اهمیت ویژه جایگاه نخبگان در گام دوم انقلاب

کد مطلب: 102057  |  تاريخ: شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱  |  ساعت: ۱۰:۴۳


اهمیت ویژه جایگاه نخبگان در گام دوم انقلاب

فرماندار سنندج گفت: در گام دوم انقلاب با توجه به تاکید حضرت آقا نخبگان از اهمیت ویژه ایی برخوردارند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان کردستان، حسن عسکری در دیدار با نخبگان اظهار داشت :مقام معظم رهبری نخبگان را باید دید ویژه مورد توجه خود و جامعه قرار داده اند و اعتقاد ایشان بیشتر بر تکریم و توجه به اجرای طرح‌ها و دانش بنیان کردن طرح و اختراع نخبگان است.

وی  افزود: جامعه ایی ثروتمند واقعی است که دارای  نخبگان علمی باشد  و حرف‌هایشان را عملر کرده و جامعه را به سمت رشد سوق دهند چرا که پیشرفت علمی یکی از هفت تاکیدات مهم گام دوم و از فرموده های مقام معظم رهبری است.

فرماندار سنندج اذعان کرد:به دلیل اهمیت ویژه  اشتغال برای سنندج برای  سال جاری  تعهد ایجاد سی هزار شغل در زمینه های مختلف از جمله صنایع دستی، کشاورزی، انواع مشاغل خانگی  و.... ایجاد شده که انتظار می رود نخبگان در این زمینه ها درکنارما با مطالبه گری و ارائه  راهکارهای موثر  زمینه اجرای این تعهد را فراهم نمایند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرحهای مشاوره و راهنمایی بر عهده نخبگان و اجرای طرحها و عملکرد آن بر عهده ما است براین اساس در تلاشیم تا موضوع هیات اندیشه ورز تخصصی را راه اندازی نموده ،و با یک نیروی مستحکم و قوی و تشکیل یک اتاق فکر منسجم در جهت پیشرفت و اجرای طرحهای مثبت در جهت اشتغالزایی گامهای مثبتی برداشته شود.

عسکری تاکید کرد: گرچه حجم سنگینی از ملاقات‌ها ،دیدارها و پیگیری مشکلات در سنندج وقتی برای افزایش دیدارها نمی‌گذارد اما قطعا برای نخبگان و مراجعات آنها وقت ویژه ایجاد و در هر زمان پاسخگوی آن‌ها خواهم بود و سعی خواهم کرد دیدارهای بیشتری با این قشر ممتازین علمی داشته باشم .

درادامه این دیدار معاون علمی سپاه بیت المقدس استان ،رئیس خانه نخبگان و مخترعین و نخبگان به اعلام خواسته و نظرات خود پرداختند.

 

 

 

انتهای پیام

خبرنگار/ روناک کنعانیان


http://stnews.ir/content/news/102057/اهمیت ویژه جایگاه نخبگان در گام دوم انقلاب

چاپ خبر