مشکلات مو؛از ریزش تا شوره سر

کد مطلب: 101749  |  تاريخ: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰  |  ساعت: ۱۸:۲۱


مشکلات مو؛از ریزش تا شوره سر

در صورتی که تعادل بین رشد و ریزش مو به هم بخورد موی سر شما دچار مشکل شده است که برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ ریزش مو یکی از مشکلاتی است که هم آقایان و هم خانم‌ها را سنین مختلف آزار می‌دهد، این ریزش مو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد،  برخی ناشی از مشکلات قابل درمان هستند و برخی برای برخی هم هنوز درمان موثری یافت نشده است.

همه‌ی ما در هر شبانه روز به طور متوسط ۵۰ تا ۱۰۰ تار از موهای سرمان را از دست می‌دهیم، موهای ریخته شده در حالت عادی با تارهای موی جدید جایگزین شده و تراکم مو ثابت می‌ماند. در صورتی که تعادل بین رشد و ریزش مو به هم بخورد، یعنی ریزش موها بیشتر شود یا رشد موها توقف یابد، به طور کلی گفته می‌شود که فرد دچار ریزش مو شده است.

پس موی همه ما می‌ریزد ولی ریزش مو به شرایطی اطلاق می‌شود که تراکم موها کاهش یابد.

روغن آرگان در تقویت مو نقش موثری دارد

دکتر عاطفه شجری متخصص پوست و مو در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار کرد: بهترین روغن برای مو روغن آرگان است که هم گره ها را باز می کند و هم مو را نرم و هم در تقویت مو نقش بسزایی دارد .

وی تصریح کرد: این ها مواردی است که برای ساقه استفاده می شود اما برای تقویت رشد بهتر است از مکمل های خوراکی استفاده شود.

شجری با اشاره به اینکه برخی ها دچار شوره سر می شوند بیان داشت: شوره سر به خاطر یه نوع قارچ بوده که برای اینکار نیاز است فرد بیمار اول معاینه کند و دوم اینکه گاهی نیاز است که داروهای خوراکی استفاده کند .

وی در خصوص ریزش مو بعد از کرونا توضیح داد: آن دسته افرادی که بعد از کرونا دچار ریزش مو می شوند باید قرص تقویتی استفاده کنند و این روند باید تا سه دوره ادامه داشته باشد و چنانچه جواب نداد باید داروهای موضعی نیز استفاده کنند.

شجری همچنین در خصوص موخوره توضیحاتی را داد و  خاطر نشان کرد: برخی افراد دچار موخوره می شوند که در ابتدا باید دید علت موخوره چیست بعد راه درمان آن را پیدا کرد.

وی ادامه داد: توصیه می شود افراد داخل حمام مو را شانه نزنند، از سشوار استفاده نکنند، استفاده از ویتامین، چرب کردن موها بعد از حمام، استفاده از ماسک در داخل حمام و استفاده از شامپوهای نرم کننده و کراتینه از جمله راه حل هایی است که برای جلوگیری از مو خوره می توان به کار برد.

وی عنوان کرد: گاهی اوقات علت ریزش مو کمبود ویتامین ها و یا مشکلات هرمونی است که این امر باید با دادن آزمایش مشخص شود.
 
انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/101749/مشکلات مو؛از ریزش تا شوره سر

چاپ خبر