داشتن برنامه و مطالعه شرط موفقیت در کنکور

برنامه ریزی از ملزومات زندگی هر انسان می باشد و افراد، برای سازمان دهی اعمال روزانه یا امور کاری و تحصیلی خود نیاز به یک نقشه راه یا همان برنامه ریزی دارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ برنامه ریزی از ملزومات زندگی هر انسان می باشد و افراد، برای سازمان دهی اعمال روزانه یا امور کاری و تحصیلی خود نیاز به یک نقشه راه یا همان برنامه ریزی دارند. یکی از مهم ترین اهداف برنامه ریزی، نظم بخشی به امور مهم جهت دست یابی به موفقیت است.

کنکور سراسری، یکی از مهم ترین مراحل زندگی بسیاری از افراد است و موفقیت در آن، مستلزم پایه ریزی یک برنامه قوی و اصولی می باشد. همه داوطلبان کنکور به خوبی اهمیت برنامه ریزی را درک می کنند و می دانند که برای رسیدن به اهداف خود، می بایست توان مدیریت زمان، تمرکز، انگیزه و تلاش خود را به شایسته ترین نحو ممکن داشته باشند. برنامه ریزی صحیح، علاوه بر بالا بردن بازده مطالعه، موجب آرامش روحی و روانی داوطلب نیز می شود و تاثیر به سزایی در کاهش هرج و مرج ذهنی و بی دقتی دارد. برنامه ریزی کنکور را می توان به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کرد.

مهندس محمدرضا اصفهانی هشجین دانشجوی پر تلاش دانشگاه شهید بهشتی کرج توانست در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش سیستم های الکترونیک دیجیتال دانشگاه شهید بهشتی تهران پذیرفته شود. پس از کسب خبر این موفقیت، با آقای اصفهانی در این زمینه گفتگو می کنیم.

برای خانواده اصفهانی پذیرفته شدن در دانشگاه شهید بهشتی تهران چیزی دور از دسترس و غیرقابل باور نبود. آخر محمدرضا اصفهانی دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی را که با رتبه های 10 در مقطع کاردانی و 22 در مقطع کارشناسی برای این خانواده رقم زده بود پشت سر گذاشته بود.

محمدرضا متولد ۱۳۷۹، در شهریورماه ۱۴۰۰ ضمن دفاع از پروژه خود با عنوان سیستم های هیبریدی در مقطع تحصیلی مهندسی برق قدرت از دانشکده فنی و حرفه ای شهید بهشتی کرج فارغ التحصیل و در مهرماه ۱۴۰۰ با کسب رتبه ۱۰۰۰ در مقطع تحصیلی مهندسی برق گرایش سیستم های الکترونیک دیجیتال دانشگاه شهید بهشتی تهران پذیرفته شد.

پدر وی یک فرهنگی نخبه، بسیجی با مدرک تحصیلی فوق لیسانس و هم اکنون معاون آموزش و نوآوری اداره آموزش وپرورش منطقه خورش رستم می باشد. مادرش نیز هم یک بسیجی و فرمانده پایگاه ام ابیهای بسیج مقاومت خواهران حوزه محدثه بوده و با مدرک تحصیلی لیسانس مربی پیش دبستانی است.

اصفهانی می گوید: از اینکه توانسته ام به فضل در مقطع کارشناسی ارشد و رشته دلخواه خودم قبول شوم و دل خانواده و دوستان و همشهریان عزیز خویش را شاد کنم، خدا و ائمه اطهار علیهم السلام را همواره شاکرم.

وی با بیان اینکه خانواده ام در موفقیتم موثر بوده اند افزود: نیرو و انرژی پدرم و اثر آن در پیروزی ام وصف ناشدنی است.  وی نقش اساسی را در این پیروزی ایفا کرده است و پیوسته برای موفقیتم در تلاش بوده اند که بدین وسیله مراتب سپاس و قدردانی خویش را اعلام و ابراز می دارم.

اصفهانی گفت: با توجه به این که من از یک طرف دانشجوی کارشناسی بودم و روزانه با بحث سپری نمودن کارورزی و همچنین نوشتن پروژه کارشناسی و از طرف دیگر انجام امتحانات پایان ترم دانشگاهم روبرو بودم فرصت زیادی برای مطالعه دروس کارشناسی ارشد نداشتم بنابراین سعی می کردم از زمان بهره کافی و وافی را ببرم و بیشتر روی دروس کارشناسی متمرکز بودم و همه نگاهم با توصیه پدرم روی مقطع کارشناسی ارشد بود که موفق شدم.

