مدیریت تحول‌خواهی از ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی بود

کد مطلب: 100970  |  تاريخ: یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰  |  ساعت: ۱۰:۳۲


مسئول بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع)

مدیریت تحول‌خواهی از ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی بود

فرخنده مسئول بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع)گفت: جنس مدیریت تحول‌خواهی که سردار سلیمانی داشت باعث شده بود همه ظرفیت‌ها را برای حفظ اسلام پای‌کار بیاورد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی،"علی فرخنده" مسئول بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) درگفتگوباخبرنگار این خبرگزاری ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) وسردارشهید حاج قاسم سلیمانی،اظهار داشت: مهم‌ترین ویژگی سردار سلیمانی این بود که برخی از ساختارهای رایج را در غالب‌هایی که ما در سیستم‌ها داریم و مانع از حرکت است را می‌شکست که این امراز جنس مدیریت تحول‌آفرین است.

وی ادامه داد: مادر حوزه مسائل نخبگانی وعلمی کشور باید برخی از غالب را بشکنیم و مسئولین مرتبط در این حوزه نیز باید ورود پیدا کنند و ساختارها را بشکنند.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه گاهی از اوقات دانشجویان تحصیلات تکمیل ما برای یک کار علمی یا نوشتن مقاله علمی باید یک سال تا یک سال و نیم در مقطع دکترا منتظر چاپ مقاله‌اش بمانند تا به این دانشجوی ما اعتبار علمی بدهند،افزود: چرا باید اعتبار علمی ما به خارج ازکشورگره خورده باشد و این موضوع منافات وتناقض دارد با شخصی که می خواهد در عرصه علم و پژوهش براساس منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کند.

باید در عرصه علمی به استقلال برسیم

فرخنده با تأکید بر اینکه باید در عرصه علمی به استقلال برسیم،گفت:رهبر معظم انقلاب تأکیددارند باید به مرحله ایی از علم و پیشرفت در 50سال آینده برسیم که افراد خارج از کشور برای یادگیری علم، زبان فارسی را یاد بگیرند لذا باید ساختارهایی که متناسب با نیاز انقلاب نیست در کشور شکسته شود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد تحولی در مجموعه‌ها نیاز داریم،ادامه داد: برخی از قوانین در کشور وجود دارد که مانع پیشرفت می‌باشند.

مسئول بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه استان عنوان کرد: با توجه به همه ابعاد شخصیتی که سردار شهید سلیمانی در حوزه معنویت،مدیریت صحنه بحران در دفاع مقدس تا مقابله با داعش داشت باید روحیه تحول‌خواهی و تحول‌آفرینی را در جامعه نخبگانی وکسانی که مدیریت این حوزه را بر عهده‌دارند داشته باشیم که این امر کمک خوبی به جامعه نخبگان ما خواهد کرد.

سردار سلیمانی فرای از مرزها بود

وی با اشاره به مهم‌ترین ویژگی شخصیتی سردار سلیمانی، افزود:  سردار سلیمانی شخصیت عظیمی در حوزه مدیریت داشت؛ فرای از مرزها توانست برای یک مسئله ارزشی برای دفاع از حریم اهل‌بیت(س) و حفظ اسلام اقدامات و کارهای بزرگی را انجام داد.

فرخنده با تأکید بر اینکه مسائل امنیتی داخل کشور بخشی از آن مدیون سردار سلیمانی است،گفت: این شهید با نگاه تحول‌خواهی توانست گروه‌های مقاومت زینبیون،علویون، فاطمیون وغیره را در چندین کشور راه‌اندازی و سازمان‌دهی کند.

وی تأکید کرد: جنس مدیریت تحول‌خواهی که سردار سلیمانی داشت باعث شده بود همه ظرفیت‌ها را برای حفظ اسلام پای‌کار بیاورد لذااگربتوانیم همین مدل را به عنوان یک بسیجی ، فرمانده پایگاه بسیج ویا مسئول بسیج بر اساس مدل قرارگاهی و هم‌افزایی از سردار سلیمانی الگو بگیرم ، کفایت می‌کند.

انتهای پیام / 

 


http://stnews.ir/content/news/100970/مدیریت تحول‌خواهی از ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی بود

چاپ خبر