۵۰ درصد رشد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد خراسان شمالی

کد مطلب: 101030  |  تاريخ: سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰  |  ساعت: ۱۶:۴۳


۵۰ درصد رشد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد خراسان شمالی

کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی از رشد ۵۰ درصدی پذیرش دانشجو در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری خراسان شمالی، غلامرضا کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی اصحاب رسانه در هر جامعه را  باعث رشد و تعالی آن جامعه دانست و در ادامه با بیان اینکه در سال جاری جذب دانشجو در این دانشگاه ۵۰ درصد رشد داشته، گفت: در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پذیرش دانشجو از ۶ هزار نفر به ۹ هزار نفر در واحد‌های این دانشگاه افزایش یافته است.

 

کاظمی بیان کرد: این دانشگاه بالغ بر ۲۲۰ هکتار زمین دارد که  حدودا ۱۰۰ هزار مترمربع آن فضای ساختمانی اعم از اداری، آموزشی، خوابگاهی، تجهیزات و کارگاهی است.

 

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۶۱ با کمک یک میلیونی رهبر معظم انقلاب اسلامی شروع به کار و در سال ۱۳۶۶ با کمک آیت الله مهمان نواز و جمعی از خیرین در شهرستان بجنورد تاسیس شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: از ابتدای تأسیس این دانشگاه تاکنون ۴۵ هزار نفر از واحد‌های این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی در حوزه پژوهش دانشگاه برتر استان و در حوزه اساتید و دانشجویان پژوهشگران برتر داشته است، گفت: چهار تفاهم نامه بین ۲ مرکز رشد مستقر در این دانشگاه و نیروی انتظامی و اداره کل حفاظت از منابع طبیعی این استان منعقد شده و امیدواریم زمینه رشد و تبدیل علم به فناوری را در استان فراهم کنیم.

 

کاظمی با بیان اینکه واحد بین الملل دانشگاه خراسان شمالی به تازگی و با جذب ۱۲ دانشجوی غیرایرانی فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: با توجه به تلاش هایی که همکاران و مسئولان دانشگاه داشتند حدود ۲۳۰ نفر دانشجو در سال ۱۴۰۰ بازگشت به تحصیل بودند و همچنین هیچ دانشجویی به دلیل بدهی به دانشگاه از تحصیل محروم نشده اند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی اشاره کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان بجنورد ۱۱ رشته دکتری، ۲۷ رشته ارشد و  حدود ۸۰ رشته کاردانی-کارشناسی وجود دارد.

 

کاظمی در پایان اعلام نمود: با دستور سازمان مرکزی دانشگاه آزاد امتحانات در همه مقاطع تحصیلی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 

 

انتهای پیام/ سهیلا سعیدی


http://stnews.ir/content/news/101030/۵۰ درصد رشد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد خراسان شمالی

چاپ خبر