دانش آموزان باید با نگاه فن آورانه به محیط اطراف رشد کنند

کد مطلب: 100557  |  تاريخ: یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰  |  ساعت: ۰۷:۳۰


دانش آموزان باید با نگاه فن آورانه به محیط اطراف رشد کنند

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی آموزش وپرورش استان چهارمحال و بختیاری گفت: باید دانش آموزانی تربیت شوند که با نگاهی عالمانه و فن آورانه و چیستی و چرایی محیط پیرامون خود، رشد کنند.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری؛ بیات سلطانی معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی آموزش وپرورش استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بیش از 15 هزار دانش آموز در چهارمحال و بختیاری وجود دارد اظهار کرد:  پایه و اساس رشد و توسعه هر کشوری در آموزش و پرورش است تا دانش آموزانی تربیت شوند که با نگاهی عالمانه و فن آورانه و چیستی و چرایی محیط پیرامون خود، رشد کنند.
 
وی تصریح کرد: می شود گفت دانشگاه های ما در تربیت نخبگان علمی موفق تر خواهند بود.
 
 
سلطانی با اشاره به اینکه  در حوزه دانش آموزی، در بخش فعالیت های پژوهش سراهای دانش آموزی 11 نفر منتخب استانی و 4 نفر منتخب کشوری هستند  گفت: در جشنواره خوارزمی هم 11 نفر حائز رتبه برتر در بین 250 شرکت کننده این بخش بوده اند و همچنین از همکاران نخبه در سه بخش اقدام پژوهی، پایان نامه برتر، پژوهشگر برتر تجلیل خواهد شد.
 
 عامل رشد و بالندگی هرجامعه ای در گرو برنامه های علمی است
 
  سعید رییسی  معاون توسعه  و مدیریت منابع استانی نیز در این باره گفت: عامل رشد و بالندگی هر جامعه ای در گرو برنامه های علمی، کار کارشناسی و هدف گذاری های علمی و کارشناسی می باشد، هر کشوری که توانسته است بر پایه علم و دانش برنامه ها و اهداف خود را مشخص کند در راه پیش رو در کوتاه ترین مدت و صرف کمترین هزینه به نتیجه برسد.
 
وی بیان داشت: استفاده از ظرفیت علمی محققان، فن آوران و پژوهشگران به توسعه هر کشوری کمک می کند ، امیدواریم در استان چهارمحال و بختیاری شاهد تحقق این مهم باشیم و با استفاده از ظرفیت جامعه دانشگاهی و نخبگان شاهد پیشرفت بیش از پیش کشور عزیزمان ایران و استانمان، چهارمحال و بختیاری، باشیم.
 
رئیسی با اشاره به اینکه خوشبختانه استان چهارمحال و بختیاری از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است و باید به بهترین شکل از این ظرفیت ها استفاده شود و به پژوهشگران و جامعه علمی استان توجه کرد تشریح کرد: استفاده از ظرفیت های پژوهشی، تحقیقاتی، فناوری و نخبگان می تواند در حل مسائل و مشکلات جامعه راهگشا باشد و باید از این ظرفیت ها در راستای اشتغال زایی و کاهش مشکلات اقتصادی در استان استفاده کنیم و شاهد کاهش بیکاری در استان باشیم و این موضوع با اهتمام محققان و نخبگان و حمایت از این بزرگواران انجام پذیر است.
 
انتهای پیام/

http://stnews.ir/content/news/100557/دانش آموزان باید با نگاه فن آورانه به محیط اطراف رشد کنند

چاپ خبر