بیش از ۸۰ درصد از تولیدات بخش کشاورزی در داخل کشور تولید می شود

کد مطلب: 101952  |  تاريخ: یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۶:۳۴


بیش از ۸۰ درصد از تولیدات بخش کشاورزی در داخل کشور تولید می شود

مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از ۸۰ درصد تولیدات کشاورزی در داخل تولید می شود که با کار و تلاش خستگی ناپذیر بهره برداران و مدیریت مجموعه جهاد کشاورزی در استانها انجام می گیرد.

رحمانی مهر مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در سفر به آذربایجان غربی  اظهار کرد: دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در استانها نقش نظارتی بر اجرای سیاست ها و اقدامات اجرایی دارند که باید همپای ریاست و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی به عنوان دو بال تکمیل کننده هم اهداف سازمانی را به پیش ببرند.

وی ادامه داد: تاکید بیش از ۶۰ درصد بیانات نوروزی مقام معظم رهبری با محوریت بخش کشاورزی، تامین امنیت غذایی ه مردم و توسعه کشاورزی دانش بنیان است. 

رحمانی مهر افزود: در شرایط کنونی برای موفقیت در امر جهاد تبیین و توزیع عادلانه یارانه‌ها ، برخورداری از اطلاعات دقیق، شفاف و صحیح با جزئیات مشخص برای آگاه‌سازی مردم توسط مسئولین حوزه های نمایندگی ولی فقیه در استانها نیاز است تا بتوانیم در ادامه همراهی مردم با دولت را جلب و با روشنگری در این زمینه اجازه ندهیم دشمنان ذهن ملت بزرگ ایران را مخدوش سازند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان به پتانسیل های بخش کشاورزی استان ، گفت : بخش کشاورزی استان با توجه به سهم بالای اشتغال 36 درصدی و گردش مالی 90 هزار میلیارد تومانی نقش مهمی در اقتصاد استان  دارد و برای پیشبرد اهداف و برنامه های محوری خود نیازمند حمایت روحانیون برای تببین و روشنگری سیاست های این مجموعه است .

کرامتی  تصریح کرد: میزان تولید گوشت مرغ در سال 1400 به 110 هزار تن افزایش یافته است و روزانه به طور میانگین در حدود 300 تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه می شود که بیش از نیاز مصرف‌ مردم استان است که  به وفور و زیر قیمت مصوب ستاد تنطیم بازار عرضه می شود. 

وی با اشاره به تولید سایر محصولات لبنی در استان و بیان اینکه کمبودی در تامین کالاهای اساسی نداریم ، افزود: در حال حاضر در خصوص اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها، به وحدت، همدلی، هم افزایی و انسجام مردم و دولت نیاز داریم و خواستار کمک و همراهی و استفاده از ظرفیت امام جمعه و روحانیون برای تبیین و شفاف سازی و اگاه سازی مردم در این زمینه هستیم.

 


http://stnews.ir/content/news/101952/بیش از ۸۰ درصد از تولیدات بخش کشاورزی در داخل کشور تولید می شود

چاپ خبر