دانشجوی بسیجی تصریح کرد: در مقطع کاردانی در آزمون های آزمایشی شرکت داشتم ولی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد نه.

وی خاطر نشان کرد: توصیه من به دیگر عزیزان کنکوری، داشتن برنامه و مطالعه بشرط علاقه و دلبستگی به رشته دلخواه خودشان و رفتن به سمت و سوی رشته های فنی و حرفه ای طبق منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی است که ان شاءالله موفق خواهند شد من به رشته ام علاقه مندم به همین دلیل الان یک مغازه کوچکی دارم که درآمدزایی هم می کنم و راضی هستم.

اصفهانی افزود: از همه اساتید و به ویزه مهندس سعید لطفی که به عنوان مشاور راهنمایم بوده است و دلسوزان شهر و کشورم علی الخصوص آن کسانی که به من انرژی مثبت دادند و در موفقیتم کوچکترین نقشی داشتند ممنون و سپاسگزارم.

وی در پایان گفت: برای سپاه و بسیج که همواره برایم در عرصه علمی و پژوهشی زحمت می کشند و حامی بوده اند سعادت، سلامتی و پیروزی بر جهانخواران و زورگویان عالم را مسالت می نمایم و به عنوان بسیجی دانشجو بر ندای رهبرم سید علی لبیک می گویم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 99882

مطالب مرتبط :
دگزامتازون

کاهش مرگ و میر با مصرف دگزامتازون

گزارش جدید نشان می دهد که دگزامتازون خطر مرگ ناشی از عفونت شدید کروناویروس را تا ۵۶ درصد کاهش می دهد.

نمایشگاه

نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های مرکز رشد مشترک سازمان بسیج علمی و پژوهشی و پارک علم و فناوری استان اردبیل برگزار می شود

نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های مرکز رشد مشترک سازمان بسیج علمی و پژوهشی و پارک علم و فناوری استان اردبیل با هدف جذب و کمک به افراد نوآور و ایده‌پرداز برگزار می شود.

اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم است

استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت:

اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم است

استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان با اشاره به این که امروز جامعه ترکیه و سران ترکیه و احزاب و حتی اندیشمندان ترکیه با یک سرگردانی و سردرگمی مواجه شده‌اند به اقدامات ترکیه در مدرنیسم و گرایش به غرب از گذشته تا بحال و همچنین اقدامات و حرکتهایی که این کشور در راستای نئوعثمانیسم داشته، گفت: امروز ما اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه را سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم تعبیر می‌کنیم.

مخترعین

مدیر مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین سازمان بسیج علمی اردبیل مطرح کرد؛

جشنواره جهادگران علم و فناوری فرصتی برای بهره مندی آحاد جامعه از ثمرات علم، فن‌آوری و نوآوری

مدیر مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین سازمان بسیج علمی سپاه حضرت عباس (ع) استان گفت: هدف اصلی برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری، بهره مندی آحاد جامعه از ثمرات علم، فن‌آوری و نوآوری است.

جزئیات فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی تهران/ از توزیع نوشت ‌افزار تا اجرای کنکورهای آزمایشی رایگان

جزئیات فعالیت ‌های بسیج دانش ‌آموزی تهران/ از توزیع نوشت ‌افزار تا اجرای کنکورهای آزمایشی رایگان

مسئول سازمان بسیج دانش‌ آموزی و فرهنگیان استان تهران به تشریح جزئیات برنامه‌های این سازمان در دوران کرونا پرداخت.

۱

سمیع زاده در گفت و گوی تفضیلی با خبرگزاری علم و فناوری:

برنامه ریزی برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با بسیج علمی سپاه قدس گیلان/ گام بلند دانشکده کشاورزی گیلان برای افزایش بهره وری در حوزه کشاورزی

رئیس دانشکده کشاورزی گیلان گفت: برنامه ریزی برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان و هدف گذاری برای توسعه فعالیتهای کشاورزی برای افزایش بهره وری و استفاده از متدهای علمی را در دستور کار قرار دادیم.

المپیاد

تجلیل از مدال آور المپیاد علمی دانشجویی کشور در شهرستان نمین

در نشست خانه نخبگان با حضور مسئولین و اعضای خانه نخبگان شهرستان نمین از دارنده مدال طلای امپیاد علمی دانشجویی تجلیل به عمل آمد.

رصدخانه

رئیس دانشگاه پیام نور اردبیل:

نخستین رصدخانه استان اردبیل راه‌اندازی شد

رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل از راه اندازي نخستین رصدخانه استان در مرکز دانشگاه پیام نور خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب