سال ۲۰۲۲ می تواند نقطه عطفی در مطالعه یوفوها ( UFO) باشد

کد مطلب: 101400  |  تاريخ: یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰  |  ساعت: ۱۲:۴۲


سال ۲۰۲۲ می تواند نقطه عطفی در مطالعه یوفوها ( UFO) باشد

مشاهداتی که از اشیای عجیب و ثبت آنها توسط افراد حتی عادی صورت گرفت پیش بینی می شود سال ۲۰۲۲ سال مطالعات گسترده بر روی یوفوها باشد.

به  گزارش خبرگزاری علم و فناوری، بررسی ‏های جدید در ایالات متحده نشان میدهد که علاقه به بشقاب پرندهها، هم در میان دانشمندان و هم در بین مقامات دولتی همچنان در حال افزایش است. در سال ۲۰۲۱، به لطف افرادی که با گوشیهای هوشمند یا سایر تجهیزات ویدئویی درخششهای عجیب را در آسمان ثبت کردند، بنابراین انتظار میرود مطالعه بر روی یوفوها در سال ۲۰۲۲ افزایش پیدا کند.

یوفوها چیستند؟

"UFO" ممکن است پدیده‌های هوایی ناشناس UAP)) ماهواره‌ها، فناوری به کار گرفته شده توسط دولت‌های خارجی، سقوط زباله‌های فضایی یا شاید حتی بالون‌های ویژه شناور یا اشیاء پرنده ناشناس جعلی باشند.یا اینکه آنها بیگانه باشند، یعنی فرازمینی‌هایی باشند که با سرعت از آلفا قنطورس وارد شده و به نیومکزیکو سقوط کرده‌اند.

بسیاری از این اشیاء در نهایت شناسایی می شوند. با این حال، بعضی نیز مرموز و ناشناخته باقی می مانند. به گفته کارشناسان، پیش بینی می شود که در سال ۲۰۲۲،UAP ها توجه بیشتری هم از سوی جامعه علمی و هم از سوی دولتها جلب خواهند کرد.

در ژوئن سال ۲۰۲۱، ارتش و جامعه اطلاعاتی ایالات متحده گزارشی درباره UAP ها منتشر کردند. به دنبال آن درخواست کنگره برای ایجاد یک دفتر رسمی برای انجام "تلاش هماهنگ" در جمع آوری و تجزیه و تحلیل مربوط به UAP صورت گرفت.

 

سناتور "کرستن گیلیبراند" در دسامبر ۲۰۲۱ گفت: «تلاش های امنیت ملی ما بر برتری هوایی متکی است و این پدیدهها چالشی را برای تسلط ما بر هوا ایجاد می کند. افزایش دانش ما قبل از رویت های UAP برای حفظ برتری استراتژیک ما و حفظ امنیت کشورمان بسیار مهم است.»

به گفته "مارک رودگیر"، مدیر علمی مرکز مطالعات بشقاب پرنده در شیکاگو، یکی از پیشرفت های بالقوه بزرگ در سال ۲۰۲۲، شناسایی بشقاب پرنده ها خواهد بود.

 

وی ادامه داد «تلاش برای شناسایی، ردیابی و اندازه‌گیری پدیده بشقاب پرنده در زمان واقعی، اخیراً وارد مرحله جدیدی شده است. تکنولوژی بهتر شده است، ابزارهای نرم افزاری بهبود یافتهاند و علاقه به بشقاب پرندهها متخصصان جدید و واجد شرایط را جذب کرده است.»

رودگیر افزود: «در حالی که نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چقدر به زودی به دانش جدید و اساسی در مورد UAP/UFOها دست خواهیم یافت، من معتقدم که این تلاش‌ها به احتمال زیاد موفق خواهند شد و تحقیقات یوفو را بر اساس پایه جدیدی از داده‌های فیزیکی و قابل اعتماد قرار می‌دهند.» و ما حتی شواهد بیشتری از آنها خواهیم داشت می توانیم آن را به صورت علمی مورد مطالعه قرار دهیم.

یکی از ابتکارات آینده به نام پروژه گالیله، تجهیزات فرازمینی را در نزدیکی زمین جستجو خواهد کرد. دو شاخه دارد. شاخه اول شناسایی ماهیت اجرام بین‌ستاره‌ای است که شبیه دنباله‌دارها یا سیارک‌ها نیستند (مانند Oumuamua، اولین جرم بین‌ستاره‌ای شناخته‌شده که از منظومه شمسی بازدید کرد.) شاخه دوم UAP را مورد بررسی قرار می دهد.

"آوی لوب"، ستاره شناس دانشگاه "هاروارد"، که رهبری این پروژه را بر عهده دارد، گفت: «داده های پروژه گالیله برای عموم باز خواهد بود و تجزیه و تحلیل علمی آن شفاف خواهد بود. یافته‌های علمی مرتبط، دانش بشریت را بدون توجه به مرزهای بین ملت‌ها گسترش خواهد داد.»

تیم تحقیقاتی گالیله شامل بیش از ۱۰۰ دانشمند است که قصد دارند اولین سیستم تلسکوپ پروژه را در بهار سال ۲۰۲۲ روی سقف رصدخانه کالج هاروارد برپا کنند.این سیستم ویدیو و صوت پیوسته از کل آسمان را در باندهای مرئی، مادون قرمز و رادیویی و همچنین اشیاء مورد نظر را ردیابی خواهد کرد. الگوریتمهای هوش مصنوعی آن پرندگان را از هواپیماهای بدون سرنشین، هواپیماها یا چیزهای دیگر متمایز می کند. هنگامی که اولین سیستم با موفقیت کار کرد، پروژه گالیله از آن کپی می کند و آنها را در بسیاری از نقاط جغرافیایی توزیع خواهد کرد.


http://stnews.ir/content/news/101400/سال ۲۰۲۲ می تواند نقطه عطفی در مطالعه یوفوها ( UFO) باشد

چاپ خبر