نخبه بهشهری:

امکان ذخیره برق لوازم خانگی فراهم می‌شود

نخبه بهشهری طرحی تهیه کرده که امکان ذخیره برق لوازم خانگی برای استفاده مجدد را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،یکی از اقداماتی که سازمان بسیج علمی و پژوهشی در استان مازندران انجام داده،شناسایی و حمایت از نخبگان است.

سینا امیری از جمله نخبگانی است که با وجود توانمندی‌ در زمینه الکترونیک در بهشهر نتوانست آنطور که باید و شاید طرح‌های خویش را عملیاتی کند.

وی با اعلام اینکه چند نمونه از طرح‌های تولیدی را برای عرضه در نمایشگاه هفته بسیج ارائه دادم، گفت: عرضه کارهای نخبگانی در نمایشگاه که مرتبط با این موضوع یکی از اقدامات اثر گذاری است که در حال انجام است.

این نخبه مازندرانی از ساخت منبع تغذیه هوشمند خبر داد و گفت: این دستگاه به لحاظ اقتصادی نسبت به نمونه‌ها موجود در بازار ارزانتر است.

وی با اعلام اینکه این دستگاه در زمینه اقتصادی و تجاری قابل مقایسه است، گفت: قابلیت‌های مختلف مثل نمایش دما، اندازه گیری جریان و قطع کردن جریان به صورت در این دستگاه دیده شده است.

امیری هزینه ساخت این دستگاه برای مصرف کننده را حدود یک میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این دستگاه در بازار به قیمت دو میلیون تومان به فروش می‌رسد.

وی با اعلام اینکه در صورت بازاریابی مشکلی برای تولید انبوه ندارم،افزود: مهمترین موضوع برای بنده حمایت‌های معنوی است و کاهش بروکراسی اداری برای دریافت مجوز تولید است.

این نخبه مازندرانی اضافه کرد: برای نمونه طرح منبع تغذیه هوشمند را در اختیار  چند نفر از فروشندگان قرار دادیم که رضایت کامل داشتند و تاکنون مشکل خاصی به بنده اعلام نشده است.

وی با اعلام اینکه ایده این طرح برای  خودم بوده است، افزود: غیر از این موارد طرح‌های متنوعی دیگری دارم که برای عملیاتی کردن آنها نیاز به حمایت‌های معنوی و تشکیل تیم داریم که در بهشهر این بستر فراهم نیست.

امیری در ادامه با اعلام اینکه تهیه و تدوین طرحی را در دستور کار دارم که امکان ذخیره برق دستگاه‌های خانگی را فراهم می‌کند،گفت: در این طرح دستگاه برق مصرف شده دستگاه قابل بازیابی و ذخیره است.

وی خاطر نشان کرد: برای ساخت این دستگاه نیاز به حمایت‌های مالی داریم.

این نخبه مازندرانی در پاسخ به این سئووال که چند درصد فکر می‌کنید این طرح قابل عملیاتی شدن، است، افزود: با توجه به قوانینی که وجود دارد به راحتی قابل استفاده است و بیشتر در حوزه نظامی قابل استفاده است.

وی با اعلام اینکه طرح‌های زیادی را در ذهن دارم،گفت: برای عملیاتی کردن آن نیاز به تشکل گروه است که تاکنون موفق به تشکیل گروه نشدم.

امیری درباره حمایت‌های بسیج علمی، گفت: امکانات و ادوات لازم را بسیج علمی در اختیار بنده قرار داده است و حتی افرادی را برای همکاری معرفی کرده که این ظرفیت در کمتر ارگانی تاکنون در بهشهر برای بنده و امثال بنده فراهم بوده است.

وی با اعلام اینکه غیر از بسیج علمی سایر دستگاه‌های اجرایی هم باید ورود پیدا کنند،افزود: اجرای برخی از طرح‌ها نیاز به حمایت سایر ارگان‌ها و نهادها دارد که کمتر شاهد همکاری در این حوزه بودم.

امیری که 23 ساله است به صورت جدی نسبت به نحوه آموزش در دانشگاه‌ها انتقاد کرده و گفت: در دانشگاه‌ها آنچیزی آموزش داده نمی‌شود که نیاز جامعه ما باشد و حتی برخی از اساتید آشنایی کافی نسبت به نیازمندی‌ها و توانائی‌های بازار ندارند و این یک معضل جدی در کشور است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۰:۳۲

شناسه خبر: 99988

مطالب مرتبط :
امیری

مدیر گروه برق و کامپیوتر دانشکده امام محمدباقر(ع) ساری مطرح کرد:

کم توجهی بحث برانگیز متولیان علمی کشور نسبت به هوش مصنوعی / تامین آب آشامیدنی در گرو توجه به هوش مصنوعی

مدیر گروه برق و کامپیوتر دانشکده امام محمدباقر(ع) ساری، با انتقاد از کم توجهی متولیان علمی کشور نسبت به هوش مصنوعی، گفت: در آینده نزدیک عدم توجه به این موضوع مشکلات جدی زیادی در بخش‌های مختلف برای کشور به وجود می آورد.

علمی

آزمایشگاه تخصصی در حوزه مغز راه‌اندازی شد و پژوهش‌ها توسعه یافت

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آزمایشگاهی برای ثبت پتانسیل‌های میدانی مغز راه‌اندازی شد تا ضمن توسعه فناوری علوم اعصاب، زمینه برای درمان بیماران فراهم شود.

دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز در رتبه‌بندی جهانی ۱۴۷ پله رشد کرد

تبریز- دانشگاه تبریز در ویرایش ۲۰۲۲ نظام رتبه‌بندی دانشگاهی «یو. اس. نیوز»، با ۱۴۷ پله رشد نسبت به سال قبل، در رتبه ۶۴۸ جهان جای گرفت.

 نوید نصیری زاده، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یزد خبر داد

انتشار ۵ نشریه علمی به زبان‌های فارسی و انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد

نصیری زاد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یزد از انتشار ۵ نشریه علمی به زبان‌های فارسی و انگلیسی در این دانشگاه خبر داد.

تاثیر حذف ۴ صفر از پول ملی بر اقتصاد چیست؟

مدرس دانشگاه علم و فناوری مازندران مطرح کرد:

تبعات حذف ارز چهار هزار و دویست تومانی در کشور / قیمت مرغ به کیلویی ۶۰ هزار تومان می‌رسد

مدرس دانشگاه علم و فناوری مازندران، گفت: سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی در ۱۵ قلم کالای اساسی ما اثر گذار بوده است با ارز چهار هزار و۲۰۰ تومان قیمت یک کیلو مرغ ما ۲۶ هزار تومان است، وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود قیمت مرغ به کیلویی ۵۷ تا ۶۰ هزار تومان می‌رسد.

سیستم ups با باتری های اسیدی

نمونه ای که مشابه داخلی یا خارجی ندارد؛

موفقیت محققان اصفهانی برای خودکفایی در ذخیره برق/سیستم ups با باتری های اسیدی طراحی و ساخته شد

محققان یک شرکت حفاظتی و الکتریکی در اصفهان، سیستم ups با باتری های اسیدی را که نمونه خارجی و یا داخلی ندارد، طراحی و ساختند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب