افراد نخبه و دانشمند ما نیازمند حمایت هستند

کد مطلب: 100832  |  تاريخ: دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰  |  ساعت: ۱۰:۵۱


فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) گفت:

افراد نخبه و دانشمند ما نیازمند حمایت هستند

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان، با بیان این که امروز شرایطی فراهم شده که همه دنیا دنبال مخترع و افراد نخبه می‌گردند تا ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خودشان را تقویت کنند، گفت: افراد نخبه و دانشمند ما نیازمند حمایت هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، سردار مجتبی فدا در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان، اظهار کرد: هر حکومتی و نظامی که بخواهد شکل گیرد سه پارامتر شامل مردم، جغرافیا و حکومت را نیاز دارد تا بتواند چهارچوبش را اداره کند؛ فرق هم نمی کند کجای دنیا جغرافیای کجا چه نژادی، وضعیتی و امکانی باشد.

وی با بیان این که دوام، قوام و این حکومت و اداره آن به دو پارامتر دیگر بستگی دارد، بیان کرد: اینها دو پارامتر مهم است یکی از این دو پارامتر علم است که اگر علم در کنار سه پارامتر قبلی قرار بگیرد می تواند دامنه توسعه، ادامه حکومت و برقراری نظام را همیشه و دائم برقرار کند.

سردار فدا افزود: غربی‌ها سعی می‌کنند با توسعه و پیشرفت علمی همه دنیا را در سیطره خود قرار دهند و شرایطی را فراهم کنند که این سیطره ادامه داشته و تمام کشورهای دنیا در زمینه علمی و پیشرفت علمی وابسته به آن‌ها باشند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان بیان کرد: چند سالی است که مقام معظم رهبری به توسعه و رشد علمی ما در کنار روند رو به افزایش و اینکه سرعت بیشتری داشته باشد، تاکید دارند تا ما با پیشرفت علم از لحاظ نیاز و وابستگی به دیگر کشورهای غربی دنیا بی‌نیاز شویم و در راستای استقلال و خودکفایی و قطع وابستگی خودمان قدم برداریم.

سردار فدا با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌ها همین جلسات و برنامه هاست، گفت: مراکز رشدی که هست و ظرفیت‌های مختلفی که در شهرستانها و استانها دارد برنامه ریزی می شود باید توجه و استفاده کرد، که افراد مختلف بتوانند با کمترین مشکل و دغدغه اختراعات، پیشرفت‌ها و مقالات خودشان را به راحتی ارائه کنند، چیزی که امروز وجود ندارد.

فدا افزود: امروز شرایطی فراهم شده که همه دنیا دنبال مخترع و افراد نخبه می‌گردند تا ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خودشان را تقویت کنند ولی ما شرایطی را فراهم کردیم که افراد نخبه و دانشمند به دنبال کسی می‌روند تا از آن‌ها حمایت کند، مکان در اختیارشان قرار دهد یا ظرفیتی ایجاد شود که این پیشرفت علمی و توسعه علمی خودشان را در اختیار دیگران قرار دهند و یا عرضه کنند بعضی‌ها دسترسی ندارند و امکان برایشان فراهم نیست.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان تصریح کرد: باید در این جلسات ظرفیت، شرایط یا نرم‌افزاری را فراهم کنیم که همه بدون مراجعه و رفت و آمد و با کمترین هزینه بتوانند این ظرفیتهای مختلف را در راستای پیشرفت و بهبود و توسعه کشور بکارگیری بکنند.

وی گفت: پارامتر دیگری که حتی از علم مهمتر است، فرهنگ است که اگر در کنار چهار پارامتر گفته شده قرار گیرد می‌تواند تحول ایجاد کند، فرهنگ ایستادگی، مقاومت، سرخم نکردن، جلوی مستکبرین کوتاه نیامدن، فرهنگی که متکی به وحی الهی و سیره ائمه معصومین است می‌تواند چنان ظرفیتی را در دنیا فراهم کند که نمونه‌اش می شود حاج قاسم، حاج قاسم برخاسته از این فرهنگ بود، نمونه اش شهید فخری زاده، شهدا و دانشمندان شهید ما هستند.

فدا با تاکید بر این که امیدواریم این پنج پارامتر در کنار هم قرارگرفته، خاطرنشان کرد: فرهنگ اصیل ایرانی، انقلابی و جهادی جمهوری اسلامی می‌تواند ظرفیتی را فراهم کند که ما بتوانیم همانگونه که حضرت آقا پیش‌بینی کردند اعلام کردند در سند توسعه کشور ایران ١۴٠۴ رتبه اول و رتبه نخست علمی پژوهشی منطقه را داشته باشیم که بتوانیم به مقصد برسیم.

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اصفهان توسط بسیج علمی استان اصفهان به مناسبت هفته پژوهش و با حضور سردار مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور، خالد گمار مسئول بسیح علمی استان اصفهان، روسای دانشگاهها و رئیس شهرک علمی تحقیقاتی، معاون استاندار و جمعی از نخبگان و مخترعان بسیجی و مسئولان پایگاههای علمی برگزار شد.

انتهای پیام/

معصومه صادقی


http://stnews.ir/content/news/100832/افراد نخبه و دانشمند ما نیازمند حمایت هستند

چاپ خبر