.

گندم از نظر سازگاری به دما، در گروه گیاهان سرما دوست قرار دارد. طول دوره رشد گندم با افزایش دما کاهش می یابد. در جنوب ایران، افزایش دما و گرمای زودرس با کاهش زمان و فرصت لازم برای رشد رویشی کافی و فراهم نبودن مواد فتوسنتزی مورد نیاز برای رشد سنبله و پر شدن دانه، عملکرد دانه گندم را کاهش می دهد. با افزایش میانگین دمای شبانه روزی هوا به بیش از ۲۰ درجه سلسیوس در مرحله دانه بندی، طول دوره پر شدن دانه و وزن دانه کاهش می یابد. با انتخاب ارقام سازگار و تاریخ کاشت مناسب برای هر اقلیم می توان طول  دوره نموی را با توجه به شرایط آب و هوایی در مراحل رشد گیاه به گونه‌ای تنظیم کرد که مناسب ترین میزان رشد و بالاترین عملکرد در واحد سطح به دست آید. علاوه بر این هورمون ها و تنظیم کننده های رشد نیز می توانند در افزایش تحمل به تنش های محیطی، بهبود رشد گیاه و افزایش عملکرد کمی و کیفی دانه مؤثر باشند.

نویسنده: لیلا_حیاتی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳:۴۵

شناسه خبر: 99825

مطالب مرتبط :
معرفی کتاب آرزو‌های دست ساز

معرفی کتاب آرزو‌های دست ساز

کتاب "آرزوهای دست ساز" روایتی از ۱۰ سال فراز و نشیب یک شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری های الکترونیکی و کامپیوتری است.

برگزاری دوره آموزشی توسط کانون بسیج جامعه کشاورزی شهرستان دشتی

برگزاری دوره آموزشی توسط کانون بسیج جامعه کشاورزی شهرستان دشتی

کانون بسیج جامعه کشاورزی شهرستان دشتی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کمک به ارتقاء بهره وری و رونق و توسعه اشتغال خانگی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مهارتی می کند.

افتتاح پایگاه علمی خواهران شهرستان دشتی

افتتاح پایگاه علمی خواهران شهرستان دشتی

پایگاه بسیج علمی خواهران ریحانه النبی(س) حوزه خدیجه کبری س شهر کاکی با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و مسئول علمی پژوهشی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر و تعدادی از مسئولین افتتاح شد.

] ​حمایت مسئولان از فراوری زرشک در حد حرف / کشاورزان محصول اورگانیک تولید کنند

گزارش خبرگزاری علم و فناوری ازعدم فراوری زرشک خراسان جنوبی

​حمایت مسئولان از فراوری زرشک در حد حرف / کشاورزان محصول ارگانیک تولید کنند

​زرشک تنها محصول استراتژیک خراسان جنوبی است که برای فراوری آن حمایت های مسئولان کشوری واستانی را می طلبد.

۱

‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍چاپ سوم کتاب پرورش نخبگان معنوی در مساجد با طرح جلد جدید منتشر شد

مهدی نظرپور مسئول علمی، پژوهشی سپاه ناحیه انزلی استان گیلان گفت کتاب خوب برای نیروهای بسیجی که سعی در ارتقاء اهداف تربیتی با نگرش های علمی و مسجد محوری در سطح بسیج و مساجد، برای فرماندهان حوزه و پایگاهای مقاومت، کتاب پرورش نخبگان معنوی در مساجد بسیار کاربردی خواهد بود

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب