​توجه مسئولین به نبود عدالت آموزشی درزیرکوه / وقف علمی یک ضرورت برای دانش آموزان محروم

کد مطلب: 102188  |  تاريخ: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱  |  ساعت: ۰۷:۳۵


مسئول بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه زیر کوه

​توجه مسئولین به نبود عدالت آموزشی درزیرکوه / وقف علمی یک ضرورت برای دانش آموزان محروم

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه زیر کوه می‌گوید: مسئولین به نبود عدالت و فضای آموزشی در سطح شهرستان توجه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی، «علی جانی» مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه زیر کوه در کارگروه علمی، آموزشی و تحقیقات و فناوری این شهرستان اظهار داشت: این کارگروه با توجه به اهمیت احصاء مسائل علمی، پژوهشی و فناوری در زیر کوه و به دنبال آن ارائه راهکارهای متناسب با موضوع و با در نظرگیری زیرساخت‌ها و وضعیت شهرستان است.

او ادامه می‌دهد: نیاز است در شهرستان زیر کوه با توجه به مسائلی و مشکلاتی همچون تحصیل، ثروت و درآمدزایی مردم از راه خام فروشی توجه شود.

 

جانی به قطب کشاورزی، دامداری و معادن در این شهرستان اشاره داشت کمی گوید: نبود عدالت آموزشی ازجمله نداشتن امکانات و زیرساخت‌های آموزشی، نبود فضای دانشگاهی در شهرستان ازجمله دانشگاه علمی کاربردی،، نبود بانک اطلاعاتی جهت استفاده از نخبگان علمی، عدم ورود به مسئله وقف علمی، باید موردتوجه مسئولین، خیرین و واقفیم قرار گیرد.

رئیس کارگروه نیز با تأکید بر برگزاری جلسات به‌طور ماهیانه و ارائه گزارش اقدامات انجام‌شده بر اساس مصوبات کارگروه را خواستار شد.

او خطاب به اعضای این کارگروه علمی تأکید کرد: ضروری است؛ همه اعضاء برای ارتقاء سطح تحصیلی و علمی دانش آموزان از تمام ظرفیت‌ها و راهکارهای دغدغه مندان این عرصه استفاده کنند.

ایجاد بانک اطلاعاتی از نخبگان

جانی با اشاره به برگزاری میز خطابه آزاد در سطح دانشگاه پیام نور شهرستان عنوان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی علمی با کمک دیگر نهادهای مربوطه برای حمایت مادی و معنوی و ایجاد انگیزه در بحث ابتکارات و پژوهش‌های کاربردی شهرستان و تشکیل شبکه‌ای قوی و پیگیر برای تأمین و تهیه تجهیزات آموزشی برای مدارس شهرستان هرچند از استان‌های دیگر ازجمله اهداف این کارگروه دانست.

خبرنگار: آمنه کارکن

انتهای پیام/ 

 


http://stnews.ir/content/news/102188/​توجه مسئولین به نبود عدالت آموزشی درزیرکوه / وقف علمی یک ضرورت برای دانش آموزان محروم

چاپ خبر